Co o zombie obejrzymy na platformie Netflix?

Olbrzymią popularność wśród kinomaniaków zdobyła platforma Netflix, oferująca olbrzymią ilość filmów i seriali, które możemy znaleźć w jednym miejscu. Różnorodność dostępnych produkcji jest duża i na całe szczęście znalazło się na niej też kilka pozycji dla zwolenników żywych trupów!

Wygoda, wysoka jakość i wcale nie tak wygórowana cena – platforma Netflix zdominowała niemal cały rynek filmowy i jest potężną konkurencją dla produkcji kinowych. W swojej olbrzymiej ofercie znalazło się też kilka filmów i seriali o zombie! Jakich? Zobaczcie sami 😉

Filmy:

Baza dostępnych filmów na platformie na szczęście nie ogranicza się wyłącznie do tych, stworzonych specjalnie dla niej. Wiele mniej lub bardziej znanych produkcji jest dostępnych do obejrzenia w każdej chwili!

#Alive (2020)

Podczas kiedy Oh Joon-woo dopiero budzi się, by rozpocząć nowy dzień, w Korei dochodzi do serii dziwnych przypadków. U wielu osób zaczyna narastać niekontrolowana agresja oraz skłonności kanibalistyczne. Nie wiedząc, co robić, Oh Joon-woo barykaduje się w mieszkaniu, izolując się tym samym od świata zewnętrznego. Jak długo można jednak egzystować w samotności z coraz bardziej topniejącymi zapasami żywności i wody? Odpowiedź nadejdzie szybciej, niż mogłoby się wydawać.

Koreańska produkcja „#Alive” dla platformy Netflix to ciekawa wizja, w której przede wszystkim widzimy motyw zaszczucia we własnym domu. Dobra realizacja i fajne pomysłu (choć nie zawsze logiczne) ubarwią nam seans niejednokrotnie.

Recenzja [KLIK]

Wygłodniali (2017)

W niewielkim miasteczku panuje zaraza, która przemienia ludzi w krwiożercze stworzenia łaknące ludzkiego mięsa. Grupa ocalałych stara się przetrwać oblężenie wrogich kreatur i uchować swoje życie z dala od miasta i pomocy z zewnątrz.

Stworzona specjalnie dla Netflixa produkcja posiada pewne braki, które nieco psują przyjemność z seansu, jednak nie można powiedzieć, że film zalicza się do nieudanych. Fajny klimat na pewno spodoba się wielu osobom.

Recenzja [KLIK]

Ładunek (2018)

Hordy wygłodniałych zombie przemierzają Ziemię w poszukiwaniu pokarmu, w którego skład wchodzi ludzkie mięso. Andy, wraz z żoną Kay i malutką córką Rosie, próbuje przetrwać w trudnych warunkach australijskiej pustyni. Pewnego razu mężczyzna traci niemal wszystko. Jedyne co mu pozostało, to nadzieja na lepsze życie swojej córeczki i za wszelką cenę chce zapewnić jej bezpieczeństwo.

Kolejna Netflixowa produkcja, wzorowana na krótkometrażowym filmie o tym samym tytule. Świetna, klimatyczna, doskonale odegrana i przedstawiona! Seans polecam nie tylko miłośnikom zombie!

Recenzja [KLIK]

Ziemia Żywych Trupów (2005)

Totalna zagłada ze strony zombie trwa już od wielu lat. Ludzkość mimo zaistniałej sytuacji żyje względnie normalnie. Mają pracę, domy, czy rodziny. Oczywiście nie wszystkich na to stać, ale jest to możliwe. W pewnym momencie coś się zmienia. Wróg, którego wszyscy przez cały czas traktowali jako bezmyślne zwłoki, zaczyna myśleć, porozumiewać się między sobą i korzystać z broni. Zaczyna się walka o to, do kogo tak naprawdę należy Ziemia.

Po nakręceniu trzech rewelacyjnych filmów o zombie, Romero po raz kolejny zabrał się za tę tematykę. Sporo się zmieniło, a sama wizja mocno ewoluowała, co daje bardzo mieszane uczucia wśród widzów. Moim zdaniem film pomimo kilku potknięć jest bardzo dobry i warto obejrzenia.

Recenzja [KLIK]

Day of the Dead Bloodline (2018)

Z bliżej nieokreślonych przyczyn zmarli zaczęli ożywać, a świat został pogrążony w chaosie. Minęło kilka lat nim ludzie przystosowali się do życia z żywymi trupami na ulicach miast. Grupka żołnierzy wraz z cywilami schroniła się wewnątrz bunkra, odizolowując się od zagrożenia. Zoe ze wszystkich sił stara się odkryć lekarstwo na panujący wirus, jednak żadne z badań nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Jedyną nadzieją okazuje się prześladowca kobiety z dawnych lat – Max, który, dzięki swojej krwi, przemienił się w żywego trupa tylko częściowo, zachowując pamięć o swojej obsesji na punkcie Zoe.

Kolejny już remake Dnia Żywych Trupów, próbujący nie tylko odtworzyć klimat oryginalnej części, ale także dodać do niego nieco świeżości. Wyszło bardzo przeciętnie i od biedy można obejrzeć, ale zachwytu nie uświadczycie.

Recenzja [KLIK]

Zombieland (2009)

Nastał czas, w którym człowiek stał się jedynie pokarmem dla żerujących wszędzie żywych trupów. Przeżyli nieliczni, a jednym z nich jest Columbus. Stosując się do ściśle ustalonych przez siebie zasad, zdołał ocaleć przed pożarciem. Podczas samotnej podróży, na jego drodze pojawił się człowiek, który jest jego zupełnym przeciwieństwem – Tallahassee. Teraz obaj przemierzają wspólnie Stany Zjednoczone, by móc wypełnić swoje własne życiowe misje. Wszystko jednak się komplikuje, kiedy na swojej drodze spotykają pozornie niewinne dziewczyny.

Jedna z najbardziej popularnych komedii o żywych trupach, która dostarcza widzowi ogrom rozrywki. Doskonałe aktorstwo i znakomity aspekt wizualny dają wiele radości z seansu. Zdecydowanie tytuł wart polecenia nie tylko fanom zombie!

Recenzja [KLIK]

World War Z (2013)

Chcąc zaznać zwyczajnego życia, Garry Lane porzuca pracę w ONZ i skupia się na relacjach z rodziną. W tym samym czasie na świecie zaczyna rozwijać się epidemia wirusa, który przemienia ludzi w zombie. Kiedy staje się on coraz bardziej niebezpieczny, Garry zostaje powołany do oddziału, który ma na celu wyjaśnienie pochodzenie wirusa i tym samym odnalezienie antidotum.

Rzekoma adaptacja książki o tym samym tytule, autorstwa Maxa Brooksa, tak naprawdę nie ma z nią nic wspólnego (poza tytułem). Niemniej jednak produkcja stanowi dobrą rozrywkę, a wizualnie prezentuje się naprawdę dobrze.

Recenzja [KLIK]

Zombie Express (2016)

Obecnie człowiek coraz bardziej pogrąża się w pracy, by móc osiągnąć jak najwięcej. Kosztem tego jest utrata więzi łączącej go z rodziną i bliskimi. Dokładnie taką osobą jest Seok-woo, który nastawiony na zysk i pieniądze zapomina o tym, co tak naprawdę jest najważniejsze – czyli o własnej córce. Nie zdając sobie sprawy, jak bardzo się od niej oddalił, próbuje nadrobić wszystko kosztownymi prezentami, lecz nie przynosi to skutku. Życzeniem Soo-an jest podróż do Pusan, by móc tam spotkać się z matką żyjącą w separacji z Seok-woo. Nikt jednak nie zdaje sobie sprawy, że pociąg, do którego wsiądą, będzie jeżdżącą pułapką pełną wygłodniałych zombie.

Absolutna perła ostatnich lat w kinematografii żywych trupów. Każdy aspekt jest dopracowany po mistrzowsku i wart uwagi każdego, nie tylko miłośnika żywych trupów!

Recenzja [KLIK]

Wysyp Żywych Trupów (2005)

Nie dla każdego życie jest uczciwe. Są tacy, którym nie dopisuje szczęście, a każda podjęta decyzja to istna porażka. Taką właśnie osobą jest Shaun. Uznawany przez wszystkich za nieudacznika, którego jedyną podporą jest jego dziewczyna, Liz. Kiedy i ona go opuszcza, Shaun pogrąża się w swojej niedoli. Wszystko to jednak staje się niczym, bowiem w mieście rozpoczyna się zombie apokalipsa. By pokazać wszystkim, że status nieudacznika jest już nieaktualny, Shaun wraz ze swoim kumplem Edem próbuje uratować bliskich i udowodnić Liz, że stał się kimś lepszym i wartościowym.

Zabawna już kultowa produkcja o zombie, która na dobre wryła się w popkulturę. Zdecydowanie film wart obejrzenia, zwłaszcza przez miłośników brytyjskiego humoru!

Recenzja [KLIK]

Świt Żywych Trupów (2004)

Kiedy świat pogrążył chaos, a martwi zaczęli chodzić po ulicach miast, wszystko przestało wyglądać jak dawniej. Chcąc ocalić swoje życie, Ana ucieka jak najdalej od miejsca rozprzestrzeniania się pandemii żywych trupów, aż natrafia na grupkę nieznajomych, którzy, jak ona, chcą przetrwać. W tym celu wszyscy gromadzą się w pobliskim centrum handlowym, by tam sprostać zagrożeniu. Jednak czy to żywe trupy będą najgorszym, co ich spotka?

Doskonały remake klasycznego już filmu Romero z roku 1978. Wizualnie piękny, fabularnie dopracowany i aktorsko mistrzowsko odegrany. Zdecydowanie wart uwagi dla każdego miłośnika wrażeń!

Recenzja [KLIK]

Resident Evil 4. Afterlife (2010)

Alice, wraz ze swoimi klonami atakuje jedną z siedzib Umbrelli, w której znajduje się Albert Wesker. Misja się powodzi, jednak Alice traci swoją moc i staje się zwykłym śmiertelnikiem. Sześć miesięcy później wyrusza ona w podróż do Arkadii, do której udała się Clear wraz z resztą ocalonych. Miejsce okazuje się nie tym, czym się wydawało, a jedyną osobą, którą tam spotyka jest Clear. Dalsza podróż sprowadza bohaterki do więzienia, a priorytetem staje się odnalezienie Arkadii – tej prawdziwej – jednak po drodze pojawi się wiele przeciwności losu zarówno ze strony zarażonych, jak i samej Umbrelli.

Kolejna odsłona serii, która coraz mocniej wprowadza czynnik mutacji wirusa, odsuwając od siebie klasyczne zombiaki. Dobre widowisko, wysoki budżet i niemała rozrywka zwłaszcza dla fanów poprzednich części.

Recenzja [KLIK]

Seriale:

Jak się okazuje na platformie Netflix filmy to nie jedyna działka, w której mamy okazję ujrzeć żywe trupy. Seriale, które z każdym rokiem zyskują coraz większy rozgłos również są dostępne dla użytkowników i co ciekawe, kilka z nich zostało stworzonych na specjalne życzenie Netflixa!

Reality Z (2020 – …)

Podczas kulminacyjnego momentu w telewizyjnym show „Olimpo”, na ulicach miasta Rio de Janeiro wybuchają zamieszki. Narastający chaos wzbudza coraz większe zainteresowanie w mediach, jednak ekipa odpowiedzialna za program nie zamierza się tym przejmować, co ostatecznie doprowadza do tragedii. Nieświadomi bohaterowie show wciąż zamknięci w czterech ścianach Olimpu nie wiedzą nic o panującej wokół apokalipsie zombie. W tym czasie była twórczyni programu wraz z synem starają się uchować przy życiu, jednak szybko przekonują się, że to nie martwi są najgorszym zagrożeniem.

Stworzona dla platformy Netflix produkcja „Reality Z” to brazylijska adaptacja angielskiego miniserialu z roku 2008 „Dead Set”. Wyszło nieźle, choć swoje wady ma.

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]

Betaal (2020 – …)

Najnowsza inwestycja ma zapewnić autostradę biegnącą przez stary, zawalony tunel. Podczas budowy ekipa oraz zarządzający tym urzędnicy napotykają problem – mieszkańcy pobliskiej osady stawiają opór. Do przesiedlenia wioski zostaje przywołany oddział CIPD (Counter Insurgency Police Department), który radzi sobie z trudnymi do opanowania tubylcami. Po otwarciu tunelu okazuje się, że czyhające w nim zło powróciło do życia, a armia zmartwychwstałych, pogrzebanych tam dziesiątki lat temu brytyjskich żołnierzy zrobi wszystko, by zawładnąć żywymi.

Stworzona dla platformy Netflix produkcja „Betaal” w dość innowacyjny sposób podchodzi to tematyki zombie. Połączenie jej z elementami okultystycznymi daje naprawdę ciekawy efekt końcowy.

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]

Black Summer (2019 – …)

Rozpoczynająca się zombie apokalipsa nie ma litości dla nikogo. Rose, w wyniku zamieszania związanego z ewakuacją ocalałych, zostaje rozdzielona z córką, którą żołnierze wywożą na miejski stadion. Teraz kobieta, wraz z grupką napotkanych po drodze nieznajomych próbuje przedostać się do miejsca azylu, w którym przebywa jej dziecko.

Stworzona dla platformy Netflix produkcja „Black Summer” jest kontynuacją innego serialu o zombie – „Z Nation”. Niestety serial jak dla mnie jest totalną klapą i nawet fani motywu żywych trupów mogą go sobie odpuścić.

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]

Kingdom (2019 – …)

W średniowiecznej Korei dochodzi do tajemniczej choroby króla, która wyklucza go z życia swojego ludu. Nie wiedząc nic o swoim władcy, ludzie żyją dalej, jednak stan, w jakim się znajduje król coraz bardziej niepokoi jego syna – spadkobiercę korony. Uznany za zdrajcę pragnącego śmierci swojego ojca, książę zmuszony jest uciekać z dala od swojej rodziny. W tym samym czasie epidemia, która dotknęła króla rozrasta się i w całym kraju dochodzi do prawdziwej apokalipsy żywych trupów.

Kolejny tytuł stworzony dla platformy Netflix to ciekawa odskocznia od wielu podobnych do siebie seriali z żywymi trupami. Pomimo odmiennego klimatu, serial zdecydowanie wart uwagi!

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]

Santa Clarita Diet (2017-2019)

W niewielkim mieście dwójka agentów nieruchomości – Joel i Sheila Hammondowie, prowadzą normalne i spokojne życie wraz ze swoją córką Abby. Pewnego dnia ich życie się zmienia za sprawą dziwnej i niewytłumaczalnej choroby Sheili, której objawy porównywalne są z przemianą w żywego trupa. Od tej pory ich codzienność zamienia się w piekło za sprawą nowej diety kobiety, w której skład wchodzi ludzkie mięso.

Komediowa wizja zombie w bardzo innowacyjnym podejściu sprawia, że po rozpoczęciu seansu nie da się od niego oderwać. Znakomita gra aktorska i pełna żartów historia rodziny Hammondów da wiele frajdy każdemu, nawet osobom nieprzepadającym za żywymi trupami. Niestety serial po trzech sezonach został niesłusznie anulowany.

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]
Sezon 3 [KLIK]

Daybreak (2019)

Apokalipsa rządzi się swoimi prawami, a nieprzestrzeganie ich może oznaczać szybką i bolesną śmierć. Są jednak ludzie, dla których całkowity koniec jest zupełnie nowym początkiem. Nastoletni outsider Josh w normalnym świecie był nikim, a wybuch bomby, który zabił wszystkich dorosłych i zamienił większość z nich w krwiożercze ghule zapewnił mu to, czego nie miał wcześniej. Wszystko się zmienia, kiedy postanawia odnaleźć swoją miłość – Sam. W wykonaniu tej misji pomogą mu przejawiająca skłonności psychopatyczne 12-letnia Angelica oraz samuraj-pacyfista, Wesley.

Stworzona dla Netflixa i anulowana po pierwszym sezonie produkcja, skierowana jest głównie do młodzieży. Co ciekawe – moim zdaniem anulowanie produkcji nie było aż tak złym pomysłem.

Recenzja [KLIK]

The Walking Dead (2010 – …)

Po przebudzeniu się ze śpiączki, Rick Grimes trafia do najgorszego koszmaru, który nie jest żadnym snem, tylko jawą. Hordy żywych trupów przemierzające ulice miasta są diabelnie niebezpieczne, o czym szybko dowiaduje się mężczyzna. Od tej pory wraz z pozostałymi ocalałymi musi nauczyć się życia w świecie, w którym człowiek jest na dnie łańcucha pokarmowego.

Najpopularniejszy serial o zombie jest także dostępny na platformie Netflix. Nikomu nie trzeba go przedstawiać, jednak chwilowo dostępne są jedynie pierwsze 9 sezonów, do których miejmy nadzieje niebawem dołączy 10.

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]
Sezon 3 [KLIK]
Sezon 4 [KLIK]
Sezon 5 [KLIK]
Sezon 6 [KLIK]
Sezon 7 [KLIK]
Sezon 8 [KLIK]
Sezon 9 [KLIK]

IZombie (2015-2019)

Każdy z nas wie, że na imprezach może wydarzyć się wiele. Dużą ilość alkoholu, głośną muzykę czy narkotyki można uznać za normalne. Kto by jednak pomyślał, że takie wydarzenie zapoczątkuje powstanie zombie? Nikt, a zwłaszcza Olivia Moore, która po takiej imprezie obudziła się w worku na zwłoki. Nie była jednak bezmyślną istotą, rodem z „Nocy Żywych Trupów”, choć apetyt na ludzki mózg był równie silny. Jedyną szansą na zaspokojenie swojego głodu było podjęcie pracy koronera, by mieć dzięki temu stały dostęp do pożywienia.

Nieco inny, dość specyficzny, jednak bardzo wciągający i ciekawy serial, który śmiało mogę porównać do tych typu „CIA. Kryminalne Zagadki” tylko z zombie w tle. Doskonała alternatywa dla tych, którzy nie przepadają za typowymi schematami w produkcjach o żywych trupach.

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]
Sezon 3 [KLIK]

Z Nation (2014-2019)

Trzy lata po epidemii zombie cały świat pogrążył się w chaosie, a prawo czy sprawiedliwość dawno przestały istnieć. Ludzkość wciąż próbuje zwalczyć problem zombie za pomocą nauki, testując stworzone szczepionki na więźniach. Jedna z prób okazuje się skuteczna, a więzień o imieniu Murphy, który ją otrzymał, pomimo licznych pogryzień przez zombie nie staje się jednym z nich. Teraz mężczyzna staje się ostatnią deską ratunku dla rodzaju ludzkiego.

Stworzony jako parodia słynnego The Walking Dead przez Asylum Studio serial osiągnął niesamowite wyniki oglądalności, co pozwoliło na zdobycie wielu fanów na całym świecie. Doskonała odskocznia od poważnych i często przez to monotonnych produkcji o żywych trupach.

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]
Sezon 3 [KLIK]
Sezon 4 [KLIK]
Sezon 5 [KLIK]

Ostatnie Dzieciaki Na Ziemi (2019 – …)

Apokalipsa zombie oraz najróżniejszych potworów wybuchła nagle i bez pytania. 13-letni Jack mieszka zupełnie sam i w pojedynkę stara się sprostać realiom obecnej sytuacji. Zdany na siebie nastolatek musi wykazać się kreatywnością by przetrwać, jednak samotność nie służy przyszłości. Teraz Jack musi odnaleźć ekipę przyjaciół by wspólnie zwalczyć zło i ocalić życie.

Bazująca na serii książek animowana przygoda Jacka oraz przyjaciół ukazuje przygody nastolatków w świecie opanowanym przez potwory i nieumarłych. Duża dawka humoru i fajnej zabawy podczas seansu gwarantowana!

Recenzja:
Księga 1 [KLIK]
Księga 2 [KLIK]
Księga 3 [KLIK]

Zombie Dumb (2018 – …)

Miasteczko, w którym straszy jest domem małej dziewczynki, która na jego ulicach napotyka bandę dzieciaków zombie. Te nie do końca rozgarnięte żywe trupy uwielbiają psoty. Ich najlepszą rozrywką jest zabawa i wymyślanie nowych sposobów na dorwanie żywej dziewczynki, stanowiącej dla nich łakomy kąsek.

Animowany serial dla dzieci pomimo nieco mrocznego klimatu, jest kolorowy i bogaty w różne żarty. Trud, z jakim grupka zombie dzieciaków próbuje złapać dziewczynkę bywa często komiczny, podczas gdy ona traktuje wszystko jak zabawę. Zdecydowanie wart zainteresowania młodszych widzów.

Jak więc sami widzicie: oferta Netflixa dla każdego miłośnika żywych trupów jest niezwykle rozbudowana i różnorodna. Każdy znajdzie coś dla siebie od klasycznych horrorów i opowieści typu „droga” do komedii czy kryminałów włącznie.

A Wy którą produkcję dostępną na platformie lubicie najbardziej?

Sprawdź także:

Zombiastyczne podsumowanie roku 2019!

Zombiastyczne podsumowanie roku 2018!

#1 TOP10 Najlepszych Filmów o Zombie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *