Co o zombie obejrzymy na platformie Netflix?

Olbrzymią popularność wśród kinomaniaków zdobyła platforma Netflix, oferująca olbrzymią ilość filmów i seriali, które możemy znaleźć w jednym miejscu. Różnorodność dostępnych produkcji jest duża i na całe szczęście znalazło się na niej też kilka pozycji dla zwolenników żywych trupów!

Wygoda, wysoka jakość i wcale nie tak wygórowana cena – platforma Netflix zdominowała niemal cały rynek filmowy i jest potężną konkurencją dla produkcji kinowych. W swojej olbrzymiej ofercie znalazło się też kilka filmów i seriali o zombie! Jakich? Zobaczcie sami 😉

Filmy:

Baza dostępnych filmów na platformie na szczęście nie ogranicza się wyłącznie do tych, stworzonych specjalnie dla niej. Wiele mniej lub bardziej znanych produkcji jest dostępnych do obejrzenia w każdej chwili!

Kingdom: Ashin of the North (2021)

W niewielkiej wiosce na skraju królestwa Joseon, osiedlili się wędrowcy, którzy służą najwyższej władzy. Pewnego dnia wszyscy zostają wymordowani, a dziewczynka Ashin, jako jedyna uchodzi z życia, dzięki wyprawie po tajemniczą roślinę, która miała pomóc w wyleczeniu ciężko chorej matki. Początkowo zwraca się ona z prośbą do władzy o pomszczenie śmierci bliskich na odpowiedzialnych za masakrę Dżurdżenów. Ostatecznie Ashin odkrywa mroczną prawdę i na postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę z użyciem własnej broni i tajemniczego kwiatu, który ożywia zmarłych.

Znakomicie stworzony i przedstawiony specjalny odcinek serialu Kingdom, wyjaśniający genezę powstania całej zarazy w uniwersum.

Recenzja [KLIK]

Armia umarłych (2021)

Las Vegas przemienia się w jedno wielkie siedlisko żywych trupów, a cały teren zostaje oddzielony od reszty świata. Scott Ward to doświadczony w boju z nieumarłymi żołnierz, który odwiesza karabin i zajmuje się smażeniem kotletów w podrzędnej restauracji. Pewnego dnia przychodzi do niego milioner Bly Tanaka, który oferuje zlecenie warte ogromną sumę pieniędzy. Wraz z dobraną przez siebie drużyną, musi przedrzeć się do jednego z kasyn Las Vegas, w którym znajduje się sejf skrywający olbrzymi majątek. W trakcie misji nie wszystko idzie jednak tak, jak trzeba, a sama wyprawa szybko staje się walką o życie.

Najnowszy film Zacka Snydera to wspaniałe wizualne widowisko, jednak nic ponad to. Spora ilość błędów logicznych i przewidywalnych momentów sprawia, że produkcja jest zwykłym, ładnie wyglądającym, kolejnym filmem o zombie.

Recenzja [KLIK]

#Alive (2020)

Podczas kiedy Oh Joon-woo dopiero budzi się, by rozpocząć nowy dzień, w Korei dochodzi do serii dziwnych przypadków. U wielu osób zaczyna narastać niekontrolowana agresja oraz skłonności kanibalistyczne. Nie wiedząc, co robić, Oh Joon-woo barykaduje się w mieszkaniu, izolując się tym samym od świata zewnętrznego. Jak długo można jednak egzystować w samotności z coraz bardziej topniejącymi zapasami żywności i wody? Odpowiedź nadejdzie szybciej, niż mogłoby się wydawać.

Koreańska produkcja „#Alive” dla platformy Netflix to ciekawa wizja, w której przede wszystkim widzimy motyw zaszczucia we własnym domu. Dobra realizacja i fajne pomysłu (choć nie zawsze logiczne) ubarwią nam seans niejednokrotnie.

Recenzja [KLIK]

Wygłodniali (2017)

W niewielkim miasteczku panuje zaraza, która przemienia ludzi w krwiożercze stworzenia łaknące ludzkiego mięsa. Grupa ocalałych stara się przetrwać oblężenie wrogich kreatur i uchować swoje życie z dala od miasta i pomocy z zewnątrz.

Stworzona specjalnie dla Netflixa produkcja posiada pewne braki, które nieco psują przyjemność z seansu, jednak nie można powiedzieć, że film zalicza się do nieudanych. Fajny klimat na pewno spodoba się wielu osobom.

Recenzja [KLIK]

Ładunek (2018)

Hordy wygłodniałych zombie przemierzają Ziemię w poszukiwaniu pokarmu, w którego skład wchodzi ludzkie mięso. Andy, wraz z żoną Kay i malutką córką Rosie, próbuje przetrwać w trudnych warunkach australijskiej pustyni. Pewnego razu mężczyzna traci niemal wszystko. Jedyne co mu pozostało, to nadzieja na lepsze życie swojej córeczki i za wszelką cenę chce zapewnić jej bezpieczeństwo.

Kolejna Netflixowa produkcja, wzorowana na krótkometrażowym filmie o tym samym tytule. Świetna, klimatyczna, doskonale odegrana i przedstawiona! Seans polecam nie tylko miłośnikom zombie!

Recenzja [KLIK]

World War Z (2013)

Chcąc zaznać zwyczajnego życia, Garry Lane porzuca pracę w ONZ i skupia się na relacjach z rodziną. W tym samym czasie, na świecie zaczyna rozwijać się epidemia wirusa, który przemienia ludzi w zombie. Kiedy staje się on coraz bardziej niebezpieczny, Garry zostaje powołany do oddziału, który ma na celu wyjaśnienie pochodzenie wirusa i tym samym odnalezienie antidotum. Podróż będzie niebezpieczna, a przeciwnik nie da za wygraną. Czy ludzkość przetrwa próbę, której zostali poddani i przetrwają? Na pewno nie będzie łatwo.

Megahit z udziałem Brada Pitta, który musi ocalić świat przed zagładą żywych trupów. Duża ilość akcji i efektów oraz mało wymagająca fabuła.

Recenzja [KLIK]

Day of the Dead. Bloodline (2018)

Z bliżej nieokreślonych przyczyn zmarli zaczęli ożywać, a świat został pogrążony w chaosie. Minęło kilka lat nim ludzie przystosowali się do życia z żywymi trupami na ulicach miast. Grupka żołnierzy wraz z cywilami schroniła się wewnątrz bunkra, odizolowując się od zagrożenia. Zoe ze wszystkich sił stara się odkryć lekarstwo na panujący wirus, jednak żadne z badań nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Jedyną nadzieją okazuje się prześladowca kobiety z dawnych lat – Max, który, dzięki swojej krwi, przemienił się w żywego trupa tylko częściowo, zachowując pamięć o swojej obsesji na punkcie Zoe.

Kolejny już remake Dnia Żywych Trupów, próbujący nie tylko odtworzyć klimat oryginalnej części, ale także dodać do niego nieco świeżości. Wyszło bardzo przeciętnie i od biedy można obejrzeć, ale zachwytu nie uświadczycie.

Recenzja [KLIK]

Resident Evil 6. Ostatni rozdział (2017)

Kres rasy ludzkiej jest nieunikniony. Czerwona królowa postanowiła całkowicie unicestwić ludzkość do ostatniej żyjącej osoby. Jedyną nadzieją jest odnalezienie lekarstwa na wirusa T, które znajduje się wewnątrz Ula. Alice musi wrócić do Racoon City i raz na zawsze pokonać Umbrellę, unikając zagrożenia ze strony mutantów i nieumarłych oraz starych wrogów.

Ostatni film ukazujący losy Alice i wciąż szerzącą się apokalipsy zombie. Zdecydowanie najmniej udany film z całej serii, lecz wciąż warty obejrzenia, zwłaszcza, przez fanów poprzednich części.

Recenzja [KLIK]

Resident Evil. Degeneracja (2008)

Kilka lat po dramatycznych wydarzeniach w Raccoon City, sytuacja z wirusem T unormowała się, a korporacja Umbrella upada. Walka z zagrożeniem bilogicznym jednak wciąż trwa, za co odpowiada rządowa organizacja WildPharma. Członkini instytucji ochrony środowiska TerraSave, Claire Redfield – także jedna z nielicznych ocalałych z Raccoon City – dociera na lotnisko Harvardville, by tam protestować przeciwko działaniom WildPharmy. W tym czasie, ten sam obiekt staje się celem ataku terrorystycznego, na skutek czego większość znajdujących się tam ludzi przemienia się w zombie. Do opanowania sytuacji wkracza specjalny oddział, którym dowodzi agent federalny Leon S. Kennedy. Szybko jednak okazuje się, że sytuacja jest bardziej złożona, niż mogło się to wydawać na początku.

Pierwszy z filmów serii RE, który w pełni został stworzony na bazie efektów komputerowych. Bazując na grach, film ukazuje losy Claire Redfield oraz Leona S. Kennediego.

Resident Evil. Potępienie (2012)

Amerykański agent federalny Leon S. Kennedy trafia do Republiki Wschodniej Slawii, aby zbadać doniesienia o wykorzystywaniu broni bioorganicznej w trwającej tam wojnie domowej. Rządy Stanów Zjednoczonych i Rosji przygotowują się do interwencji w rejonie w celu zakończenia wojny, jednak tuż po dotarciu do Slawii Leon otrzymuje rozkaz opuszczania kraju. Ignoruje polecenie, chcąc poznać prawdę i zakończyć serię tragicznych wydarzeń zapoczątkowanych przez wykorzystanie broni organicznej.

Drugi z filmów serii RE, który w pełni został stworzony na bazie efektów komputerowych. Bazując na grach, film ukazuje losy Leona S. Kennediego.

Resident Evil. Vendetta (2017)

Grupa bohaterów próbuje za wszelką cenę powstrzymać szaleńca, który chce rozprzestrzenić śmiertelnie niebezpiecznego wirusa w Nowym Jorku.

Trzeci z filmów serii RE, który w pełni został stworzony na bazie efektów komputerowych. Bazując na grach, film ukazuje losy Leona S. Kennediego oraz Chrisa Redfielda.

Gnijąca panna młoda (2005)

Podczas przygotowań do swojego zaaranżowanego przez rodziców ślubu, Victor Van Dort ze stresu nie jest w stanie poprawnie wypowiedzieć przysięgi małżeńskiej podczas próby generalnej. Zawstydzony ucieka z kościoła i udaje się do ponurego lasu, w którym ćwiczy tekst przysięgi i tym samym przypadkowo oświadcza się… zombie. Zamordowana lata temu panna młoda oświadcza Victorowi, że teraz musi ją poślubić i zabiera swojego przyszłego męża do świata nieumarłych.

Niezwykle emocjonująca przygoda, wypełniona pięknym motywem miłości. Choć jest to animacja i na pierwszy rzut oka wydaje się być skierowana dla dzieci, to uważam jednak, że by w pełni ją zrozumieć, widz musi być nieco starszy.

Seriale:

Jak się okazuje na platformie Netflix filmy to nie jedyna działka, w której mamy okazję ujrzeć żywe trupy. Seriale, które z każdym rokiem zyskują coraz większy rozgłos również są dostępne dla użytkowników i co ciekawe, kilka z nich zostało stworzonych na specjalne życzenie Netflixa!

All of us are Dead (2022 – …)

W jednym z koreańskich liceów, w mieście Hyosan, kolejny dzień lekcyjny nie zapowiada niczego nadzwyczajnego. Okazuje się, że profesor nauk ścisłych, Lee Byeong-chan, skrywa w szkolnym laboratorium pewien sekret. Wynaleziony przez nauczyciela wirus, jest w stanie przemienić człowieka w niebezpieczne monstrum. Niezwykle zaraźliwy i zabójczy wirus przypadkiem wydostaje się na wolność, a uczniowie oraz mieszkańcy miasta nieubłaganie zbliżają się do zagłady, w której walka o życie będzie niezwykle trudna.

Intrygujący serial wprost z Korei, który budzi podziw doskonałym aspektem wizualnym, grą aktorską i wieloma ciekawymi pomysłami!

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]

Resident Evil: Wieczny mrok (2021 – …)

Po incydencie w Białym Domu, związanego z atakiem hakerskim, zostaje powołana grupa czterech agentów, w skład których wchodzi Leon S. Kennedy, do rozwikłania sprawy. Szybko okazuje się, że sytuacja jest bardziej skomplikowana i niebezpieczna, kiedy w budynku zaczynają grasować zombie. Za wszystko zostają obwinione Chiny, które stają się celem numer jeden agentów. W tym czasie nadzorująca budowę ośrodka opieki społecznej w Penamstanie, Claire Redfield, bada rysunek jednego z tutejszych dzieci, który ukazuje konfrontacje mieszkańców z żywymi trupami, co doprowadza kobietę do odkrycia przerażającej prawdy.

Pierwszy serial osadzony w uniwersum Resident Evil, stworzony w całości w CGI, to naprawdę ciekawe, lecz niestety bardzo krótkie widowisko, które na pewno docenią fani serii, a zwłaszcza gry Resident Evil 2!

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]

Reality Z (2020 – …)

Podczas kulminacyjnego momentu w telewizyjnym show „Olimpo”, na ulicach miasta Rio de Janeiro wybuchają zamieszki. Narastający chaos wzbudza coraz większe zainteresowanie w mediach, jednak ekipa odpowiedzialna za program nie zamierza się tym przejmować, co ostatecznie doprowadza do tragedii. Nieświadomi bohaterowie show wciąż zamknięci w czterech ścianach Olimpu nie wiedzą nic o panującej wokół apokalipsie zombie. W tym czasie była twórczyni programu wraz z synem starają się uchować przy życiu, jednak szybko przekonują się, że to nie martwi są najgorszym zagrożeniem.

Stworzona dla platformy Netflix produkcja „Reality Z” to brazylijska adaptacja angielskiego miniserialu z roku 2008 „Dead Set”. Wyszło nieźle, choć swoje wady ma.

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]

Betaal (2020 – …)

Najnowsza inwestycja ma zapewnić autostradę biegnącą przez stary, zawalony tunel. Podczas budowy ekipa oraz zarządzający tym urzędnicy napotykają problem – mieszkańcy pobliskiej osady stawiają opór. Do przesiedlenia wioski zostaje przywołany oddział CIPD (Counter Insurgency Police Department), który radzi sobie z trudnymi do opanowania tubylcami. Po otwarciu tunelu okazuje się, że czyhające w nim zło powróciło do życia, a armia zmartwychwstałych, pogrzebanych tam dziesiątki lat temu brytyjskich żołnierzy zrobi wszystko, by zawładnąć żywymi.

Stworzona dla platformy Netflix produkcja „Betaal” w dość innowacyjny sposób podchodzi to tematyki zombie. Połączenie jej z elementami okultystycznymi daje naprawdę ciekawy efekt końcowy.

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]

Black Summer (2019 – …)

Rozpoczynająca się zombie apokalipsa nie ma litości dla nikogo. Rose, w wyniku zamieszania związanego z ewakuacją ocalałych, zostaje rozdzielona z córką, którą żołnierze wywożą na miejski stadion. Teraz kobieta, wraz z grupką napotkanych po drodze nieznajomych próbuje przedostać się do miejsca azylu, w którym przebywa jej dziecko.

Stworzona dla platformy Netflix produkcja „Black Summer” jest kontynuacją innego serialu o zombie – „Z Nation”. Niestety serial jak dla mnie jest totalną klapą i nawet fani motywu żywych trupów mogą go sobie odpuścić.

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]

Kingdom (2019 – …)

W średniowiecznej Korei dochodzi do tajemniczej choroby króla, która wyklucza go z życia swojego ludu. Nie wiedząc nic o swoim władcy, ludzie żyją dalej, jednak stan, w jakim się znajduje król coraz bardziej niepokoi jego syna – spadkobiercę korony. Uznany za zdrajcę pragnącego śmierci swojego ojca, książę zmuszony jest uciekać z dala od swojej rodziny. W tym samym czasie epidemia, która dotknęła króla rozrasta się i w całym kraju dochodzi do prawdziwej apokalipsy żywych trupów.

Kolejny tytuł stworzony dla platformy Netflix to ciekawa odskocznia od wielu podobnych do siebie seriali z żywymi trupami. Pomimo odmiennego klimatu, serial zdecydowanie wart uwagi!

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]

Santa Clarita Diet (2017-2019)

W niewielkim mieście dwójka agentów nieruchomości – Joel i Sheila Hammondowie, prowadzą normalne i spokojne życie wraz ze swoją córką Abby. Pewnego dnia ich życie się zmienia za sprawą dziwnej i niewytłumaczalnej choroby Sheili, której objawy porównywalne są z przemianą w żywego trupa. Od tej pory ich codzienność zamienia się w piekło za sprawą nowej diety kobiety, w której skład wchodzi ludzkie mięso.

Komediowa wizja zombie w bardzo innowacyjnym podejściu sprawia, że po rozpoczęciu seansu nie da się od niego oderwać. Znakomita gra aktorska i pełna żartów historia rodziny Hammondów da wiele frajdy każdemu, nawet osobom nieprzepadającym za żywymi trupami. Niestety serial po trzech sezonach został niesłusznie anulowany.

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]
Sezon 3 [KLIK]

Daybreak (2019)

Apokalipsa rządzi się swoimi prawami, a nieprzestrzeganie ich może oznaczać szybką i bolesną śmierć. Są jednak ludzie, dla których całkowity koniec jest zupełnie nowym początkiem. Nastoletni outsider Josh w normalnym świecie był nikim, a wybuch bomby, który zabił wszystkich dorosłych i zamienił większość z nich w krwiożercze ghule zapewnił mu to, czego nie miał wcześniej. Wszystko się zmienia, kiedy postanawia odnaleźć swoją miłość – Sam. W wykonaniu tej misji pomogą mu przejawiająca skłonności psychopatyczne 12-letnia Angelica oraz samuraj-pacyfista, Wesley.

Stworzona dla Netflixa i anulowana po pierwszym sezonie produkcja, skierowana jest głównie do młodzieży. Co ciekawe – moim zdaniem anulowanie produkcji nie było aż tak złym pomysłem.

Recenzja [KLIK]

The Walking Dead (2010 – …)

Po przebudzeniu się ze śpiączki, Rick Grimes trafia do najgorszego koszmaru, który nie jest żadnym snem, tylko jawą. Hordy żywych trupów przemierzające ulice miasta są diabelnie niebezpieczne, o czym szybko dowiaduje się mężczyzna. Od tej pory wraz z pozostałymi ocalałymi musi nauczyć się życia w świecie, w którym człowiek jest na dnie łańcucha pokarmowego.

Najpopularniejszy serial o zombie jest także dostępny na platformie Netflix. Nikomu nie trzeba go przedstawiać, jednak chwilowo dostępne są jedynie pierwsze 9 sezonów, do których miejmy nadzieje niebawem dołączy 10.

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]
Sezon 3 [KLIK]
Sezon 4 [KLIK]
Sezon 5 [KLIK]
Sezon 6 [KLIK]
Sezon 7 [KLIK]
Sezon 8 [KLIK]
Sezon 9 [KLIK]
Sezon 10 [KLIK]

IZombie (2015-2019)

Każdy z nas wie, że na imprezach może wydarzyć się wiele. Dużą ilość alkoholu, głośną muzykę czy narkotyki można uznać za normalne. Kto by jednak pomyślał, że takie wydarzenie zapoczątkuje powstanie zombie? Nikt, a zwłaszcza Olivia Moore, która po takiej imprezie obudziła się w worku na zwłoki. Nie była jednak bezmyślną istotą, rodem z „Nocy Żywych Trupów”, choć apetyt na ludzki mózg był równie silny. Jedyną szansą na zaspokojenie swojego głodu było podjęcie pracy koronera, by mieć dzięki temu stały dostęp do pożywienia.

Nieco inny, dość specyficzny, jednak bardzo wciągający i ciekawy serial, który śmiało mogę porównać do tych typu „CIA. Kryminalne Zagadki” tylko z zombie w tle. Doskonała alternatywa dla tych, którzy nie przepadają za typowymi schematami w produkcjach o żywych trupach.

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]
Sezon 3 [KLIK]

Z Nation (2014-2019)

Trzy lata po epidemii zombie cały świat pogrążył się w chaosie, a prawo czy sprawiedliwość dawno przestały istnieć. Ludzkość wciąż próbuje zwalczyć problem zombie za pomocą nauki, testując stworzone szczepionki na więźniach. Jedna z prób okazuje się skuteczna, a więzień o imieniu Murphy, który ją otrzymał, pomimo licznych pogryzień przez zombie nie staje się jednym z nich. Teraz mężczyzna staje się ostatnią deską ratunku dla rodzaju ludzkiego.

Stworzony jako parodia słynnego The Walking Dead przez Asylum Studio serial osiągnął niesamowite wyniki oglądalności, co pozwoliło na zdobycie wielu fanów na całym świecie. Doskonała odskocznia od poważnych i często przez to monotonnych produkcji o żywych trupach.

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]
Sezon 3 [KLIK]
Sezon 4 [KLIK]
Sezon 5 [KLIK]

Ostatnie Dzieciaki Na Ziemi (2019 – …)

Apokalipsa zombie oraz najróżniejszych potworów wybuchła nagle i bez pytania. 13-letni Jack mieszka zupełnie sam i w pojedynkę stara się sprostać realiom obecnej sytuacji. Zdany na siebie nastolatek musi wykazać się kreatywnością by przetrwać, jednak samotność nie służy przyszłości. Teraz Jack musi odnaleźć ekipę przyjaciół by wspólnie zwalczyć zło i ocalić życie.

Bazująca na serii książek animowana przygoda Jacka oraz przyjaciół ukazuje przygody nastolatków w świecie opanowanym przez potwory i nieumarłych. Duża dawka humoru i fajnej zabawy podczas seansu gwarantowana!

Recenzja:
Księga 1 [KLIK]
Księga 2 [KLIK]
Księga 3 [KLIK]

Jak więc sami widzicie: oferta Netflixa dla każdego miłośnika żywych trupów jest niezwykle rozbudowana i różnorodna. Każdy znajdzie coś dla siebie od klasycznych horrorów i opowieści typu „droga” do komedii czy kryminałów włącznie.

A Wy którą produkcję dostępną na platformie lubicie najbardziej?

Sprawdź także:

Zombiastyczne podsumowanie roku 2021!

Zombiastyczne podsumowanie roku 2020!

Zombiastyczne podsumowanie roku 2019!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark