Santa vs Zombies

Święty Mikołaj przybył do miasta, jednak to zostało opanowane przez żywe trupy. Teraz jego głównym zadaniem, zamiast dostarczania prezentów dla grzecznych dzieci, stało się całkowite pozbycie się panujących wszędzie zombie. Zadanie nie należy do prostych, jednak to jedyna możliwość, by przywrócić światu wszechobecny spokój i radość.

Świąteczna gra komórkowa „Santa vs Zombies” od studia Amphibious Games, o mocnym zabarwieniu horrorem, to swoisty escape room, w którym naszym zadaniem jest odhaczenie każdego elementu z listy Świętego Mikołaja, na której na pewno nie znajdują się dobre dzieci! Czy tego typu produkcja okazała się strzałem w dziesiątkę? Raczej tak.

Logiczne zagadki, kombinowanie oraz próba ocalenia świąt przed inwazją zombie. W skrócie gra „Santa vs Zombies” ma w sobie to wszystko, tylko w dość uproszczonej i skróconej wersji. Rozgrywka polega na wykonaniu trzech zadań. Pierwszym jest oczyszczenie domu z zombie, drugim ubranie bałwana, a ostatnim udekorowanie choinki. Tak samo jak brzmi to prosto, tak naprawdę jest.

W grze nie mamy pełnej swobody poruszania się. Możemy jedynie iść do konkretnego pomieszczenia, a w nim ewentualnie przybliżyć jego wybrane elementy, by zdobyć nowe przedmioty potrzebne do rozwiązywania zagadek oraz eliminacji zombie. Samych lokacji oraz łamigłówek nie ma dużo, a przy bystrym graczu rozwiązanie wszystkiego zajmie dosłownie kilka minut.

Oprawa graficzna przedstawia się dość skromnie, nie zachwycając niczym. Otoczenie oraz wszelkie związane z nim elementy są dość prosto wykonane. Wszystko wokół kojarzy się ze świętami, nadając grze świątecznego klimatu. Najgorzej prezentują się żywe trupy, które mocno odstają jakością wykonania w porównaniu do reszty.

Podsumowując, ciężko tak naprawdę więcej napisać o grze, która jest bardzo krótka i niezbyt skomplikowana. Po grę warto sięgnąć dla zabicia czasu podczas jednej przerwy w pracy i tyle. Niczym nie zachwyci, nie pozostanie na dłużej w pamięci – ot taki kilkuminutowy jednostrzałowiec. Trzeba jednak przyznać, że od innych mobilnych gier wyróżnia się klimatem.

Moja ocena: 6/10

Studio: Amphibious Games
Gatunek:
 Logiczna

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *