Leksykon

Interesuje Was motyw zombie w kinematografii? Ciekawi Was, jaka jest geneza postaci żywego trupa w filmie, albo jak wyglądała ewolucja motywu nieumarłych na przestrzeni lat?

Jeżeli na powyższe pytania odpowiedzieliście twierdząco, znaczy, że znaleźliście się w dobrym miejscu!

Leksykon żywej śmierci omawia wszystkie produkcje o “żywych trupach” (zombie) od samego początku istnienia tego pojęcia w kinematografii oraz popkulturze aż do roku 2000 – od egzotycznych wysp położonych na odludziu, przez najróżniejsze infekcje i ingerencje w ludzką naturę, po najazdy obcych cywilizacji. Wśród twórców “kina zombie” występuje tylko jedna zasada – brak jakichkolwiek granic, o czym przekonacie się niejednokrotnie.

Wydany nakładem Wydawnictwa IX leksykon mojego autorstwa, to pierwsza w Polsce książka w pełni poświęcona tematyce zombie w kinematografii. Nikt do tej pory nie odważył się sięgnąć tak głęboko w genezę wątku powracającej do życia śmierci… aż do teraz!

Co znajdziesz w mojej książce?

Przede wszystkim szczegółowy opis wszystkich filmów o zombie, do których udało mi się dotrzeć. TOM I skupia się na produkcjach powstałych w latach 1932-2000 włącznie. Poza przytoczeniem i opisaniem haseł, w których skupiłem się na takich aspektach, jak: fabuła, charakteryzacja, efekty specjalne, gra aktorska czy ciekawostki związane z daną produkcją, przybliżyłem pokrótce genezę tematyki zombie w filmach, a całość podzieliłem na dwie fale.

Znajdziecie więc tutaj tytuły znane, jak Noc żywych trupów (1968), Białe zombie (1932), Hotel siedmiu bram (1981), Zombie – pożeracze mięsa (1979) czy Martwica mózgu (1992), ale także wiele niszowych i mało rozpoznawalnych tytułów w świecie kina. Łączna ilość haseł w TOMie pierwszym wynosi 133 filmy.

By ułatwić Wam odnalezienie interesującego Was tytułu, przy większości haseł zostały umieszczone dedykowane ikony, informujące o konkretnych cechach produkcji, np. takich jak: elementy komediowe, nadmierna brutalność, artystyczny charakter czy voodoo zombie.

Gdzie można nabyć książkę?

Książka dostępna jest w dwóch wariantach: okładce twardej oraz miękkiej. Okładkę w oprawie twardej, możecie nabyć na stronie wydawnictwa:

TUTAJ

Okładka miękka jest również dostępna na stronie wydawnictwa, a także w największych księgarniach internetowych w kraju, takich jak: taniaksiazka.pl, bonito.pl, muve.pl, dobreksiazki.pl, nieprzeczytane.pl, czytam.pl, erli.pl, ksiegarskiswiat.pl i wielu innych.

Recenzje / Wywiady

Opinie na temat książki możecie poczytać:

Mój Kajecik: Facebook / Instagram
Katooola: Instagram
Zoja Hawryło: www
Zapiski na marginesie: www
Nowa Fantastyka: Facebook

Kilka słów ode mnie w wywiadach:

Horrorshow
Endgame.pl
Zoja Hawryło

Co dalej?

TOM I, jak sama nazwa wskazuje, zobowiązuje mnie do wydania kolejnych, a na ten moment w planach jest także wydanie: TOM II (lata 2001-2010), oraz TOM III (lata 2011 – ?)

Zachęcam Was do dzielenia się opiniami o książce, na portalu:

Lubimyczytać.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark