Zombie Tsunami

Tyle razy wyobrażaliśmy sobie, że uciekamy przed wielką hordą zombie, ratując własne życie. Czy ktoś jednak pomyślał o tym, jaka to może być dobra zabawa z perspektywy zombie? Pożeranie ludzi, niszczenie świata i walka o to, by nikt nie pozostał żywym. Jak dużą armię trupów uda Ci się uzbierać? Czy zdołasz zniszczyć każdą napotkaną przeszkodę? Stań się istnym tsunami pełnym zombie i zniszcz świat!

Gra studia Mobigame, to połączenie elementów zręcznościowych, z dużą dawką humoru. Jak dużą hordę zombie uda nam się uzbierać, przemierzając świat pełen pułapek? Trzeba jednak pamiętać, że przy większej ilości trupów, trudniej je kontrolować! Czy stworzenie gry z takiej perspektywy, było dobrym pomysłem? Jak najbardziej!

Fabuła tu nie istnieje. Mamy do wykonania serię różnych zadań i to na nich się głównie skupiamy. Głównym zamysłem twórców, było stworzenie produktu, który dostarczy graczowi dużej ilości zabawy, ale i postawi przed nim wiele wyzwań. Tak właśnie prezentuje się Zombie Tsunami!

Rozpoczynając grę, od razu zwracamy uwagę na ładną i kolorową grafikę, która została dopracowana pod każdym względem. Całość przedstawiona jest w 2D, jednak rozgrywka nie wymaga niczego więcej. Tło, które cały czas nam miga jest ładnie zrobione, a same zombie, którymi sterujemy, są śmieszne i mimo wszystko wyglądają przyjaźnie.

Cel rozgrywki sprowadza się do jak najdalszej podróży, zdobywając po drodze monety, za które później możemy kupić różne ulepszenia. Oczywiście na drodze napotkamy różne uturdnienia, takie jak: bomby, jadące samochody oraz lecące  helikoptery, co nieco utrudni nam zadanie. Każde uderzenie w taki przedmiot, usuwa nam jednego trupa z hordy, przez co staje się ona mniejsza. Przy ilości 0 w swojej drużynie, po prostu przegrywamy.

Oczywiście mamy wiele możliwości, by uzupełnić ewentualne straty naszych zombie. Spotkamy zwykłych ludzi, których po prostu pożeramy i tym samym powiększymy swoją armię. Natkniemy się również na różne pojazdy, w których ukrywają się ocaleni. By pokonać taką przeszkodę, musimy mieć wystarczającą ilość zombie, by po prostu ją staranować. Wtedy wszyscy pasażerowie, zasilą naszą drużynę.

Kolejnym ułatwieniem jest zdobywanie losowych bonusów, które zdecydowanie ułatwią nam dalszą podróż. Nie będę ujawniać co to za bonusy, bo tego musicie dowiedzieć się sami.

Ciężko powiedzieć o jakichkolwiek wadach. W grze występują mikropłatności, ale nie są one mocno odczuwalne i wpływające na rozgrywkę. Można sobie ułatwić grę, ale po co? Liczy się przecież zabawa 😉 Poza tym, gra tak łatwo się nie nudzi, a rozgrywka zawsze pozwoli miło spędzić wolny czas.

Podsumowując. Gra jest przyjemna, ciekawa i barwna. Łatwo się wciągnąć, a trudno wyjść, więc uważajcie!

Moja Ocena: 8/10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark