#2 TOP5 Najgorszych Filmów o Zombie!

Ile razy mieliście taką sytuację, w której siadacie przed ekranem monitora/telewizora, otwieracie piwko, a z mikrofalówki wyjmujecie pachnący popcorn i zaczynacie seans filmu o zombie, który okazuje się tragiczny? No właśnie ja wielokrotnie. Na całe szczęście moje oczy nie zdołały wypłynąć, toteż wiem już przed czym Was chronić. Zapraszam do TOP5 NAJGORSZYCH FILMÓW O ZOMBIE!

W pierwszym zestawieniu serii TOP pokazałem Wam filmy, które według mnie są najlepsze z najlepszych i które każdy fan zombie powinien obejrzeć. Jak wiemy świat z samymi dobrymi filmami o zombie byłby zbyt piękny, więc trzeba zejść na ziemię. Tym razem zaprezentuje Wam produkcje, które warto omijać szerokim łukiem, a prezentują się one następująco:

 

MIEJSCE 5
ZOMBIE 108 (2012)

Na stolicę Tajwanu, Tajpej, zaczęły zmierzać hordy krwiożerczych zombie. Grupa SWAT dostała za zadanie pomoc obywatelom i ewakuację tych, którym udało się uniknąć zarażenia. Na miejscu okazuje się, że policjanci nie są jedyną grupą posiadającą broń, bowiem zaczęli być ostrzeliwani przez lokalny gang. Z racji panujących wszędzie chodzących trupów, obie grupy w końcu postanowiły połączyć siły.

Na pierwszy rzut oka produkcja wyglądała na niezłą, jednak z każdą chwilą było coraz gorzej, a zamysł logiczny szybko wyparował. Moim skromnym zdaniem produkcja była nieudaną mieszanką 13 Dzielnicy, Teksańskiej Masakry Piłą Mechaniczną oraz Świtu Żywych Trupów. Zdecydowanie odradzam, bowiem niespecjalnie jest co tu podziwiać.

Trailer:

 

MIEJSCE 4
HOOD OF THE LIVING DEAD (2005)

Młody i utalentowany naukowiec Ricky pracuje nad lekiem regenerującym obumarłe komórki. Wszelkie prace nad substancją idą dobrze, jednak nie samą pracą człowiek żyje. Chcąc być wzorem dla swojego młodszego brata, stara się utrzymać go na dobrej drodze. Ten niestety zostaje śmiertelnie postrzelony, a zrozpaczony Ricky bez wahania podaje lek zmarłemu bratu, który przywraca go do życia jako krwiożerczego zombie.

Wiele osób próbowało swoich sił przy kręceniu filmów o zombie mając jedynie kamerę, jednak nie każdy powinien się za to zabierać. Cała produkcja jest bardzo amatorska i pomimo chęci twórców, film to jedna wielka porażka. Pomijam niski budżet, bowiem nie jest to coś, co wszystko skreśla, to samo wykonanie i gra aktorska… To jest po prostu bardzo złe.

Trailer:

 

MIEJSCE 3
ZOMBIE HUNTER (2013)

Na rynek trafia nowy narkotyk, który jak się okazuje przemienia ludzi w zombie. Wiele lat po zawładnięciu żywych trupów, poznajemy tajemniczego mężczyznę zwanego Hunter, który jako samotnik przemierza zniszczone pustkowia, pełne pałętających się wszędzie zombie. Wszystko się jednak zmienia, kiedy trafia na pewną grupkę ocalałych.

W swoim życiu obejrzałem masę filmów o zombie i wiele z nich należało do kategorii bardzo złych. Zawsze jednak potrafiłem dostrzec jakiś pozytywny aspekt. Ten film po raz pierwszy uświadomił mnie, że istnieje produkcja, która takowego aspektu nie ma i nie chodzi tu o braku budżetu, pomysłu czy wykonania, bo tego nie brakowało. Tak naprawdę nie wiem o co chodziło, po prostu było źle. Nawet znany i lubiany Danny Trejo nie zdołał tego uratować.

Trailer:

 

MIEJSCE 2
ZOMBIES! ZOMBIES! ZOMBIES! (2008)

Powstały nowy narkotyk okazał się tragiczną pomyłką, bowiem skutkiem zażycia było coś gorszego niż śmierć. Osoby, które go zażyły, przemieniały się w zombie. Okoliczny klub ze striptizem stał się ostatnim schronem egzotycznych tancerek, które wraz z napotkanymi osobami muszą stawić czoła żywym trupom.

Wiecie co może uratować film o zombie od totalnego dna, kiedy wszystko inne zawiodło? Biust! Ile produkcji oparło się tylko na tym, olewając całą resztę? No właśnie wiele. Odpalając film o walczących striptizerkach z zombie byłem pewien, że nie będzie to wybitne dzieło, ale będę miał okazję popatrzeć na kobiece wdzięki i wiecie co? Nie było ich! Zatem nie dość, że film był fatalny, gra aktorska zerowa i sam pomysł był wielkim niewypałem, to twórcy postanowili zrezygnować z ostatniej deski ratunku. Po prostu szkoda czasu na seans.

Trailer:

 

MIEJSCE 1
ZOMBIEZ (2005)

Pewnego dnia, młoda kobieta Josephine podczas pracy na budowie, zostaje zaatakowana przez dziwnego szaleńca z hakiem. Choć udało jej się uciec przed mordercą, żaden inny pracownik nie zdołał przeżyć. Jak się później okazało, atakującym był zombie, a dziewczyna została jedną z nielicznych, którzy ocaleli w okolicy.

Jeżeli wydaje się Wam, że oglądaliście coś złego, to nie mieliście okazji obejrzeć Zombiez. Tragedia nad tragediami, która wypala oczy, mózg i wszelkie inne zmysły podczas seansu. Totalny brak logiki, drewniana gra aktorska, koszmarna muzyka, efekty ograniczone do koszulki polanej ketchupem i ogólnie totalny dramat. Nie polecam, trzymajcie się z daleka i nie podchodźcie nawet z kijem.

Trailer: Brak

 

Świat kina zombie obfity jest w wiele tragicznych produkcji i powiem szczerze, że nie miałem problemu jedynie z miejscem 1-3, bo na szczęście każda inny film, który obejrzałem (poza tą 3) przejawiał jakikolwiek, nawet minimalny potencjał.

Macie swoje typy? Śmiało piszcie w komentarzach, chętnie je poznam 😉

 

Sprawdź także:

#1 TOP10 Najlepszych Filmów o Zombie!

#4 TOP5 Najbardziej Zrytych Filmów o Zombie

#6 TOP5 Najlepszych Charakteryzacji w Filmach o Zombie!

2 thoughts on “#2 TOP5 Najgorszych Filmów o Zombie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark