Konkurs Mikołajkowy z Uniwersum Metro 2033!
Mikołajki to czas, w którym każdy obdarowuje bliskich jakimiś drobiazgiem, który sprawi im radość. Jako iż Wy jesteście dla mnie bliscy, też chętnie obdaruje Was książką i to nie jedną!
Dzięki współpracy z Wydawnictwem Insignis otrzymałem trochę książek i w końcu muszę się ich jakoś pozbyć, prawda? Co więc Wam zaoferuję? Zobaczcie sami 😉
– Jeden egzemplarz najnowszej powieści w Uniwersum Metro 2033 – Człowiek Obiecany, autorstwa Pawła Majki!
– Jeden egzemplarz drugiego tomu powieści umiejscowionej we Wrocławiu – Wieża, autorstwa Roberta Szmidta!
– Jeden egzemplarz drugiego tomu znakomitej powieści autorstwa Denisa Szabałowa – Prawo do Życia!
Co więc trzeba zrobić by wygrać jedną z tych książek?
– Odpowiedzieć w komentarzu na pytanie:”Za co lubicie świat Uniwersum Metro 2033?”.
– Dopisać jaką książkę chcielibyście dostać.
I już 😉
W konkursie wygrywają 3 osoby, do każdej książki jedna. Czas start!
Regulamin konkursu:
1. Koszt przesyłki na terenie kraju pokrywam ja. W przypadku paczki zagranicznej, koszt przesyłki pokrywa zwycięzca.
2. Konkurs trwa od dzisiaj (06.12.2016) do przyszłego wtorku (13.12.2016).
3. Zwycięzca zostanie wybrany spośród osób, które odpowiedzą na pytanie konkursowe.
4. Zwycięzca zostaje ogłoszony nie później, niż tydzień od zakończenia konkursu.
5. Zastrzegam sobie prawo, do wydłużenia lub skrócenia czasu trwania konkursu.
6. Osoba biorąca udział w konkursie, może zamieścić tylko jeden komentarz, podpisując się imieniem i nazwiskiem, lub nickiem podając poprawny adres mailowy, dzięki którym będę mógł zidentyfikować zwycięzce.
7. Treść zamieszczonych komentarzy ma zawierać jedynie odpowiedź na pytanie i tytuł wybranej książki (jednej), wszelkie inne mogą zostać usunięte.
Książka: Człowiek Obiecany
Pokazują, iż z jednej strony mamy szansę na przetrwanie. A z drugiej, że nawet w obliczu globalnej zagłady ludzie nie będą potrafili się zjednoczyć 🙂 Bolesne prawdy są najfajniejsze 🙂
Za co? Oczywiście, że za wspaniały klimat jaki są w stanie nam podarować swoimi słowami wspaniali autorzy! Czytając pierwszy raz Metro 2033, dosłownie przeniosłem się do tego świata. Kocham postapo! Nawet s.t.a.l.k.e.r. nie jest w stanie przedstawić tego świata tak, jak robi to nasze kochane metro! Cała seria… całe uniwersum! ma niepowtarzalny klimat… 🙂
Celuję w “Człowieka Obiecanego” bo dwie kolejne pozycje już posiadam 😉
Ps. 17go grudnia mam 20 urodziny. Tak tylko wspominam, może jakieś bonusowe punkty dostanę w losowaniu 😀
Pozdrawiam!
Po prostu, wyśmienity świat w którym wszystko może się zdarzyć i nigdy się nie znudzi.
Chciałbym Człowiek Obiecany, zapoznałbym się 😉
Świat Uniwersum Metro lubię za swoją oryginalność, którą kreuje każdy z autorów, pomimo wspólnego otoczenia. Trudno uwierzyć, że wszyscy tak doskonale je tworzą. Za co jeszcze lubię? Za brak ograniczeń i wszelkiego rodzaju niedomówień. Książki są idealne, szybko się je czyta i to sprawia radość. Kolejny plus jest taki, że występują w nich kobiety i wcale nie są takie słabe i łatwowierne. Ach, Iskra jest na razie moją najukochańszą wersją bohaterki, więc niezaprzeczalnie chciałabym wygrać kolejną pozycję spod pióra Roberta, a mianowicie “Wieżę”.
Witam.
Metro czytam od kiedy chyba tylko nauczyłem się czytać.
Od zawsze sprawiało że czułem się wyjątkowy , podążałęm śladami Artema , w wieku 9 lat latałem po lasach , szukałem bunkrów , tworzyłem różne bronie , raz nawet prawie przedawkowałem leki , chcąc się czuć jak stalker wychodzący na powierzchnie. Książki te mają u mnie w domu specjalne miejsce , są czczone za wytworzenie we mnie poczucia walki i wyjątkowości. Dlatego lubie , a wręcz kocham całe Uniwersum Metro. “Człowieka Obiecanego” już posiadam w swojej kolekcji , więc myślę że “Prawo do Życia” bardzo dobrze by się komponowało razem z innymi stalkerskimi dziełami :]
Człowiek Obiecany <3
Kocham Uniwersum Metra 2033 za to, że w każdej książce możemy poznać nową, całkowicie inną historię ludzi, którym udało się przeżyć. Walczą o życie za wszelką cenę i nie zamierzają się poddać. Najbardziej spodobała mi się książka Andrieja Diakowa. Przy tej lekturze spędziłem chyba najlepsze chwilę. Mam nadzieję że człowiek obiecany Pawła Majki będzie równie dobry. <3
“Prawo do życia” Świat Metro 2033 lubię za to że potrafi wyrwać mnie z codziennej rutyny. Dzięki tej ksiąŻce mogę się oderwać od problemów codziennych choć na chwilę. Ponadto książka ma ciekawa fabułę, lecz jej nie będę zdradzal;”Prawo do życia” Świat Metro 2033 lubię za to że potrafi wyrwać mnie z codziennej rutyny. Dzięki tej ksiąŻce mogę się oderwać od problemów codziennych choć na chwilę. Ponadto książka ma ciekawa fabułę, lecz jej nie będę zdradzal;)
“Prawo do życia”. Świa Metro 2033 lubię za to, że pozwala mi się uwolnić od codziennej rutyny. Wciąga i pozwala zapomnieć o problemach choć na chwilę. Ponadto ma ciekawa fabułę, ale jej nie będę zdradZał;”Prawo do życia”. Świa Metro 2033 lubię za to, że pozwala mi się uwolnić od codziennej rutyny. Wciąga i pozwala zapomnieć o problemach choć na chwilę. Ponadto ma ciekawa fabułę, ale jej nie będę zdradZał;)
Świat “Uniwersum Metro 2033” lubię dlatego, że jest on jednym z najbardziej rozbudowanych książkowych światów. Każda postać ma inny pogląd na świat, z którym się mierzą. Nie ważne czy jest się dzieckiem czy kobietą lub jakąś niepełnosprawną osobą to i tak w specyficzny sposób człowiek potrafi się zmierzyć z czychającymi w mroku potworami. Uwielbiam bohaterów, którzy mają osiągnąć cel i robią wszystko aby się im udało. A tacy bohaterowie są właśnie w “METRO 2033”. Bohaterowie, którzy wiele przeżyli, ale chcą przetrwać do samego końca.
P.S. : Byłbym wdzięczny za “Uniwersum Metro 2033: Wieża”
Dominik Wełna
Za co lubię UM2033? Przede wszystkim, za długie godziny frajdy z czytania. Książki te niesamowicie zmieniły moje postrzeganie świata. Nic już nie jest takie same. Idąc ulicą do szkoły czy gdziekolwiek indziej, jedyne co siedzi w mojej głowie to, to wyobrażenia otaczających mnie widoków w wizji atomowej apokalipsy.
Wspaniałe postaci, genialne lokacje i długie, szczegółowe opisy oraz narastające napięcie wspaniale budujące klimat. Właśnie za to wszyscy kochamy Uniwersum. 🙂
Jeżeli chodzi o wybór książki, najbardziej interesuje mnie “Człowiek obiecany”, gdyż pozostałych dwóch jestem szczęśliwym posiadaczem.
Za co lubię świat uniwersum Metro 2033? Jednym z powodów z pewnością jest zamiłowanie do książek typu postapo, a Metro jest najlepszą serią książek odzwierciedlajacych idealnie postapokaliptyczny świat. Pomijając fakt że seria ta również doskonale rozwija wyobraźnię życia w powojennych realiach oprócz typowego dla postapo klimatu książki z serii Metro pokazują jak wyglądają relacje międzyludzkie w czasie jakiegokolwiek kryzysu (czy jest to wojna czy zwyczajne konflikty). Pokazuje nieraz w sposób dobitny i brutalny jak człowiek zmienia się w bestię. Zdecydowanie książki z serii Metro polecam nie tylko czytelnikom którzy lubią gatunek postapo ale także każdemu przeciętnemu czytelnikowi. Książka którą chciałabym otrzymać to “Prawo do życia”.
Świat Uniwersum Metro 2033 lubię za ukazany świat, zrujnowany doszczętnie rzez ludzi którzy nawet po apokalipsie dalej konkurują ze sobą. Bardzo lubię też bardzo realnych i ciekawych bohaterów. Poproszę Człowieka Obiecanego Pawła Majki
Świat Uniwersum lubię za jego nierealność która w każdej chwili może stać się codziennością.
Zapomniałem napisać: “CZŁOWIEK OOBIECABY”
Za co lubię Metro ?? Uwielbiam je za klimat. To jest coś niesamowitego. Klimat aż wycieka z każdej strony Gdyby faktycznie z książek mógł cieknąć klimat, to sprzedawali by te książki na basenie, tak by ciekło. Po prostu łał. Także wciągająca historia, która sprawia, że idąc z zamiarem przeczytania jednej strony, robisz sobie przerwę na łazienkę po trzynastej i na tym nie kończysz sprawia, że w to universum wciąga na maksa. Przyznaje się, nie czytam za dużo, ale Metro nie musi mnie prosić bym do niego zajrzał, wystarczy, że jest i już jestem jego . ( ” METRO 2033 CZŁOWIEK OBIECANY ” )
Świat uniwersum Metro pokazuje prawdziwe oblicze chęci przetrwania człowieka. Uwielbiam czytać każdą książkę uniwersum Metro ponieważ wiem że nie zawiodę się na niej, wiem że będę wyczytywać to co najbardziej lubię. Zawsze mnie fascynowało w Metro to jak daleko człowiek może się posunąć by przetrwać. (PRAWO DO ŻYCIA)
Książka: “Prawo do życia” Denisa Szabłowa
Uniwersum Metro 2033 lubię ze względu na świat przedstawiony w powieściach oraz za tak wyrazistych bohaterów. Którą książkę z uniwersum bym nie czytał zawsze znajdzie się postać z którą czytelnik może się utożsamić oraz wyruszyć z nią w podróż w nieznane.
Świat przedstawiony w każdej z powieści jest mroczny, przepełniony bólem. Każdy dzień bohaterów może być ich ostatnim. W tunelach metra widać też ,że człowiek nigdy się nie nauczy na swoich błędach oraz nie zmieni swojego zachowania.
Uniwersum Metro 2033 lubię przede wszystkim za klimat, klarownych i ciekawych bohaterów.
Denisa Szabałowa – Prawo do Życia!
Za klimat, za bohaterów, za historie, za zwroty akcji i za to że dzięki nim mogę się oderwać od rzeczywistości i przenieść w zgliszcza zniszczonego świata.
“Człowiek obiecany”
Zdecydowanie za ogromne i rozległe, całkiem spójne uniwersum. Zawsze byłem zwolennikiem wielkich światów tworzonych przez rzeszę twórców, ale inicjatywy takie są naprawdę znikome i nie idące w tak spore rozmiary, jak właśnie UM2033. Możliwość tworzenia wielkiej mapy z uwzględnieniem wszystkich książek, szukania powiązań między nimi samymi, legendy z jednej powieści stające się główną osią fabularną w drugiej, rzecz niezwykła, sprawiająca, że każda książkę chcę się natychmiastowo przeczytać, by jeszcze bardziej doznać cały przedstawiony świat, nieważne czy będzie to kryminał, przygodówka czy powieść pseudo-wojenna. Spójność i trzymanie się wewnętrznych zasad uniwersum tylko dopełnia dzieła, a sama tematyka (postapo) to istna wisienka na torcie.
O ogromnej ilości miodnych cytatów, które się naprawdę miło wyłapuje i gdzieś zapisuje nie wspominając.
„Wóz patrolowy ruszył z miejsca i popędził naprzód, w największe skupisko nazistów.
– A to stary kretyn, niech go licho! – krzyknął w ślad za nim Alftan. – Przecież go wykończą!
– Nikitos! Nikitos!!!
– Co?!
– Ty teraz dowodzisz?
– Tak!
– To wydawaj rozkazy!
– Jakich ci jeszcze trzeba rozkazów?! Bij sukinsynów!”
Książka: „Prawo do życia”
(poprzedni komentarz do usunięcia bo 2 książki, uhm)
uniwersum Metro 2033 przede wszystkim cenię za oryginalność i różnorodność historii postaci, klimatu, i miejsca akcji. Powieści te wyróżniają się także ilością tomów (choć liczba części oryginalnych- po rosyjsku jest niestety wiele więcej), która jest w stanie wypełnić nam mile wieczory :).
jestem zainteresowana “wieżą” jednak zadowoli mnie każda pozycja z listy ponieważ akurat ich nie mam ^^
Uniwersum Metro 2033 pokochałem od pierwszego wejrzenia. Wciągnął mnie świetny, mroczny klimat, wielkie spójne uniwersum, oraz niepowtarzalni, oryginalni bohaterowie. Opisy zniszczonych przez atomową wojnę miast w książkach z rzeczywistości ukazanej w tych książkach są prawie idealne. Za to właśnie lubię Uniwersum Metro 2033. A jeśli wygram, to najbardziej chciałbym książkę Pawła Majki pt. “Człowiek Obiecany”
Jak czytam książki w uniwersum Metra to dają mi niezwykłą swobodę myślenia i komfortu umysłowego, Metro pobudza wyobraźnie i pomaga kreatywnie myśleć. Uniwersum jest rozległe przez i ma się uczucie takie zdobywania jego, odkrywania, ciągłej podróży i przygody w niesamowitym post apo klimacie a na dodatek bohaterowie są pospolici, tacy swoi, wydarzenia także i można się wczuwać w ich sytuacje i role. Metro jest najlepsze 😉
Seria Uniwersum Metro 2033 jest genialna, ponieważ świetnie ukazuje jak ludzie cieszą się z małych znalezisk. Doceniają, każdą przydatną rzecz, która dziś może być uważana za śmieć. Zarazem metro uświadamia nam w jakim obecnie świecie żyjemy, w świecie czystego powietrza, żywności i ogólnego pokoju, w świecie, który przez ludzi żyjących po wielkiej zagładzie nazywany jest rajem. przykładem tego może być staruszek spotkany przez Artema na Kitaj-Gorodzie, który tęsknił, bardzo tęsknił za dawnym, ciasnym mieszkankiem, za kuchenką gazową, która mu przysporzyła wiele kłopotów i nie działała jak powinna. Seria Uniwersum Metro 2033 niesamowicie wciąga swoim genialnie wykreowanym klimatem, który wręcz dosłownie odczuwamy zanurzając się w biedę, rozpacz, ciężki klimat. Skłania do myślenia. Wielu pewnie czytając serię pomyśli że jeśli ludzie po apokalipsie cieszą się z tak drobnych rzeczy jak np. “brzo-skwi-nie” (“Do światła”) to może warto pomyśleć o tych osobach, które dzisiaj nie mają z czego żyć.
książka : “Prawo do życia”
Człowiek obiecany. Świat Metra Universum lubię , ponieważ mam tak jakby dalszą część metra ale z perspektywy innych ludzi . Mogę na nowo spojrzeć na świat który upadł.
Lubię świat Uniwersum Metro 2033, bo to brutalne odkrycie kart skrytych pod powłoczką naszej codzienności i osobowości. Każda pozycja daje niesamowicie dużo do myślenia, pokazując jakie i ile zachowań człowiek tak naprawdę tłumi w sobie. Pokazuje tak naprawdę ludzką słabość związaną z przywiązaniem do obecnego świata, w którym wszystko ma się na wyciągnięcie ręki. Pokazuje, jak bardzo nisko człowiek potrafi upaść by tylko przeżyć jeden dzień dłużej, ale i pokazuje jacy jesteśmy, gdy nam się zabierze wszystko, co mamy.
Ponadto świat przedstawiony w Uniwersum jest tak kuszący do poznania, tak tajemniczy, straszny, pełen niebezpieczeństw, że trudno oderwać się od lektury – co oczywiście skutkuje nieprzespanymi nocami. Bohaterowie są niespotykani i na długo zapadają w pamięć, a klimat prezentowany w serii sprawia, że aż strach podczas lektury gasić światło 😉
Książka: “Prawo do życia” Denisa Szabałowa
Zdecydowanie wręcz kocham to uniwersum za nieszablonowość, jest to stworzone z rozmachem, otwarte i dające niewyobrażalny obszar fantazji pole! Wielbię je za swoją otwartość względem autorów przez co mogą oni tworzyć w swoich miastach swoje własne małe zagłady, gdzie nic nie jest jednostajne- wszystko może się nagle zmienić bo nic nie zostało sztywno określone. Ale to dopiero sami autorzy tworzą to uniwersum więc lubię je za samych autorów z ich genialnymi pomysłami i nieskończenie różnymi kombinacjami różnych metropolii.
Co do książki to jeszcze “Człowiek Obiecany”, autorstwa Pawła Majki nie miałem okazji przeczytać. 🙂
Za irracjonalność a przy tym przerażające acz znikome rawdopodobieństwo nastania takich czasów
Człowiek obiecany
Serię „Metro 2033” cenię przede wszystkim za nowatorski sposób jej tworzenia, czyli zaproszenie przez Gluchovskiego innych autorów na całym świecie do rozwijania tego uniwersum. Dzięki temu genialnemu zabiegowi czytelnik może doświadczyć całej otchłani pomysłów; wysłuchać opowieści snutych w blasku ognia; usłyszeć szepty zgładzonych niosące się przez ciemne tunele; zajrzeć za horyzont, idąc w mrok lub do światła; poznać świat, w którym jedynym prawem jest prawo do użycia siły; jednym słowem, usłyszeć echo zgasłego świata na dziesiątki różnych sposobów. To właśnie ta różnorodność wizji stanowi o wyjątkowości serii.
Przytulę chętnie każdy z trzech tytułów, jako że mam ich prequele (ale tak najchętniej to „Wieżę”).
Za co lubię ? Chyba za niesamowity klimat , fabułę i wspaniałe przedstawienie świata który nas czeka jeśli ludzie nie zaczną myśleć i jeśli nie przestaną darzyć do samozniszczenia. Lubie też za to jak są ukazane przeżycia głównego bohatera i jak i sam bohater.