Dni Fantastyki we Wrocławiu po raz 14-sty!

Konwenty fantastyki to bardzo popularne zjawisko, które przyciąga coraz większą ilość zainteresowanych. Kolejnym mocnym dowodem na to jest czternasta już edycja konwentu Dni Fantastyki, która jak co roku odbędzie się we Wrocławiu na Zamku w Leśnicy w ostatnim tygodniu czerwca.

Bogaty w atrakcje program, znane w Polsce i na świecie nazwiska oraz niepowtarzalny klimat – to wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na tegorocznej edycji Dni Fantastyki! Co na jej temat mają do powiedzenia organizatorzy?

Dni Fantastyki to największy konwent cyklicznie odbywający się na Dolnym Śląsku, a przyciągając około 4000 uczestników, jest też jedną z największych imprez tego typu w Polsce. W murach barokowego gmachu będą na Was czekały setki godzin prelekcji, spotkań z pisarzami, paneli dyskusyjnych, warsztatów i konkursów. Tradycyjnie część atrakcji odbędzie się również w otaczającym Zamek parku, w niebiletowanej strefie programowej. Tam też będziecie mogli buszować po stoiskach handlowych i posilić się w strefie gastronomicznej.

Tegoroczna edycja również gwarantuje nam ciekawe punkty programu, a także kilka znanych nazwisk.

Wśród Gości edycji 2018 znajdziecie takie nazwiska, jak Ian MacLeod, Jarosław Boberek, Aneta Jadowska, Jacek Komuda czy Elżbieta Żukowska. Tradycyjnie na Dniach Fantastyki nie może też zabraknąć konkursu cosplay oraz uroczystej gali, w trakcie której wręczone zostaną Kryształowe Smoki. Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznym Dniom Fantastyki jest wystawa Miecze Europy, w trakcie której będziecie mogli podziwiać kopie około 60 mieczy oraz instalacje przestrzenne, m.in ,,Ekskalibur” czy ,,Węzeł Gordyjski”.

Nie muszę chyba nikogo przekonywać o tym, że edycja 2018 Dni Fantastyki jest obowiązkowym wydarzeniem dla każdego fana Fantastyki?

Dodatkowo w urozmaicenie programu imprezy będę mieć także wpływ, ponieważ w niedzielę ( 01.07) o 13 w sali 413 będziecie mogli posłuchać mnie jak mówię o zombie 🙂 

Oficjalne wydarzenie na FB dostępne tutaj (zapisujcie się już dzisiaj!)

 

P.S Na stronie internetowej Festiwalu trwa już sprzedaż biletów. Do 30 maja karnety 3-dniowe będziecie mogli nabyć w promocyjnej cenie 50 zł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark