Znamy wyniki IV edycji fanowskiego zbioru opowiadań w świecie Metra 2033!

Jak co roku Wydawnictwo Insignis organizuje konkurs, w którym 12 prac ma szansę ukazać się w zbiorze opowiadań, będącym darmowym dodatkiem do jednej z powieści z serii Uniwersum Metro 2033, a już dzisiaj znamy zwycięzców tegorocznej edycji!Zbiór opowiadań to prawdziwa gratka dla fanów świata Metra 2033, oraz dla osób chcących postawić pierwsze kroki w karierze pisarza. Kto zwyciężył? Przekonajcie się sami, lecz najpierw kilka słów od wydawnictwa:

 

Znamy zwycięzców IV edycji konkursu na najlepsze fanowskie opowiadanie w klimacie Uniwersum Metro 2033!

W 2013 roku na portalu Metro2033.pl wydawnictwo Insignis ogłosiło konkurs na opowiadanie osadzone w świecie wykreowanym przez Dmitrija Glukhovsky’ego na kartach kultowej już powieści „Metro 2033”. Owoce tej inicjatywy ukazały się w formie darmowego e-booka „W blasku ognia”, który stał się rekordowo ściąganą publikacją na wielu platformach dystrybucyjnych – m.in. w Apple iBooks i Google Play Books.

Widząc, jak istotna jest taka forma promocji młodych twórców, w roku 2014 wydawnictwo ruszyło z  kolejną edycją. Tym razem zbiór fanowskich opowiadań zatytułowany „Szepty zgłodzonych” – wydany w pełnej szacie graficznej Uniwersum Metro 2033 drukiem i w formie elektronicznej – był dostępny jako darmowy dodatek do każdego egzemplarza „Ciemnych tuneli” Siergieja Antonowa. Ta forma pozwoliła na dystrybucję twórczości fanów w kilkunastotysięcznym nakładzie, stanowiąc ewenement na naszym rynku wydawniczym.

Zorganizowana rok później trzecia odsłona wzbudziła ogromne zainteresowanie młodych autorów – w konkursie wzięła udział ponad setka uczestników! Tym razem zbiór najlepszych opowiadań fanowskich dołączono do bestsellerowej powieści Denisa Szabałowa „Prawo do użycia siły”.

Za nami IV edycja konkursu! I tym razem uczestnicy nie zawiedli – nadesłano aż 169 opowiadań, których łączna objętość przekroczyła 5 300 000 znaków. Gdybyśmy chcieli je wszystkie opublikować, to złożyłyby się na dziesięć 200-stronicowych książek! To właśnie spośród tylu tekstów musiało wyłonić zwycięzców jury w składzie:

Paweł Podmiotko – tłumacz, między innymi powieści Dmitrija Glukhovsky’ego oraz autorów tworzących w Uniwersum Metro 2033

Robert J. Szmidt – pisarz science fiction i fantasy, tłumacz, redaktor oraz dziennikarz i wydawca; twórca powieści w ramach Uniwersum Metro 2033

Ochotnicy z forum metro2033.pl

Lista zwycięzców w kolejności od pierwszego miejsca:

wyniki.konkursu.UM2033.2016

Zwycięzcom gratulujemy!
Zbiór wyróżnionych opowiadań ukaże się wraz z kolejną powieścią w ramach Uniwersum w czerwcu. Prace redakcyjne będą się odbywały we współpracy z autorami. Okładkę zbioru zaprojektuje Ilya Jackiewicz.”

 

Ciekawi kolejnej odsłony fanowskiego zbioru opowiadań? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark