Age of Z

Ludzka egzystencja całkowicie została odmieniona przez globalną epidemię żywych trupów. Teraz nikt nie jest bezpieczny, a tylko nieliczni utrzymali się przy życiu. Jako dowódca miasta odizolowanego od zagrożenia musisz sprawić, by świat znowu miał możliwość normalnego funkcjonowania. Buduj, rekrutuj i zwyciężaj, by być tym, który ocali ludzkość od mrocznej ery chodzącej śmierci!

Strategiczna gra „Age of Z” na urządzenia mobilne od studia Camel Games to rozbudowana i niezwykle dopracowana gra osadzona w realiach apokalipsy zombie. Nie tylko rozbudowuj swoje miasto, ale także dbaj o jego armię, technologię i sojusze, które mogą się okazać kluczowe, by przetrwać. Czy tego typu gra o zombie była dobrym pomysłem? Jak najbardziej!

Monotematyczność mobilnych gier o zombie staje się nadwyraz irytująca. Większość polega dokładnie na tym samym, a różnica to detale, jakimi przykładowo mogą być aspekty wizualne. Tym razem ponownie otrzymujemy działającą na tych samych zasadach, co wiele innych tytułów o zombie, grę i mimo powtarzalności jest trochę rzeczy, które sprawiają, że z grą chce się zostać na dłużej.

Przede wszystkim grafika została ukazana bardzo realistycznie, więc wszystko, co nas otacza jest najbardziej zbliżone do rzeczywistych modeli postaci czy budynków. Już sam widok naszej bazy pokazuje jak pięknie wszystko wygląda. Twórcy zadbali o tego typu detale, co zdecydowanie cieszy nie tylko oko, ale gwarantuje przyjemniejszy odbiór tytułu.

Rozgrywka nie należy do najtrudniejszych, bowiem w większości przypadków musimy po prostu ulepszać budynki, rozbudowywać naszą armię i przeprowadzać nowe badania, co w głównej mierze opiera się na oczekiwaniu wyznaczonego czasu, aż dana czynność się zakończy. Ponadto mamy również możliwość przejścia do mapy świata, w której możemy atakować poszczególne monstra, a także innych graczy lub wyznaczyć naszą drużynę do zebrania poszczególnych surowców z pobliskich budynków.

Co więcej, w grze mamy także możliwość przechodzić misje polegające na obronie bazy w stylu gier „tower defence”, co znacznie urozmaica rozgrywkę. To nie wszystko, bowiem raz na dobę możemy zasiąść za sterami działka przed murami miasta i w sposób bezpośredni (strzelając) odpierać ataki wrogów, za co potem dostaniemy różne przydatne atrybuty.

Gra ma sporo ulepszeń i samych działań, jednak tak jak w większości przypadków i tutaj może złapać nas znużenie. Opcji jest znacznie więcej niż w podobnych grach, jednak pozwoli nam to jedynie nieco wydłużyć czas spędzony z telefonem/tabletem. Powtarzalność zadań i sama konstrukcja gry w pewnym momencie po prostu nas znudzi.

Największą wadą gry jest fakt, że nie mamy możliwości rozmieszczenia budynków w swojej bazie wedle własnego „widzimisię”. Wszystko jest narzucone odgórnie i możemy wybudować konkretną konstrukcję jedynie w wyznaczonym miejscu. Trochę szkoda, bo niektórzy czerpią radość z możliwości własnych preferencji ustawień budynków.

Podsumowując, po raz kolejny za sprawą innego studia przenosimy się do tego samego typu gry, która dzięki wielu dostępnym opcjom pozwoli nam na jakiś czas poczuć frajdę z bycia głównym strategiem i budowniczym w świecie opanowanym przez zombie.

Moja ocena: 7/10

Studio: Camel Games
Gatunek:
 Strategia/Tower Defence

Trailer:

Sprawdź także:

#13 TOP5 Najlepszych Gier o Zombie na Urządzeniach Mobilnych!

Last Shelter: Survival

Zombie Castaways

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark