Fantasmazuria miejscem zjednoczenia fanów fantastyki!

Konwenty to miejsce zrzeszające miłośników danego gatunku w jednym miejscu. Można poznać nowych ludzi, brać udział w ciekawych wykładach czy posłuchać co o swojej pracy mają do powiedzenia pisarze, czy różni twórcy. Fantasmazuria to jedno z takich miejsc, a odbędzie się już 16-18 czerwca w Ostródzie!

Nie trudno było usłyszeć o Ostródzkim konwencie fantastyki, bowiem twórcy wydarzenia robią wszystko, by było na jak najwyższym poziomie. Na miejscu pojawi się wielu gości i czekać będzie nas mnóstwo atrakcji. Zobaczcie co do powiedzenia mają organizatorzy:

Fantasmazuria.banner

“W dniach 16-18 czerwca w Ostródzie, położonej w województwie warmińsko-mazurskim, odbędzie się konwent fantastyki Fantasmazuria. Podczas trzydniowego wydarzenia wiele atrakcji znajdą dla siebie nie tylko fani fantasy, science-fiction i horroru, ale także osoby, które wcześniej nigdy nie zetknęły się z tego typu eventem. Dzięki blokom tematycznym także zupełnie nieznający tego zjawiska będą mogli odkryć uroki wspólnego poznawania świata, który zrodził się w głowach znakomitych pisarzy, twórców komiksów, ludzi zaangażowanych w kinematografię, naukowców czy badaczy kultury japońskiej. Rozrywkę zapewnią m.in. gry muzyczne „Dance Dance Revolution” i „Ultrastar”, konkurs cosplay czy bloki RPG i LARP. Wyszaleć będzie się można podczas koncertów zespołów Łysa Góra, Runika i Żywiołak.”

Zapytacie również kogo będzie można spotkać? Zobaczcie sami 😉

“Podczas konwentu odbędą się prelekcje i spotkania z autorami polskiej i zagranicznej fantastyki. Wystąpią między innymi Jakub Ćwiek, Michał Gołkowski, Aneta Jadowska, Sławomir Nieściur, Krzysztof Piersa, Bartek Biedrzycki, Rafał Dębski, Michał J. Walczak i Kazimierz Kyrcz Jr. Do tej pory spośród autorów zagranicznych organizatorzy potwierdzili obecność Andrieja Lewickiego, Adriana Tchaykovsky’ego i Wiktora Noczkina. Fani internetowych komiksów spotkają się z Kobietą Ślimakiem i Odmętami Absurdu, natomiast gościem bloku cosplay będzie popularna Shappie. O trudach pracy lektora opowie legendarny Tomasz Knapik. Wkrótce zostaną ogłoszeni kolejni goście z kraju i zagranicy.”

To nie koniec atrakcji!

Uczestnicy konwentu będą mieli okazję odwiedzenia stoisk wystawców. Nie zabraknie tam biżuterii, książek, gadżetów, ubrań, plakatów i wielu innych drobiazgów kolekcjonowanych przez fanów fantastyki. Dla głodomorów organizatorzy przewidują foodtracki, dla śpiochów sleeproom, a spacerowicze z pewnością mile spędzą czas na plaży nad jeziorem znajdującym się blisko obiektu goszczącego uczestników – Expo Mazury.

Jak sami widzicie, jest na co czekać!

By być na bieżąco, koniecznie śledźcie fanpage Fantasmazurii na facebooku pod linkiem https://www.facebook.com/Fantasmazuria, oraz odwiedźcie stronę wydarzenia http://fantasmazuria.pl/ Znajdziecie tam wszelkie informację dotyczące biletów i innych istotnych kwestii!

Dodam również, że ja na pewno pojawię się na wydarzeniu, bowiem odbędzie się na nim moja prelekcja “Zombie – co było, jest i będzie“, więc tym bardziej zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark