Wywiad z Wojtkiem “Słoniem” Zawadzkim

Wielokrotnie spotykamy się z żywymi trupami na ekranie telewizora czy monitora, a także o nich czytamy w książkach. Są jednak tacy, którzy lubią o nich układać piosenki!
By zobaczyć zombie apokalipsę oczami muzyka, postanowiłem porozmawiać z Wojtkiem “Słoniem” Zawadzkim.

 

Łukasz: Cześć Wojtku! Na rynku polskiego hip-hopu działasz od dawna i zasłynąłeś swoim charakterystycznym stylem, a Twoje teksty często mogłyby posłużyć za opis wielu horrorów. Nie myślałeś kiedyś, by napisać scenariusz do filmu, lub książkę o takiej tematyce?

Wojtek: Siema! Tak, myślałem! Niestety dzień ma tylko 24h a tydzień 7 dni i mówiąc szczerze BARDZO trudno jest mi połączyć pisanie i zajmowanie się rzeczami związanymi z muzyką + wyjazdy na koncerty + życie prywatne którego mam tak naprawdę najmniej. Bardzo bym chciał napisać kiedyś książę/zbiór opowiadań bądź scenariusz! Mam nawet kilka pomysłów, ale tego zdradzać nie będę. hehe!

Ł: Słuchając Twoich tekstów napotkałem w nich wielokrotnie opisy z wizji zombie apokalipsy. Wierzysz, że ona kiedyś nadejdzie? A może już jesteś na nią przygotowany?

W: Prawdę mówiąc nie wierzę w taki obrót spraw, prędzej ludzkość wyginie z własnej głupoty, z głodu bądź na choroby, tak więc nie, nie wierzę w taki obrót spraw. A czy jestem przygotowany? Wydaje mi się, że w niektórych kwestiach dałbym sobie radę, heh, natomiast nie mam ZIELONEGO pojęcia o sadzeniu ziemniaków czy innego pokarmu, więc biorę pod uwagę to, że nawet jeśli uciekłbym zombiakom to wcześniej czy później umarłbym z głodu.

Ł: Kiedy myślisz o żywych trupach, to widzisz wolne i otępiałe worki mięsa, czy raczej szybkie i inteligentne stworzenia?

W: Ciekawe pytanie! Klasycznie były dość flegmatycznymi istotami natomiast z biegiem czasu zmieniły się w agresywne, szybkie bestie  – ta druga opcja jest znacznie bardziej przerażająca. Życie w realiach „Świtu Żywych Trupów” Romero byłoby sielanką w porównaniu do rzeczywistości z „28 Dni Później”

Ł: Jaki ostatnio oglądałeś film o zombie i dlaczego właśnie ten?

W: Powiem szczerze, że DAWNO nie odpalałem żadnego motywu o zombiakach! Bardzo ciekawi mnie „ZOMBIE EXPRESS”, postaram się to obejrzeć w ciągu kilku następnych tygodni bo dosyć pozytywne opinie o tym słyszałem.

Ł: Czy chciałbyś zamienić się miejscami z jakimś bohaterem z filmów o zombie? Jeżeli tak, to z kim i dlaczego?

W: Nie – bardzo bym nie chciał, hehe. Klimat brutalnego przetrwania z brakiem żywności i lekarstw, otaczająca śmierć i choroby, ból związany ze stratą bliskich etc – jest po prostu przerażający. Wolałbym już uprawiać międzygalaktyczne karate w obcisłych gaciach jako któryś z Power Rangersów, heh.

Ł: Wprawdzie w polskiej muzyce rzadko spotykamy się z poruszaniem tematyki zombie, ale ostatnio dużo polskich autorów wydało książki opisujące swoje wizje opanowania świata przez żywe trupy. Miałeś okazję jakąś przeczytać?

W: Tak i polecam wszystkim fanom tego gatunku książkę ZOMBIE.PL duetu Radecki/Cichowlas!

Ł: A jak to jest z muzyką? Często spotykasz się z krytyką dotyczącą Twoich tekstów, że są zbyt wulgarne, lub niesmaczne?

W: Tak, spotykam się z tym, ale dla mnie jest to sprawa prosta – jeśli nie podoba ci się to co usłyszałeś na moim kanale YT – zmień kanał. Jest taka różnorodność muzyczna, że naprawdę jeśli ktoś się męczy słuchając moim kawałków może w 10 sekund znaleźć coś ciekawszego!

Ł: Czy przy piosence „Zagłada część 1: Wirus T” inspirowałeś się serią Resident Evil, w której również spotykamy się z terminem „Wirus T”?

W: Nie, nie. Absolutnie mi o to nie chodziło. Litera „T” miała być nawiązaniem do wszechobecnego TRĄDU z pierwszej części „Zagłady” – dlatego taka nazwa. Później dopiero ktoś mi powiedział że w RE była taka sama nazwa.

Ł: Na początku roku 2016 ukazał się klip, w którym podkład muzyczny stworzył krakowski zespół Drown My Day. Czy w przyszłości planujesz podobne projekty?

W: Tak, bardzo bym chciał zrobić więcej tego typu rzeczy. Łączenie gatunków jest jak najbardziej naturalną rzeczą dla mnie tak więc na pewno jeszcze coś takiego powstanie!

Ł: Na koniec chciałbym Ci bardzo podziękować za poświęcony czas i życzyć dalszych sukcesów podczas wydawania nowych płyt i grania kolejnych koncertów!

W: Dzięki wielkie, również wszystkiego dobrego i powodzenia w prowadzeniu stronki! 5!

 

 

Chcesz być na bieżąco z twórczością Słonia?

Posłuchaj:  https://www.youtube.com/user/BrainDeadSlon
Lajkuj: https://www.facebook.com/wsrh.slon
O
bserwuj: https://www.instagram.com/braindeadslon/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark