Konwenty Cytadela i Twierdza pod patronatem iminfected.pl!

Czy na sali są fani szeroko rozumianej fantastyki? Jeżeli tak (w co nie trudno mi uwierzyć) chciałbym ogłosić, że portal iminfected.pl objął patronat nad konwentami Cytadela i Twierdza, a pierwszy z nich startuje już 26 maja!

Tak moi drodzy! Oba duże i obfite w przeróżne atrakcje konwenty, to prawdziwa uczta dla koneserów gatunków Fantasy i Sci-fi! Dołącz do nich i Ty!

A oto i historia obu konwentów:

“Dawno, dawno temu pojawiły się na świecie dwie siostry Twierdza i Cytadela. Los rzucił je w różne strony świata. Jedna zamieszkała w krainie wielkich jezior, druga zaś osiedliła się tuż obok stolicy. Jednak kiedy minął ich okres świetności, ludzie o nich zapomnieli. Z dnia na dzień zaczęły blednąć, rozpadać się na części i odpływać w niepamięć…

Lecz w końcu przyszedł dzień, w którym sędziwa Twierdza obudziła się, przetarła oczy i zobaczyła, że jej wnętrze znowu żyje! Wszędzie byli ludzie – w fantastycznych strojach, pełni pomysłów, gotowi do odkrywania kolejnych poziomów wyobraźni. Jej serce zabiło mocniej. Energia zaczęła krążyć. Dołączyła do gry!

Zachwycona tym, jak szybko wraca jej życie, postanowiła odnaleźć swoją starszą uśpioną siostrę Cytadelę i podzieliła się z nią lekarstwem na wieczne życie – potęgą i energią wyobraźni!

Tak powstały festiwale fantastyki: Twierdza i Cytadela.”

Skoro już wiemy jak owe konwenty powstały, warto dowiedzieć się co dokładnie oferują!

Cytadela.Logo

Zacznijmy od Cytadeli, która trwać będzie 3 dni (26-28 maja), a odbędzie się ona w Nowym Dworze Mazowieckim – Twierdza Modlin.

“Festiwal Cytadela odbędzie się po raz pierwszy na terenie zabytkowej Twierdzy Modlin. Wszystkie atrakcje będą się odbywały na dziedzińcu fortyfikacji oraz w części najdłuższego budynku Europy. Znajdziecie u nas bloki: literacki, filmowy, serialowy, popularno – naukowy, komiksowy, warsztatowy i pokazowy. Będzie również blok Mangi i Anime. Nie zabraknie u nas znakomitych sesji RPG i LARPów. Miłośnicy planszówek, karcianek i systemów bitewnych odnajdą się w Games Roomie. Będzie także blok gier elektronicznych. Artyści zaprezentują swoje prace związane z fantastyką. Projektanci mody alternatywnej pokażą swoje kreacje. Wystawcy zjadą się z całego kraju. A już dziś zacznijcie się szykować na konkurs AlterEgo Cytadela – cosplay i projekt własny – dla wszystkich uczestników konkursu 30% zniżki na wstęp!”

Brzmi dobrze? To nie wszystko!

“Fani post apo wreszcie znajdą się w prawdziwej Fabrycznej Zonie, gdzie zmysły płatają figle, a stalkerzy kręcą się w poszukiwaniu artefaktów.
Skupimy się nie tylko na futurologii, ale i dotkniemy źródeł. Zapraszamy Was do Slavii: świata słowiańskich bóstw, mitów i legend! Tylko ostrożnie – prosimy nie drażnić słowiańskich demonów!
Po tym wszystkim odpoczniecie w naszej karczmie z klimatycznym jedzeniem i napitkami – gdzie spotkacie się już na prywatnym gruncie ze sławami polskiej fantastyki!”

Dokładne informacje o atrakcjach, karnetach, programie i wszelkich aktualnościach zobaczycie na oficjalnej stronie konwentu oraz możecie śledzić oficjalny FP konwentu!

Wbijajcie też na wydarzenie i zapisujcie swoją obecność!

Twierdza.Logo

A jak wygląda sprawa z Twierdzą? Sam konwent odbędzie się w Giżycku w Twierdzy Boyen i również będzie trwać 3 dni (8-10 wrzesień)! Co oferuje? Zobaczcie sami!

“„35 000 metrów kwadratowych fantastyki!” – trzecia edycja

Festiwalu ma do dyspozycji niezwykły zabytkowy obiekt z XIX wieku: Twierdzę Boyen. Miejsce pełne zakamarków, wałów, umocnień i zróżnicowanych wysokości terenu tworzy niepowtarzalny klimat, w którym wszelkiego rodzaju gry nabiorą zupełnie nowego wymiaru. Już samo siedzenie w klimatycznej Karczmie zabierze Was w podróż do innych uniwersów. Znajdziecie u nas blok RPG, LARP, Cosplay i projekty strojów, blok literacki: spotkania z autorami, spotkania ze sławami fantastyki, blok artystycznyny: sesje zdjęciowe i wystawy; potężny Games Room (planszówki, karcianki); grę konwentową – Bounty Hunters, prelekcje; blok warsztatowy (walka, łucznictwo, śpiew, taniec); projekcje filmów niezależnego kina związanego z fantastyką; strefę wystawców komercyjnych i inicjatyw związanych z fantastyką; Sleep Room oraz Fantasmagorium: przestrzeń, gdzie fantastykę poczujecie wszystkimi zmysłami. Najmłodsi w Szkrabstrefie będą się doskonale bawić pod opieką naszych animatorów i w trakcie przygotowanych dla nich konkursów.”

Chyba nie muszę Was przekonywać do wzięcia udziału? Jeżeli jesteś fanem nurtów: STEAMPUNK, CYBERPUNK, WORLD OF DARKNESS, STAR WARS, GRA O TRON, WIEDŹMIN, THE VIKINGS, WARCRAFT, WARHAMMER, POST APO, to obecność na konwencie jest obowiązkowa!

Dokładne informacje o atrakcjach, karnetach, programie i wszelkich aktualnościach zobaczycie na oficjalnej stronie konwentu oraz możecie śledzić oficjalny FP konwentu!

Wbijajcie też na wydarzenie i zapisujcie swoją obecność!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark