The Walking Dead. No Man’s Land

Świat opanowały hordy żywych trupów, a Ci którym udało się przetrwać, żyją w ciągłym strachu i zagrożeniu ze strony wroga. Mając do dyspozycji wielu cywilów oraz bohaterów z serialu The Walking Dead, musisz stawić czoła temu, co szykuje dla Ciebie nowy, pełen zniszczenia świat. Odwiedź lokacje znane z serialu, stwórz własną drużynę i zadbaj, by Twój obóz był prawdziwą twierdzą nie do zdobycia!

The.Walking.Dead.No.Mans.Land.Banner

Komórkowa gra stworzona przez Next Games na bazie serialu The Walking Dead, to strategiczna gra turowa, w której stawimy czoła hordom krwiożerczych zombie. Wraz z bohaterami serialu i zwykłymi ocalałymi, spróbuj przemierzać kolejne poziomy, odwiedzając znane z odcinków lokacje, walcząc o swoje przetrwanie! Czy stworzenie gry na podstawie produkcji od AMC było dobrym pomysłem? Bez dwóch zdań!

Wszystko zaczyna się od ucieczki trójki zwykłych postaci z Terminus. To właśnie dzięki nim, poznajemy pierwsze elementy gry, jak walka z zombie czy poruszanie się w sekwencji turowej. Fabuła opiera się głównie na przechodzeniu poszczególnych sezonów, w których mamy po 5-6 misji, a na ten moment sezonów jest 14. Same misje polegają na poszukiwaniu zapasów na mapie , zabijaniu szwendaczy, lub ocaleniu innych ludzi. Wszystko to oczywiście jest tylko wątkiem głównym, a możliwości pobocznych jest o wiele więcej!

The.Walking.Dead.No.Mans.Land.1

Nie jestem zapalonym graczem komórkowym, ale muszę przyznać, że tytuł wciągnął mnie niemiłosiernie. Ogrom możliwości, jakie oferuje gra daje mnóstwo godzin zabawy. Pomijając sam wątek główny, który sam w sobie jest mocno rozbudowany, mamy możliwość wykonywać misję zaopatrzeniowe, wyzwania, walczyć z innymi graczami, a także wykonywać misje serialowe. Te ostatnie, są odwzorowaniem poszczególnych momentów z serialu, które możemy przejść za pomocą postaci występujących w nim (bez konieczności posiadania ich w swojej drużynie).

The.Walking.Dead.No.Mans.Land.2

Oczywiście poza przechodzeniem kolejnych misji, musimy też zadbać o swój obóz. To właśnie w nim możemy ulepszać bronie, trenować postacie, szukać kolejnych ocalałych czy leczyć rannych. Wszystko to, wykonujemy za zdobyte podczas misji surowce oraz punkty doświadczenia. W obozie mamy również pełen wgląd w swoją drużynę. Zwykłe postacie oraz bohaterowie serialowi dzielą się na poszczególne klasy. Mamy kolejno: assault, scout, warrior, bruiser, hunter i shooter. Każda klasa ma swoje specjalne zdolności. Jedni potrafią atakować z dystansu, inni tylko w zwarciu. Jedni są bardzo wytrzymali, inni bardzo podatni na obrażenia. Nie będę wymieniać cech każdej z nich, bowiem zajęłoby to za dużo czasu, tak więc zapoznanie się z nimi pozostawiam Wam.

W niejednej już recenzji wspomniałem o tym, że lubię, jak gra nie oferuje ciągłej rozgrywki. Chodzi mi tutaj o to, że wykonywanie misji wymaga danego surowca, który w pewnym momencie się skończy i na jego uzupełnienie musimy poczekać. Tutaj ten element został zastosowany w postaci benzyny. Osobiście bardzo mnie to cieszy, bowiem gdybym miał mozliwość ciągłej rozgrywki, pewnie bym ją katował do znudzenia, a tak to cieszę się grą już któryś tydzień, mam 25 lvl i jeszcze sporo do zrobienia.

The.Walking.Dead.No.Mans.Land.3

Kolejny, olbrzymi plus to znikoma potrzeba korzystania z mikropłatności. Często fajne gry w pewnym momencie zmuszają do wysłania SMS’a lub przelewu na konto. Tutaj również istnieje ta forma, ale jest bardzo niezauważalna i absolutnie niewymagająca do pełnego korzystania z gry. Jasne, możemy szybciej zdobyć postacie czy mieć lepsze bronie, ale po co, skoro i tak w końcu do tego dojdziemy.

W grze, nie spotkałem się z niczym, co mogłoby postawić ją w złym świetle. Rozgrywka jest ciekawa, gra mocno dopracowana, a możliwości olbrzymie. Grafika cieszy oko, a nawet serialowe postacie przypominają odgrywających ich aktorów. Ogólnie wszystko na bardzo wysokim poziomie!

Podsumowując, gra skierowana jest nie tylko do fanów serialu, ale także miłośników fajnie dopracowanych gier komórkowych. Zdecydowanie polecam, tylko uważajcie, bo gra mocno wciąga i uzależnia!

Moja Ocena: 9/10

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark