#6 TOP5 Najlepszych Charakteryzacji w Filmach o Zombie!

Jest wiele rzeczy, dzięki którym można uznać, że film o zombie jest dobry. Fabuła, bohaterowie, sceneria, muzyka, ale jedna rzecz rzuca się od razu w oczy. Chodzi o charakteryzację! Jak wielu z Was zwraca uwagę na to, jak przedstawione są zombie? Ja zawsze, choć nigdy nie jest to kluczowa rzecz, na podstawie której oceniam film. Wiadomo jednak, że czym lepsza, tym lepiej dla filmu 😉 Zobaczcie jak moim zdaniem wygląda TOP5 NAJLEPSZYCH CHARAKTERYZACJI W FILMACH O ZOMBIE!

Nim przejdę do zaprezentowania listy, chciałbym oświadczyć, że osobiście jestem wielkim fanem gumowych efektów i lekkiej tandety, które najlepiej było widać w latach 70-90. Choć wiele jest filmów o wielkim budżecie, to rzadko spotkałem się z takim, w którym charakteryzacja faktycznie zrobiła na mnie wrażenie. Ciekawi, co dla mnie jest ładne? Zobaczcie zatem moje wybory, a oto i one:

 

MIEJSCE 5 – DZIEŃ ŻYWYCH TRUPÓW (1985)

Dzień.Żywych.TrupówOsobiście uwielbiam filmy Georga Romero, jednak w żadnych charakteryzacja mnie nie powaliła. Jedynym wyjątkiem jest Dzień Żywych Trupów z 1985 roku, bowiem tutaj zombiaki robią wrażenie, a ich wygląd nie ogranicza się do wymalowania ciała jasną farbą i polania niewielką ilością sztucznej krwi (jak to miało miejsce w poprzednich filmach reżysera).
Największy efekt mimo wszystko robi Bub. Widać, że charakteryzatorzy dopracowali jego wizerunek, który do dzisiaj jest bardzo rozpoznawalny wśród filmów o zombie.

recenzja dostępna tutaj

Przykład:Day.Of.The.Dead.Zombie

MIEJSCE 4 – POULTRYGEIST. NIGHT OF THE CHICKEN DEAD (2006)

PoultrygeistSwoim dziwnym i zrytym podejściem, film zajął pierwsze miejsce w TOP 5 Najbardziej Zrytych Filmach o Zombie. Choć nie wiem czy byłbym w stanie obejrzeć go po raz kolejny, zrobił wrażenie nie tylko innowacyjnością, ale także świetną charakteryzacją! Na pierwszy rzut oka widać, że każdy z kurczako-zombich był szczegółowo dopracowany!
Można powiedzieć o filmie wszystko, ale na pewno nie to, że nie zasłużył na to, by znaleźć się w tym zestawieniu!

 

Przykład:Poultrygeist.Night.Of.The.Chicken.Dead.Zombie

MIEJSCE 3 – DEAD SNOW 2. RED VS DEAD (2014)

Dead Snow 2-AGI-DVD-OCard-UK&Eire EAGLE.inddZombie naziści to dość rozległy temat w kinie o zombie. Wiele produkcji powstało na ten temat, a nie każda była dobra. Dead Snow 2. Red vs Dead to zdecydowanie film wart obejrzenia, o czymś też świadczy fakt pojawienia się w zestawieniu TOP 10 Najlepszych Filmów o Zombie.
Nie tylko fabuła zasługuje na duży plus, ale także aspekt wizualny w postaci przepięknie dopracowanych zombie nazistów i zombie sowietów. Dlatego koniecznie musicie obejrzeć film!

recenzja dostępna tutaj

Przykład:Dead.Snow.Red.Vs.Dead.Zombie

MIEJSCE 2 – BURIAL GROUND – NIGHT OF TERROR (1981)

Burial.Ground Film mało znany oraz nie cieszący się zbyt dobrymi ocenami, jednak pomimo wielu niedociągnięć, wielkim plusem produkcji jest charakteryzacja zombie. Włoskie kino w tych latach słynęło z wielu produkcji gore. Wiele z nich do tej pory robi wrażenie, jednak granica pomiędzy kiczem, a dobrą robotą jest niesłychanie malutka.
Na całe szczęście w Burial Ground – Night of Terror granica nie została przekroczona, a seans filmu wart jest chociażby z racji na charakteryzację!

Przykład:Burial.Ground.Night.Of.Terror.Zombie

MIEJSCE 1 – ZOMBIE POŻERACZE MIĘSA (1979)

Zombie.Flesh.EatersAbsolutny majstersztyk w charakteryzacji zombie. Włosi wiedzieli jak dobrze nakręcić film, a także jak ucharakteryzować zombie, by robił wrażenie. Nie wiem ile czasu zajęło stworzenie chociaż jednego z trupów, ale każda minuta na to poświęcona, była na wagę złota.
Wileka szkoda, że charakteryzacja tego typu odeszła już w niepamięć, a zamiast tego mamy ogrom efektów specjalnych. Niestety nic na to nie poradzimy, a na całe szczęście do niektórych produkcji można wrócić 😉

recenzja dostępna tutaj

Przykład:Zombie.Flesh.Eaters.Zombie

 

No i tym kończy się kolejne zestawienie. Zdaje sobie sprawę, że wiele osób zarzuci mi niespecjalnie dobrze dobrane tytuły. Nic nie poradzę na to, że większe wrażenie robi na mnie dobra charakteryzacja, niż dobre efekty specjalnie. A może się mylę i więcej jest osób z podobnym gustem do mojego?

 

Macie swoje typy? Śmiało piszcie lub wklejajcie zdjęcia w komentarzach. Chętnie je zobaczę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark