Powrót Żywych Trupów 2 (1988)

W momencie gdy rząd przejmuje beczki z toksycznym gazem, zdarza się wypadek. Jedna z nich przypadkiem trafia do rzeki, by później zostać odnalezioną przez grupkę dzieci. Młodzieńcza ciekawość sprawia, że niebezpieczny gaz się ulatnia i dostaje się na pobliski cmentarz, ożywiając zmarłych. Czy grupce ocalałych uda się wydostać z miasta? Na pewno nie będzie łatwo!

Film w reżyserii Kena Wiederhoma, to nic innego, jak porządna dawka komedii, okraszonej sporą ilością scen gore. Ponowna inwazja trupów, które za wszelką cenę muszą zdobyć ludzki mózg. Czy stworzenie kontynuacji jednej z najpopularniejszych komedii o zombie, było dobrym pomysłem? Bez dwóch zdań!

Znane z pierwszej części beczki z zabójczym gazem, ponownie trafiają w nieodpowiednie ręce. Żywe trupy zaczynają chodzić po ziemi i nikt nie jest w stanie ich zatrzymać. Jessy wraz ze swoją siostrą, specem od kablówki i napotkaną bandą złodziei grobów, spróbują wydostać się z miasta, jednak droga będzie pełna zagrożeń!

Sama fabuła nie jest skomplikowana, ale w filmie głównie chodzi o panujący wszędzie absurd, oraz naśmiewanie się ze stereotypów zombie. Pokraczne stworzenia ponownie sprawią, że będziemy mieli ubaw przed telewizorami, a bohaterowie swoim zachowaniem i czynami też zafundują porządną dawkę śmiechu. Nic, tylko otworzyć piwo i zasiąść przed odbiornikami!

Bardzo spodobały mi się nieliczne, choć zauważalne nawiązania do części pierwszej. Chociażby aktorzy Thom Mathews i James Karen, którzy grali w obu częściach, lecz zupełnie inne postacie. Oczywiście nie zabrakło też zombiaka, który wyglądał jakby dopiero co wyszedł z wielkiego słoika nutelli, nie przestając wykrzykiwać słynnego “Braaaaaains (pol. Móóóóóózgi)”.

Czy było coś złego? Raczej nie. Humor nie był wymuszony, a żarty nie były czerstwe. Gra aktorska była bardzo przyzwoita, a muzyka klimatyczna. Nawet gdybym szukał czegoś na siłę, nic bym nie znalazł.

Podsumowując, film świetnie obrazuje dalsze perypetie z zabójczym gazem, przywracającym zmarłych do (nie)życia. Miłośnicy pierwszej części na pewno nie będą zawiedzeni!

Moja Ocena: 8/10

Trailer:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark