Puzzles & Survival

Śmiertelny wirus pogrążył cały świat w chaosie, którego skutkiem było powstanie martwych. Te krwiożercze kreatury nie mają litości i wciąż łaknął ludzkiego mięsa. Jako ostatnia nadzieja ludzkości musisz zorganizować cały obóz, w którym ocalali odeprą ataki przeciwnika i stworzą nową społeczność. Wykorzystuj wszelkie surowce i uratowanych ocalałych, jednak pamiętaj o tym, że to twój mózg jest najcenniejszym skarbem – zarówno dla ciebie, jak i żywych trupów!

Strategiczno-logiczna gra na urządzenia mobilne Puzzles & Survival od 37GAMES, to bardzo interesujący tytuł, który pomimo wielu wtórności dodaje do tego typu gier kilka ciekawych rozwiązań. Czy stworzenie kolejnej gry poruszającej tematykę zombie w gatunku strategii było dobrym rozwiązaniem? Jak najbardziej!

Gry komórkowe służą przede wszystkim do zajęcia wolnego czasu wtedy, kiedy inne rozwiązania nie wchodzą w grę – przerwy w pracy/szkole, podróż komunikacją miejską, moment przed zaśnięciem w łóżku itd. Twórcy mobilnych tytułów od dawna wykorzystują wątek zombie, by urozmaicić swoje tytułu, co w większości przypadków jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jak w większości tego typu tytułów, aspekt fabularny nie jest niczym istotnym. Z grubsza mamy nakreślony świat, w którym przyszło nam żyć i tyle. Chodzi przede wszystkim o rozgrywkę, w której nie ma praktycznie niczego, czego nie znajdziemy w innych, podobnych grach mobilnych o zombie. No może prawie. Tytułowe puzzle, to chyba najbardziej innowacyjny pomysł, jaki możemy dostrzec podczas poznawania gry.

Aspekt graficzny jest wysokiej jakości, o czym świadczy zarówno wykreowany świat, jak i wszelkie modele budynków, postaci czy ekwipunku. Mamy do dyspozycji sporo rozwiązań, od modernizacji swojej bazy i rozwijaniu jej, poprzez walki z żywymi oraz trupami, na wspomnianych wcześniej puzzlach kończąc. Każdy element odnajdziemy już gdzieś indziej, jednak nie ujmuje to przyjemności podczas gry.

Puzzles & Survival doskonale nadaje się jako zapychacz czasu, ponieważ oferuje sporo możliwości jednocześnie. Można ulepszać budynku (co wymaga czasu ich wybudowania), a w tym czasie można przechodzić kolejne plansze logicznych zagrywek w postaci puzzli. Ostatnio popularny stał się ten motyw, więc nic dziwnego, że znalazł się także odpowiednik z zombie. Ten element całej rozgrywki polega na prostym przestawianiu puzzli na planszy w ten sposób, by ułożyć w jednej linii minimum trzy takie same wzory. Dzięki temu utworzymy broń, którą możemy atakować stojących u góry planszy przeciwników. Eliminowanie poszczególnych kolorów dodaje także mocy naszym bohaterom, które później możemy wykorzystać w walce. Niby proste, ale mimo to rozbudowane i naprawdę dobrze skonstruowane.

Nie zdziwi nikogo fakt, że tak jak w przypadku podobnych tytułów, tak i ten po pewnym czasie staje się po prostu monotonny, a co za tym idzie — nudny. Misje wciąż się powtarzają, zmieniając jedynie kilka detali w swoich wymaganiach spełnienia. Budowa miasta także nie jest specjalnie interesująca, a to dlatego, że poszczególne budynki możemy stawiać tylko w konkretnych miejscach, bez możliwości ich przeniesienia. Dla mnie to duży minus.

Podsumowując, Puzzles & Survival stanowi kolejny tytuł, który przypadnie do gustu miłośnikom komórkowych strategii. Dla weteranów tego gatunku nie będzie tutaj niczego innowacyjnego, ale na pewno zapewni sporo godzin dobrej zabawy.

Moja ocena: 7/10

Studio: 37GAMES
Gatunek:
 Strategiczna

Trailer:

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark