TWD. Narodziny Gubernatora (Robert Kirkman / Jay Bonansinga)

Każdy fan świata TWD zna Gubernatora. Czarny charakter na długo pozostaje w pamięci, zwłaszcza, jeżeli jest tak charyzmatyczny. Rick, wraz z towarzyszami stoczyli niejedną walkę z przywódcą Woodburry. Czy zastanawialiście się jednak, jak wyglądały losy Philipa Blake’a, przed objęciem panowania w miasteczku? Jak wyglądała jego podróż i czy od zawsze był zły? Wszystko ma swój początek, a ta historia, właśnie się zaczęła.

Na pewno każdy z fanów serii komiksu/serialu, zastanawia się, dlaczego Gubernator jest taki, a nie inny? Co musiało go spotkać w życiu, że istnienie drugiego człowieka, nie jest dla niego istotne. Otóż teraz mamy możliwość odpowiedzenia sobie, na różne pytania, związane z tym bohaterem.

Fabuła skupia się na losach braci Blakeów – Phillipa i Bariana. Wraz z przyjaciółmi Phillipa i jego córką Penny, muszą przetrwać apokalipsę zombie, która dopiero co się narodziła. Niektórym, z łatwością przychodzi dostosowanie się do obecnego świata. Takim człowiekiem jest Phillip, który bez wahania poskramia hordy żywych trupów. W przeciwieństwie do swojego brata, nie boi się strzelić do zombie, czy też pozbawić go głowy. Choć młodszy, to on jest urodzonym przywódcą.

Książka jest dobrze napisana. Ciekawe i barwne opisy, bez trudu przedstawiają nam otaczający świat. Dobrze rozrysowani bohaterowie, różnią się od siebie. Przykładem może być kontrast pomiędzy braćmi. Różni ich niemal wszystko. Począwszy od cech fizycznych, przez emocje i stan psychiczny. Wiele trudów spotyka ich po drodze, nie tylko wynikających z panoszących się wszędzie chodzących trupów. Przede wszystkim chodzi o zmierzenie się z samym sobą.

Historia losów Gubernatora, nie mogła być wymyślona lepiej. Cała podróż, wszelkie wewnętrzne zmiany bohaterów, czy otaczającego ich świata, idealnie wpisuje się z biografię Phillipa. Całość czyta się z ciekawością, a czytelnik nie może doczekać się treści na kolejnej stronie. Wszystko to jednak  nic, w porównaniu z genialnym zakończeniem, który zwieńcza całość. Oczywiście nie powiem wam jakie to zakończenie, bo zepsułbym wam zabawę.

Nie wiem czy odnajdę jakikolwiek minus. Dobry język, opisy i cała fabuł sprawia, że całość jest z grubsza pozbawiona wad. Może niektórzy będą mogli przyczepić się do zakończenia, ale to już pozostawiam do własnej oceny.

Podsumowując. Książka to obowiązkowa pozycja dla fanów świata TWD. Wprawdzie jedynym znanym bohaterem, jest sam Gubernator, ale gwarantuje, że warto poznać jego wcześniejsze losy.

Moja Ocena: 8/10

 

Autor: Robert Kirkman / Jay Bonansinga
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 364
Cena okładkowa: 34.90 zł
Data wydania: 9 listopada 2011
Okładka: miękka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark