Wyniki konkursu z książką “S.Q.U.A.T. Eksperyment”!

Znam już wyniki konkursu z książkami “S.Q.U.A.T. Eksperyment”, a zwyciężyli…

Shiraco

“hm… stworzyłbym urządzenie do scalania i rozszczepiania cząsteczek na wzór, który sam bym zaprogramował na komputerze. Dzięki temu bezproblemowe stałoby się naprawa miast itp. po takim wybuchu a także rekonstrukcja cząsteczek, w których zbudowane jest ludzkie ciało.”

Józef Świstak

“Mając do dyspozycji sprzęt wojskowy, zbudowałbym maszynę, która by spełniała kilka przydatnych funkcji oraz dawała szansę na przywrócenie technologicznego poziomu sprzed Wybuchu, przynajmniej po części.
Najważniejszym elementem maszyny byłoby specjalne wiertło głębinowe, mogące wywiercić dziurę na głębokość ok. 50m. Dalej do wiertła byłby przymocowany mechanizm, który pobierałby wodę z wydrążenia i ją odfiltrowywał. Zakładamy, że nieskażona woda znajduje się więcej niż 20m pod powierzchnią, ale jest pełna żelaza i manganu. Woda następnie wędrowałaby przez dwuczęściowy moduł. Pierwsza część to rura zakończona pompą, pompująca wodę na górę. Druga część to również rura, ale specjalnie obudowana turbinami tak, aby gdy część wpompowanej wody na górę została spuszczona, żeby produkowała energię elektryczną. Tą energię można by wykorzystać na dwa sposoby: albo zmagazynować w szeregu akumulatorów tak, aby można było powoli rezygnować z paliwa, a drugim sposobem byłoby wyprowadzanie tej energii na zewnątrz do użytku własnego: oświetlenia, zasilania do maszyn, do pomniejszych sprzętów. Całość oczywiście szczelnie obłożona ołowiem. Dodatkową możliwością byłoby wymienne wiertło, którym można by kopać jaskinie w ziemi jak i w górach.”

 

Zwycięzców proszę o kontakt z danymi do wysyłki poprzez FP strony, a wszystkim innym dziękuje za udział i kreatywne wpisy 😉 Jeszcze książki mi się nie skończyły, więc to nie koniec atrakcji. Śledźcie stronkę, a nie pożałujecie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark