Wyniki konkursu z warszawskim metrem!

Zadanie polegało na poradzeniu sobie z buntem na stacji metra, w którym to Wy byliście jej naczelnikiem i każdy z Was miał na to swój własny sposób. Jedni użyli siły, inni próbowali negocjacji. Wybrałem dwie odpowiedzi, które najbardziej przypadły mi do gustu a to i one:

1. Nagroda w postaci książki Achromatopsja – autor graf zer0

“Gdybym był naczelnikiem stacji w takiej sytuacji, zwiększyłbym przysługujące im, czyli mieszkańcom, racje miękkiego papieru toaletowego, białego i pachnącego, zbieranego przez moich zaufanych ludzi. Lud, który nie musi się krzywić przy wycieraniu tyłka, to szczęśliwy lud.”

2. Nagroda w postaci książki Dworzec Śródmieście – autor Wojtek K

“Każdy problem da się rozwiązać pokojowo. Usiądźmy, pogadajmy, wypijmy. Przecież każdemu chodzi o to samo, o dobro stacji. Ja wiem, że racje żywnościowe są małe, no ale co zrobić, takie mamy zasoby, musimy oszczędzać. Ja też przecież nie dojadam, ta flaszeczka tu to na specjalną okazję schowana, no to na drugą nogę, w końcu pokój wart jest każdej ceny. No tak, wiem, że to niesprawiedliwe, że niektórzy wychodzą na powierzchnię, a inni nie, ale pomyślcie sami – w ten sposób ryzykujemy napromieniowanie tylko części z nas. Trzeba podejmować takie trudne decyzje, w takich czasach parszywych żyć nam przyszło. No nic, napijmy się. Wiem, wiem, rozumiem wszystko, to rzeczywiście nie fair, że jedni pracują ciężej, a inni lżej, ale sami rozumiecie, każdy musi pracować dla wspólnego dobra w miarę swoich możliwości. Przecież nie skieruję do odkopywania tunelu swoich żon, one by się wykończyły. Tacy silni faceci jak wy sprawdzą się tam lepiej. Może spróbujemy po prostu trochę zmienić grafik? No, widzicie, to już rozchodniaczka. Leki? No wiecie, musimy je oszczędzać na naprawdę poważne sytuacje, a tamto to było małe skaleczenie, przecież zszyliśmy te palce, no a że wdała się gangrena to już po prostu prawdziwy pech. Co jest, niedobrze wam? A, może to ta trucizna co ją dolałem do wódki. Straż! Sprzątnąć te ścierwa i wywalić na peron. Ja im dam bunt!”

 

Zwycięzcom gratuluje nagrody i proszę by skontaktowali się ze mną za pośrednictwem FP w celu ustalenia danych do wysyłki, a wszystkim innym dziękuje za udział i tak liczne komentarze. Książki jeszcze mi się nie skończyły, więc na pewno pojawi się jeszcze jakiś konkurs – śledźcie mój FP a będziecie na bieżąco 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark