Zombie Road Trip

Co jest najlepszym środkiem transportu w przypadku ucieczki przed olbrzymią hordą zombie? Rower? Za wolny. Motor? Mało skuteczny. To może samochód? I tutaj trafiamy w sedno. Kiedy już zasiądziemy za kierownicą, a armia trupów będzie za nami podążać by skosztować naszego mózgu, to zabawa dopiero się zacznie! Po drodze, czekać będą na nas inne trupy, które będą utrudniać nam ucieczkę tworząc liczne przeszkody. Nadszedł czas by wcisnąć gaz do dechy i przetrwać jak najdłużej!

Gra od Noodlecake Studio Inc to typowa gra wyścigowa z elementami zręcznościowymi, w której musimy jak najdłużej utrzymać z dala od siebie goniącą nas hordę zombie. Umiejętność dobrego manewrowania pomiędzy czyhającymi na nas zombie, może stać się kluczem do sukcesu. Czy stworzenie gry, w której głównym celem jest uciekanie samochodem przed zombie, była dobrym pomysłem? Jak najbardziej!

Jak powyższy, przybliżony opis gry wskazuje, w grze nie mamy fabuły. Jedynym naszym zadaniem, jest próba przejechania jak największej odległości  nie dając siebie  złapać hordzie trupów. Za każdym razem mamy dostępne 3 misje, których ukończenie, umożliwi nam zdobycie monet, dzięki którym będziemy mogli później kupić inny samochód (a wybór jest przeogromny) oraz broń, która ułatwi nam likwidowanie wroga (za których również dostaniemy nieco monet). Po przejściu misji zaraz pojawia się następna, więc nigdy nie będziemy narzekali na brak konkretnego celu na naszej trasie 😉

Oprawa wizualna jest przyjemna dla oka. Dużo tu kolorów co mimo tematyki zombie wygląda nieźle. Modele samochodów są fajnie stworzone, a same zombie również nie wyglądają źle. Bardzo spodobał mi się prześmiewczy sposób, w jaki zostały stworzone niektóre samochody. Przykładowo, możemy zakupić wóz, który będzie jeżdżącym indykiem, lub jednorożcem. Wybór mamy ogromny, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Główną przeszkodą w drodze będą pojawiające się zombiaki, które utrudnią nam wyścig, bowiem każdorazowe wjechanie w takiego delikwenta, zmniejszy naszą prędkość, co tym samym przybliży goniącą nas hordę do naszego samochodu. By się ich pozbyć, twórcy zaopatrzyli nas w niemały arsenał broni, z pomocą której możemy wytępić wroga. Począwszy od pistoletu, przez wyrzutnię rakiet, kończąc na miniganie. Każdą broń dodatkowo można ulepszyć co daje nam większą skuteczność w egzekucji zombie. Poza bronią, dla ułatwienia rozgrywki dostępny mamy boost, który zdobywamy robiąc obroty pojazdem. Kiedy widoczny na ekranie wskaźnik uzbiera się do końca , mamy chwilową premię do prędkości. Trzeba jednak uważać, by przy obrotach wylądować na czterech kołach, a nie dachu!

W wyścigu nie napotkamy wielu zróżnicowanych wrogów, ponieważ są ich raptem trzy rodzaje. Dodatkowo poza przeciwnikami, na drodze spotkamy również latające kaczki, które po ustrzeleniu, dadzą nam bilet do loterii. Fajne urozmaicenie, które po prostu daje nam możliwość zarobienia dodatkowych monet. Dzięki takim zabiegom dostępne mikropłatności nie są ani trochę potrzebne do rozgrywki. Oczywiście są pojazdy, których nie kupimy bez nich, ale w ogromie dostępnych wozów, tych parę bonusowych można nie liczyć.

Jak w każdym przypadku tego typu gry, tak i tutaj w pewnym momencie gracz zaczyna się nudzić. Misje zaczynają się powtarzać, tylko nieco zmieniając liczbę potrzebnych headshotów czy wykonanych frontflipów na większą. Oczywiście jest wiele innych fajnych aspektów, ale i one szybko się kończą.

Podsumowując. Gra jest przyjemna i pozwoli nam na wielogodzinną rozgrywkę, a bardziej wymagający komórkowi gracze  szybko się nią znudzą.

Moja Ocena: 7/10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark