#15 TOP5 Najzabawniejszych Komedii o Zombie!

Zombie to niezwykle popularny temat poruszany przez filmowców. Tworzone z ich udziałem mieszanki gatunków to bardzo powszechne zjawisko a jednym z najczęściej spotykanych, jest komedia. W końcu żywe trupy są wolne i głupie, więc dlaczego by się z nich nie śmiać? W dzisiejszym wpisie poznacie mój TOP 5 NAJZABAWNIEJSZYCH KOMEDII O ZOMBIE!

Jak to powiadają „śmiech to zdrowie”, a zdrowym każdy być chce. Zombiastyczne kino komediowe jest niezwykle popularne i bardzo wielu twórców postanawia rozbawić widzów. Jednym wychodzi to lepiej, innym gorzej. Poznajcie więc te produkcje, które moim zdaniem będą w stanie doprowadzić was do szczerego i niewymuszonego śmiechu.

 

MIEJSCE 5.1
ZOMBIELAND (2009)

Podróżując przez wypełniony żywymi trupami świat Columbus i Tallahassee są swoimi totalnymi przeciwieństwami. Columbus należy do nieśmiałych i niewychylających się bez potrzeby osób. Tallahassee to prawdziwy twardziel niebojący się nowych wyzwań i walki z przeciwnikiem. Mając swoje własne misje mężczyźni jadą przed siebie kiedy na ich drodze pojawiają się dwie z pozoru niewinne dziewczyny, które wywracają ich życie do góry nogami.
Dobrze obsadzona i wysokobudżetowa produkcja „Zombielnad” nie tylko bawi, ale także uczy. Prezentuje ona doskonały przewodnik przetrwania na wypadek żywych trupów! Dobra zabawa i towarzyszący jej śmiech gwarantowany!

Trailer:

Recenzja [KLIK]

 

MIEJSCE 5.2
WYSYP ŻYWYCH TRUPÓW (2004)

Nie potrafiąc poradzić sobie z trudami codziennego życia Shaun doznaje porażki za porażką. Ostatnim gwoździem do trumny staje się utrata ukochanej. Sytuacja przygnębia go tak bardzo, że nawet wybuchająca zombie apokalipsa nie wydaje się aż tak straszna. Stawiając wszystkie karty na próbę uratowania się Shaun razem z przyjacielem Edem, próbują przedostać się do matki Shauna i byłej dziewczyny by ocalić je i siebie przed czyhającym zagrożeniem.
Ten idealny przykład brytyjskiego poczucia humoru daje o sobie znać nawet tym, którzy są amatorami całkiem innego typu żartu. Masa absurdu i śmiechu podana w niezwykle dopracowanej i przyjemnej dla oka produkcji to absolutny hit.

Trailer:

Recenzja [KLIK]

 

MIEJSCE 4
DEAD SNOW 2. RED VS DEAD (2014)

Po śmierci wszystkich swoich przyjaciół Martin jako jedyny pozostaje przy życiu po walce z zombie nazistami. Próba ucieczki przed Herzogiem i zgrają ożywionych trupów kończy się wypadkiem samochodowym. Po przebudzeniu się w szpitalu Martin nie tylko dowiaduje się o byciu głównym podejrzanym w sprawie morderstwa swoich przyjaciół ale także o tym, że przyszyto mu rękę, którą utracił wskutek wypadku. Jak się jednak okazuje kończyna nie należała wcześniej do niego, tylko do Herzoga.
Po doskonałej pierwszej części, która dzięki absurdowi i zgrai nazistowskich zombie zdobyła wielką sławę, twórcy postanowili iść za ciosem i stworzyć kolejną, jeszcze bardziej niedorzeczną część. Sami szybko przekonacie się dlaczego, jednak pewne jest, że film zapewni maksymalną dawkę śmiechu i dobrej zabawy!

Trailer:

Recenzja [KLIK]

 

MIEJSCE 3
POWRÓT ŻYWYCH TRUPÓW (1985)

Stworzona przez wojsko niezwykle toksyczna substancja przez przypadek trafia do zwykłego magazynu medycznego. Jej właściwości sprawiają, że martwi powracają do życia. Pech chciał, że obok magazynu znajduje się cmentarz, na który dostaje się toksyna i wskrzesza każde znajdujące się pod ziemią zwłoki.
Jedna z pierwszych komedii o zombie, która rozpowszechniła ten gatunek na skalę globalną. To właśnie z tej produkcji wzięło się słynne wypowiadane „Braaaaaains” przez żywe trupy. Jeżeli ktoś jest fanem kina zombie, a nie zna „Powrotu Żywych Trupów” lepiej niech się do tego nie przyznaje tylko szybko nadrabia. Gwarantowana kupa śmiechu!

Trailer:

Recenzja [KLIK]

 

MIEJSCE 2
CZARNA OWCA (2006)

Znajdujące się niedaleko Nowozelandzkiej farmy laboratorium prowadzi tajne badania genetyczne nad owcami. Eksperymenty wyszły spod kontroli dwójki działaczy na rzecz zwierząt, którzy omyłkowo uwalniają toksyczną substancję. Rozprzestrzeniająca się zaraza przemienia owce w krwiożercze bestie żądne ludzkiego mięsa, z którymi będzie musiała zmierzyć się grupka osób.
Zwierzęta zombie nie są czymś zaskakującym, jednak fakt, że ktoś postanowił przemienić puchate i słodkie owieczki na niebezpieczne bestie – po prostu geniusz! Dodając do tego masę komediowych elementów i tonę absurdu uzyskujemy doskonały film, który doprowadzi do łez każdego!

Trailer:

Recenzja [KLIK]

 

MIEJSCE 1
MARTWICA MÓZGU (1992)

Do Nowozelandzkiego zoo zostaje sprowadzony z Wyspy Czaszki rzadki i niebezpieczny małposzczur. Jego ugryzienie sprawia, że człowiek zamienia się w bezmyślne zombie. Taki los właśnie spotkał matkę Lionela, która szpiegowała syna na randce z nową dziewczyną. Teraz Lionel będzie musiał stawić czoła zagrożeniu, które bardzo szybko wymyka się spod kontroli.
Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać doskonałego pod każdym względem tworu Petera Jacksona (tak, tego od Władcy Pierścieni). Rzadko kiedy można spotkać tak dziwną, krwawą i tym samym śmieszną wizję zagłady zombie. Już sam tytuł przedstawia nam co czeka nas podczas seansu. Zdecydowanie polecam tylko najbardziej odpornym na wszelkie odchyły widzom!

Trailer:

Recenzja [KLIK]

 

Jeżeli chcecie się pośmiać, powyższe filmy są tytułami, które z czystym sumieniem mogę wam polecić. Oczywiście kilka z nich zahacza o dość specyficzne poczucie humoru, jednak wierzę, że skoro tu jesteście to również je posiadacie. Dodatkowo pierwszy raz zdarzyło mi się umieścić dwa filmy na jednym miejscu i to tylko dlatego, iż uważam, że oba zasługują na pojawieniu się w tym zestawieniu!

A was jaka komedia o zombie najbardziej rozśmieszyła?

 

Sprawdź także:

#19 TOP5 Najgłupszych Tytułów Filmów o Zombie!

#10 TOP5 Najbardziej Epickich Scen z Filmów o Zombie!

#4 TOP5 Najbardziej Zrytych Filmów o Zombie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark