#3 TOP5 Najlepszych Książek o Zombie!

Co sprawia, że nasza wyobraźnia działa na najwyższych obrotach? Nic innego, jak czytanie książek! Wiele filmów o zombie dość szczegółowo pokazuje nam skutki apokalipsy zombie, ale to właśnie książki sprawiają, że jesteśmy w stanie sami to sobie wyobrazić! Pozostaje pytanie, którym to najlepiej wychodzi? Zapraszam do kolejnego wpisu z serią TOP, a mianowicie TOP5 NAJLEPSZYCH KSIĄŻEK O ZOMBIE!

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że wiele jest serii książek, których każda część mogłaby spokojnie zawitać w zestawieniu, jednak postanowiłem wybrać tylko jedną, by nie dominowało jedno czy dwa nazwiska w całej liście. Zapraszam zatem do zapoznania się z moimi wyborami!

 

MIEJSCE 5
PRZEGLĄD KOŃCA ŚWIATA. DEADLINE (MIRA GRANT)

Świat serii Przeglądu Końca Świata opiera się na grupie blogerów, którzy postanowili przekazywać światu to, co jest prawdziwe i nie zakłamane, nawet wtedy, gdy prawda nie jest zbyt przyjemna. Drugi tom serii opowiada o losach Shauna Mansona, który stracił chęć do zabawy z zombie i przeżywa ciągłe wewnętrzne rozterki. Wszystko się zmienia, gdy do jego drzwi puka naukowiec, który figuruje jako osoba martwa.
Uważam, że cała trylogia Przeglądu Końca Świata jest niesamowitą przygodą i warto się z nią zapoznać. Każdy element jest dobrze dopracowany i choć wszystko dzieje się w czasach zombie apokalipsy, tak naprawdę jest ona jedynie tłem świetnie przedstawionej fabuły, która poruszy każdego czytelnika!

Recenzja [KLIK]

Fragment Książki: https://issuu.com/wydawnictwosqn/docs/deadline_issuu?e=8793831/5065231aa

 

MIEJSCE 4
SZCZURY WROCŁAWIA (ROBERT SZMIDT)

W roku 1963 we Wrocławiu wybucha epidemia czarnej ospy, która jest bardziej zabójcza niż by się mogło wydawać. Osoby, które zachorowały – przemieniły się w zombie, a ludzkość z każdym dniem traci nadzeję na polepszenie się sytuacji.
Autor znany jest z zamiłowania do tematyki postapokaliptycznej i w końcu musiał poruszyć również temat zombie, a wyszło mu to znakomicie! Akcja książka dzieje się w Polsce za czasów PRLu, który swoim klimatem aż kipi z powieści licznymi smaczkami z tamtych czasów. Dodatkowo bardzo ucieszył mnie fakt, że miałem okazję wystąpić na kartach powieści.

Recenzja [KLIK]

Fragment Książki: https://issuu.com/insignis/docs/rjsz_szw_issuu

 

MIEJSCE 3
ZOMBIE SURVIVAL (MAX BROOKS)

Zastanawialiście się jakby to było, gdyby prawdziwa apokalipsa zombie nastąpiła? Gdzie byście się udali, co ze sobą zabrali lub czym kierowali swoje wybory? A może jednak lepiej byłoby zostać w domu i czekać na wsparcie? Wszystkiego dowiecie się podczas lektury książki!
Podręcznik napisany przez Maxa Brooksa, to prawdziwy rarytas dla każdego fana zombie. Dlaczego? Ponieważ opisuje wszystko, co może nam pomóc przetrwać prawdziwą apokalipsę zombie w bardzo realny sposób. Zdecydowanie warto zabezpieczyć się w owy podręcznik, bo przecież nigdy nic nie wiadomo 😉

Recenzja [KLIK]

Fragment Książki (ENG): https://issuu.com/crown-publishing/docs/the-zombie-survival-guide-issuu-excerpt

 

MIEJSCE 2
MIASTO ŻYWYCH TRUPÓW (BRIAN KEENE)

Od momentu wyruszenia Jima Thurmonda w podróż ku odnalezieniu syna, wiele się zmieniło. Cały świat z każdą chwilą bardziej pogrążał się w chaosie, w którym zombie stawały się coraz liczniejsze. Ostatni bastion ludzkości będący wielkim wieżowcem w środku miasta, to ostatnia nadzieja rasy ludzkiej, w którym przyjdzie stoczyć ostateczną walkę z nieżywym przeciwnikiem.
Choć opisywane przez autora zombie diametralnie różnią się od tych nam znanych, chociażby z filmów Romero, to mimo wszystko książka robi olbrzymie wrażenie! Czytelnik przeżywa cudowną przygodę wraz z bohaterami powieści, kibicując im do ostatniego momentu. Zdecydowanie pozycja obowiązkowa każdego fana książek o zombie!

Recenzja [KLIK]

Fragment Książki: Brak

 

MIEJSCE 1
INFEKCJA.EXODUS (ANDRZEJ WARDZIAK)

Ucieczka z zainfekowanej Warszawy stała się prawdziwą próbą przetrwania dla Pawła i reszty ocalałych. Na całe szczęście wszystko się udało, jednak to nie oznaczało końca kłopotów. Zombie opanowały większą część Polski, a bohaterowie cały czas muszą się przed nimi kryć, stawiając czoła nie tylko żywym trupom, ale też innym ocalałym.
Absolutny geniusz książkowej apokalipsy zombie. Jest tu wszystko, czego prawdziwy fan oczekiwałby po lekturze z zombie. Ekscytująca historia, masa akcji i ogrom niedających za wygraną zombie. Czego chcieć więcej?

Recenzja [KLIK]

Fragment Książki: Brak

 

I na tym moje zestawienie się kończy. Powiem szczerze, że nie było mi łatwo wybrać tej 5, jednak na coś musiało paść, a po dłuższym zastanowieniu owa lista wygląda dokładnie tak, jak chciałem, choć jest wiele innych książek równie wartych polecenia 😉

Macie swoje typy? Śmiało piszcie w komentarzach, chętnie je poznam 😉

 

Sprawdź także:

#14 TOP5 Najlepszych Książkowych Serii o Zombie!

Żywe Trupy. Dni Utracone (TOM 1)

Szczury Wrocławia. Szpital (Robert J. Szmidt)

4 thoughts on “#3 TOP5 Najlepszych Książek o Zombie!

  1. Właśnie dzisiaj skończyłem czytać 1 część Wardziaka “Genesis”, także z chęcią przysiądę teraz do “Exodusa” . Zobaczymy czy będzie równie ciekawa 😉

  2. Zdecydowanie zabrakło Apokalipsy Z – toż to prawie jak trylogia Sienkiewicza. Jedna z lepszych książek o zombie

  3. Cieszy, że na rynek wychodzi trylogia Andrzeja Kruza : EPOKA MARTWYCH.
    Zombi w Rosji, świat surowy i bezlitosny. Gratka dla lubicieli broni. Ujmuje logika postępowania bohaterów. Książka – bestseler w Rosji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark