The Matching Dead

Po przemienieniu 90% ludności w żywe trupy, ostałe przy życiu jednostki, musiały schronić się i walczyć o każdy dzień swojej egzystencji. Najważniejszym elementem przetrwania jest solidna baza, zapas surowców, oraz zebranie śmiałków, którzy staną do walki z hordami martwego przeciwnika. Jako jedna z takich osób, musisz nie tylko zadbać o swój własny schron, ale także o to, by nikt go nie zaatakował, a chętnych na pewno nie zabraknie!

Stworzona na urządzenia mobilne gra The Matching Dead, to nieskomplikowana strategiczna gra z elementami logistycznymi, która umili Twój czas. Atakuj, broń się i rozbudowuj swoją bazę, byś był najlepszym z ocalałych! Czy stworzenie tego pokroju gry było dobrym pomysłem? Raczej tak.

Ostatnimi czasy, na telefonach trendem stały się gry, w których twórcy mieszają elementy strategii, związanej z rozbudową swojej bazy, z łamigłówkami, z których składają się walki z zombiakami. Na rynku powstało wiele gier o podobnej konstrukcji, a także o tematyce zombie, takich jak Puzzles & Survival czy State of Survival, a teraz także i The Matching Dead.

Największą różnicą w grze jest oprawa graficzna, która nawiązuje do komiksowego, lekko prześmiewczego klimatu. Kolorowy świat, mimo panującego wszędzie chaosu, prezentuje się naprawdę dobrze i dotyczy to zarówno otoczenia, jak i wszelkich animacji (których jest zdecydowanie za mało), a także samych modeli postaci.

W grze zdobywamy surowce, budujemy nowe budynki (których położenie jest odgórnie ustalone), zdobywamy nowych bohaterów i ich rozwijamy, a także walczymy z hordami zombie, które napotykamy podczas realizacji zadań. Wszystko jest dość intuicyjne i proste w użytkowaniu, dlatego nawet niezaznajomieni z tego typu rozgrywką osoby nie powinny mieć problemu z jej przebiegiem.

Niestety rozgrywka jest mocno monotonna, a mała ilość innowacji sprawia, że gra dość szybko się nudzi. Do naszych zadań należy wyłącznie realizacja kolejnych misji, które składają się z takich samych, tylko coraz to trudniejszych pojedynków, oraz rozbudowa bazy. Brak tu jakiś dodatkowych rzeczy mogących na dłużej przyciągnąć gracza, który najpewniej już nie raz spotkał się z tego typu grą. Fabuła także opiera się na sprawdzonych schematach, których pełno na rynku.

Podsumowując, The Matching Dead wyróżnia jedynie ładna otoczka wizualna, lecz zachwyci to potencjalnego gracza tylko na chwilę. Każdy element jest powtarzalny i wtórny, co szybko zniechęci osoby do dalszego obcowania z grą, a szkoda.

Moja ocena: 6/10

Studio: 37GAMES
Gatunek:
 Strategiczna

Trailer:

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark