Make It Until Morning (2016)

Dzień jak każdy inny. Pogoda dopisuje, na zewnątrz dzieci się bawią w najlepsze, a dorośli spacerują. Coś jednak jest nie tak. Przechodnie zaczynają atakować innych, zjadając ich wnętrzności. Nieprzygotowana na taki rozwój sytuacji matka z synem i córką próbuje wydostać się z domu, do którego dostały się zombie. Jedynie córce udaje się ujść z życiem. Jej dalsza podróż do domku babci nie należy do łatwych, zwłaszcza, że poza nią są również inni, którzy przeżyli.

Make.It.Until.Morning.1

Krótkometrażowa produkcja stworzona przez Granta Berriosa, to dość niskobudżetowy horror z zombie, w którym bezbronna dziewczyna walczy o swój byt. Geneza wirusa i samych zarażonych to jedna wielka niewiadoma, bowiem wszystko skupione jest wokół drogi Casey. Czy stworzenie filmu było dobrym pomysłem? Sam nie wiem.

Fabularnie film skłania się ku typowym historiom wyjętych z zombie-kina. W wyniku nieznanego nikomu wirusowi, ludzie zamieniają się w żywe trupy. Pojawia się rodzina, która próbuje uciec z rąk zarażonych, a tylko jednej osobie udaje się uratować. Później przedstawione jest droga bohaterki, spotkanie innych ocalonych i w miarę szczęśliwe zakończenie. Całość nie jest dość rozwlekła z racji tego, że film trwa zaledwie 25 minut.

Make.It.Until.Morning.2

Początkowo urzekły mnie fajne ujęcia kamery, światło oraz muzyka. To były zdecydowanie największe zalety produkcji, ponieważ wszystko inne jest odgrywaniem tego samego i to w niespecjalnie udany sposób. Potworne braki w logice oraz grze aktorskiej nie pozwalają cieszyć się przedstawioną historią, a mizerna charakteryzacja nieumarłych niekoniecznie cieszy oko. Proste i mało efektowne sceny wyjadania wnętrzności przez zombie i niewielka ilość rozlewanej krwi także nie zadowolą typowego fana tego typu produkcji. Jednym słowem bardzo mocny średniak.

Wiadomo jest, że niski budżet wcale nie oznacza kiepskiego filmu. W przypadku, gdy nie można pokazać zbyt dobrej charakteryzacji, czy efektów specjalnych, trzeba nadrobić dobrym przekazem czy ukazaniem braku człowieczeństwa w trudnych czasach. Niestety relacje między bohaterami były bardzo drętwe, a morał płynący z przedstawionej historii marny. Jedynie końcówka w ogóle się do czegoś nadawała, ale to zdecydowanie za mało, by móc z czystym sumieniem polecić ten film.

Make.It.Until.Morning.3

Pomimo wielu niedoskonałości, produkcja nie jest koszmarna. Można ją spokojnie obejrzeć, bez większego zażenowania. Nie jest to w prawdzie nic, co może wnieść cokolwiek do filmów o zombie, ale też nie można jej całkowicie skreślić. Fani gatunku mogą bez obaw ją obejrzeć, zwłaszcza, że trwa zaledwie 25 minut.

Podsumowując, produkcja średnia, z nienajlepszym wykonaniem, jednak fakt niskiego budżetu i dość amatorskiego podejścia nieco usprawiedliwia pewne braki. Można obejrzeć, jednak polecam to jedynie osobom, które faktycznie lubią klimat zombie.

Moja Ocena: 5/10

Cały film do obejrzenia tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark