#23 TOP5 Dziecięcych Bohaterów w Produkcjach o Zombie!

W produkcjach o zombie głównymi wrogami truposzy zwykle są dorośli, ale zdarzają się i dzieci. Motyw młodszego pogromcy żywych trupów jest o tyle ciekawy, że w wielu przypadkach to właśnie dzieciom przyszło dorastać w świecie opanowanym przez nieumarłych. Śledzenie metamorfozy młodszych bohaterów w czasach, w których zabicie drugiej osoby jest codziennością bywa naprawdę ciekawe. Jacy młodociani bohaterowie z filmów i seriali o zombie są dla mnie najciekawsi? Oto TOP 5 DZIECIĘCYCH BOHATERÓW W PRODUKCJACH O ZOMBIE!

Czasy beztroskich przyjemności to przeszłość. Zamiast ciągłej zabawy trzeba walczyć o życie, a zabawki zamieniono na broń. Czasy apokalipsy zombie są trudne dla dzieci, jednak poruszanie tego wątku w serialu czy filmie bywa często bardziej interesujące niż sama produkcja. Jacy dziecięcy bohaterowie zasługują na szczególną uwagę? Oto i oni.

MIEJSCE 5
JESSE WILSON (
POWRÓT ŻYWYCH TRUPÓW II)

Odkrycie trupa to na pewno trauma dla każdego dziecka, jednak moment, w którym ten trup zaczyna się poruszać to zupełnie inna liga przerażenia. Jessie Wilson, jako główny bohater sequel „Powrotu Żywych Trupów”, spisał się bardzo dobrze w ukazaniu wszystkiego, co dziecko mogłoby czuć w takim momencie. Choć aktor Michael Kenworthy na tej roli zakończył swoją karierę, to i tak na zawsze pozostanie w pamięci fanów żywych trupów.

MIEJSCE 4
ANGELICA (
DAYBREAK)

Choć sam serial „Daybreak” nie powalił mnie na kolana, to jedna jego bohaterka przykuła moją uwagę. Mowa tutaj o 12-letniej Angelice, która przez swoje psychopatyczne skłonności zapewniła mi ciekawszy seans serialu. Odgrywająca postać Alyvia Alyn Lind doskonale spisała się w swojej roli i niewykluczone, że za kilka lat spotkamy ją w bardziej dojrzałych rolach.

MIEJSCE 3
TIMMY ROBINSON (
FIDO)

Prawdziwy przyjaciel to skarb, a Timmy z filmu „Fido” doskonale wie, co to znaczy. Choć brak wokół postapokaliptycznego chaosu, to i tak aktor, Kesun Loder, doskonale wczuł się w swoją postać, ukazując to, co film miał do przekazania – przełamanie barier pomimo wszelkich przeciwności.

MIEJSCE 2
JUDITH GRIMES (
THE WALKING DEAD)

Od trzeciego sezonu jako niemowlę, jednak już w sezonie dziewiątym jako pełnoprawna postać – Judith Grimes, córka Ricka, która nigdy nie miała okazji go poznać. Znakomita i niezwykle barwna postać dzięki wspaniałej grze aktorki, Cailey Fleming, której z pewnością ta rola jest początkiem wielkiej kariery w showbiznesie.

MIEJSCE 1
CARL GRIMES (
THE WALKING DEAD)

Postać Carla Grimesa poznajemy na samym początku serialu i wraz z jego rozwojem obserwujemy metamorfozę w świecie, który nie ma litości dla nikogo. Z początku Carl niesłychanie mnie irytował, jednak potencjał zobaczyłem na przełomie sezonu czwartego. i piątego. Aktor Chandler Riggs doskonale ukazał trudność, z jaką przyszło żyć dziecku w trudnych czasach w świecie opanowanym przez zombie.

BONUS
SELWYN (
MARTWICA MÓZGU)

Chyba niezapomniana postać jednego z bardziej zrytych filmów o zombie wszechczasów! Zdecydowanie niemowlę Selwyn zdobył olbrzymią popularność i choć jego rola różni się od powyższych, zdecydowanie urzekł chyba każdego, w tym także i mnie!

Ukazywanie motywu dzieci w filmach i serialach o zombie to bardzo często niezwykle pouczająca lekcja o wpływie czynników zewnętrznych na mentalność i postrzeganie rzeczywistości młodego człowieka. Przedstawieni powyżej bohaterowie doskonale ukazują to, co oznacza bycie dzieckiem w świecie opanowanym przez zombie. Wątki bohaterów zdecydowanie ubarwiają każdą z produkcji, a przecież to nie jedyne dzieci, którym przyszło walczyć z żywymi trupami!

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark