#5 TOP5 Najlepszych Gier Video o Zombie!

Wielu fanów zombie chciałoby zmierzyć się z zagrożeniem jakim są żywe trupy, lecz jak wiemy, apokalipsa zombie jest raczej niemożliwa (przynajmniej na razie). Jak więc poradzić sobie z chęcią mordu zombie? Odpowiedzią będzie wirtualny świat gier komputerowych! Jednak, która z obecnych na rynku gier najlepiej obrazuje motyw zombie? Przekonajcie się w kolejnym wpisie z serii TOP czyli TOP5 NAJLEPSZYCH GIER VIDEO O ZOMBIE!

Rozlew krwi, latające części ciała i góra flaków? A może ciekawa historia z nutką niebezpieczeństwa ze strony zombie? Gry video o zombie można podzielić na dwie kategorie, ale w poniższym zestawieniu wymieszałem wszystkie znane mi gry, w które miałem przyjemność zagrać i podzielić się z Wami moimi typami. Gotowi? No to zaczynamy 😉

 

MIEJSCE 5 – SNIPER ELITE. NAZI ZOMBIE ARMY

sniper-elite-nazi-zombie-armyW momencie, w którym Hitler był na straconej pozycji i zagrażała mu porażka w trakcie II Wojny Światowej, postanowił postawić wszystko na „Plan Z”. Owy plan zakładał wskrzeszenie martwych  nazistowskich żołnierzy, by Ci walczyli dla niego i tym samym odwrócili bieg wojny na korzyść III Rzeszy. Teraz świat czekała inwazja nazistów zombie.
Choć gra nie jest traktowana poważnie i często jest obiektem szyderstw, ja uważam, że gra jest świetna! Choć fabuła nie porywa, to rozgrywka jest istnym mistrzostwem! W grze wcielamy się w amerykańskiego snajpera (znanego z serii Sniper Elite) by ten zmierzył się z armią nazistów zombie. Masa akcji, świetnej oprawy graficznej i znanych z serii momentów podążania kamery za lecącym pociskiem w zwolnionym tempie… Coś pięknego!

recenzja dostępna tutaj

Trailer:

 

MIEJSCE 4 – STATE OF DECAY

State.Of.DecayW pewnym momencie apokalipsa zombie po prostu wybuchła. Wciąż powiększająca się horda zombie atakuje każdego, kto postanowi wyjść z ukrycia. Oczekiwanie na pomoc nie przynosi rezultatów, bowiem ta nie nadchodzi. Zamknięte granice miasta uniemożliwiają ucieczkę z zainfekowanego terytorium, dlatego trzeba zrobić wszystko, by przetrwać.
Cudowna i bardzo realistyczna gra nie skupia się w okół konkretnego bohatera, bowiem możemy być jednym z wielu ocalałych. Musimy zbierać zapasy, szukać innych ocalałych i robić wszystko, by nie zasilić armii wroga. W grze nie ma miejsca na bohaterskie walki z ogromem zombie, ponieważ nie jesteśmy żadnym tajnym agentem służb specjalnych, tylko zwykłym człowiekiem. Ogromny plus dla gry za realizm!

recenzja dostępna tutaj

Trailer:

MIEJSCE 3 – DEAD ISLAND

Dead.IslandTropikalna i egzotyczna wyspa Banoi zamieniła się w prawdziwe piekło na ziemi. Tajemniczy wirus zaminił wszystkich w krwiożercze zombie i tylko niewielu udało się przetrwać. Jak się okazało ocalali są odporni na wirusa i muszą stawić czoła epidemii na wyspie.
> Piękna gra od polskiego studia Techlnad pokazała, że Polacy potrafią zrobić grę z prawdziwego zdarzenia! Świetna historia, cudowna oprawa graficzna i nieustająca walka z zainfekowanymi to po prostu istny raj dla graczy. Ogrom broni i możliwości ponownego zesłania żywych trupów do nicości oraz otwarty świat zapewnią ogrom dobrej zabawy!

recenzja dostępna tutaj

Trailer:

MIEJSCE 2 – THE WALKING DEAD. SEASON 1

the-walking-dead-seasonPewnego pięknego słonecznego dnia, skazaniec Lee jedzie radiowozem, by odsiedzieć swój wyrok. Wszystko z pozoru wygląda normalnie, jednak w jednej sekundzie wszystko się zmienia. Nie spodziewający się ataku ze strony żywych trupów bohater zostaje wrzucony w sam środek piekła, w którym teraz musi przerwać.
Absolutny geniusz wśród gier o zombie. Idealny przykład, że świetna fabuła to klucz do sukcesu. Nie potrzeba rozlewu krwi, świetnej grafiki, miliona opcji, by stworzyć coś cudownego. Wyobraźcie sobie serial, w którym decydujecie o tym, co się stanie! Ile razy mówiliście „nie idź tam” a bohater tam szedł? No właśnie. Tutaj to Wy jesteście bohaterem 😉

recenzja dostępna tutaj

Trailer:

MIEJSCE 1 – DYING LIGHT

dying.lightW mieście Harran panuje epidemia wirusa przemieniająca ludzi w zombie. Nieliczni mieszkańcy, którzy uniknęli śmierci, stykają się z nią na każdym kroku. Jedynym ratunkiem są zrzuty antyzyny – leku, który przeciwdziała przemianie w zombie. Jako Kyle Crane dostajemy się do miasta z ważną misją odnalezienia człowieka, który jest w posiadaniu tajnego pliku, mogącego zmienić losy świata.
Jeżeli kiedykolwiek graliście w grę o zombie i powiedzieliście, że to najlepsza gra o zombie to są dwa wyjścia: albo mówiliście o Dying Light, albo jeszcze w nią nie graliście. Tytuł od Techlandu, to absolutny fenomen, cudo i geniusz wśród  gier komputerowych. Fantastyczna fabuła, rozgrywka zapewniająca niezapomniane przeżycia i przecudowny otwarty świat. Mógłbym tak długo opisywać grę, więc po prostu uznam, że jest najlepsza 😉

recenzja dostępna tutaj

Trailer:

 

I na tym moje zestawienie się kończy. Myślę, że sporo z Was powinno się zgodzić z czołówką powyższej listy. Oczywiście jest wiele innych gier, które również bardzo polecam i takie, które pomimo swojego geniuszu nie zostały przeze mnie odkryte. Mam nadzieje, że z czasem nadrobię pewne zaległości, ale na obecną chwilę nie widziałbym tej listy inaczej, ale czas jeszcze pokaże 😉

Macie swoje typy? Śmiało piszcie w komentarzach, chętnie je poznam 😉

One thought on “#5 TOP5 Najlepszych Gier Video o Zombie!

  1. Jak dla mnie Left4Dead jest nr 1, co do drugiego miejsca, pełna zgoda! Dying Light jest bardzo dobry, ale jednak dałbym go trochę niżej 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark