#9 TOP5 Najlepszych Gier Planszowych o Zombie!

Towarzyskie gry „bez prądu” znane są od wielu lat. Można zagrać w coś prostego i szybkiego, bardziej złożonego na wielogodzinnych posiedzeniach lub w coś typowego na imprezę albo przeznaczonego tylko dla dwojga. Tak się składa, że i w tej dziedzinie zombie mają coś do powiedzenia. Gry planszowe o zombie cieszą się niemałym zainteresowaniem dlatego  postanowiłem wybrać dla was te, które moim zdaniem są warte uwagi. Sprawdźcie moje typy w nowym zestawieniu TOP 5 najlepszych gier planszowych o zombie!

Jest wiele sposobów na miłe spędzenie czasu ze znajomymi lub tylko z drugą połówką. Nie zawsze chodzi o granie na konsoli czy oglądanie kolejnego filmu. Fajnie czas spędzić można również bez konieczności użycia prądu. Gry planszowe w ostatnich latach przeżywają kolejną młodość, oferując nam coraz ciekawsze i rozbudowane tytuły, które często mogą pochłonąć nawet na wiele godzin. Zobaczcie, które tytuły związane z tematyką zombie zaciekawiły mnie najbardziej.

 

Atak.ZombieMIEJSCE 5 – ATAK ZOMBIE

Tajemniczy wirus zaatakował świat zamieniając ludzi w zombie. Każdy musi walczyć o swój byt, jednak pojawiła się nadzieja. Wojsko ratuje kogo się da, jednak jest jeden warunek. Trzeba być najsilniejszym i najbardziej wytrwałym, bo tylko takim ludziom przyjdzie odbudowywać świat. Stań się jednym z nich i przetrwaj!
Ciekawa i pomysłowa gra przeznaczona dla 2-4 graczy. Wszyscy mają 15 dni na to, by przetrwać z jak największą ilością punktów, bo na ich podstawie jeden gracz wygra i zostanie uratowany, a reszta zostanie pochłonięta przez hordy zombie. Niezbyt długa, ale rozbudowana rozgrywka na pewno zadowoli niejednego gracza.

Recenzja dostępna tutaj

 

Zombie.TerrorMIEJSCE 4 – ZOMBIE TERROR

Apokalipsa zombie uderzyła i nie zamierza nikogo oszczędzać. Grupka ocalałych ukryła się w supermarkecie, jednak ów schron okazał się nieskuteczny. Jedyną możliwością przetrwania jest ucieczka. Niestety droga prowadzi przez parking wypełniony wygłodniałymi zombie.
Bardzo ciekawa propozycja dla dwóch graczy, gdzie jeden z nich gra ludźmi i stara się uciec, a drugi porusza się zombie i robi wszystko by uniemożliwić pierwszemu zwycięstwo. Wiele scenariuszy, przemyślana i fajna rozgrywka, która na pewno pochłonie niejedną parę na długie godziny!

 

ZombiakiMIEJSCE 3 – ZOMBIAKI

Zombie powstają z grobów, a ich wygłodniałe ciała są żądne ludzkiego mięsa. Najbliższe miejsce, w którym mogą się pożywić znajduje się zaledwie pięć przecznic dalej, jednak ludzie nie są bezbronni. Postawione przez nich barykady i liczna zgromadzona broń da im możliwość przetrwania. Najważniejsze by utrzymać front do świtu, ale czy będzie to łatwe w przypadku niezliczonej hordy wygłodniałych zombie?
Pozbawiona wątków fabularnych karcianka dla dwóch osób, to szybka i niezwykle przyjemna gra, która pozwoli na długo odciąć się od świata. Choć sama gra jest szybka i nie zajmuje dłużej niż 20-25 min, to mimo wszystko nie pozwoli odejść po rozegraniu jednej partii. Śmieszna, przemyślana i dająca dużo frajdy – absolutna konieczność dla fanów zombie!

Recenzja dostępna tutaj

 

Munchkin.ZombieMIEJSCE 2 – MUNCHKIN ZOMBIE

Pamiętacie te czasy nieprzespanych nocy pełnych niezwykłych przygód w sesjach RPG, przez które człowiek zaczynał nie odróżniać świata rzeczywistego, od tego istniejącego jedynie w wyobraźni? Choć zwykle te gry są poważne, to powstały też takie, które podchodzą do tego tematu z przymrużeniem oka. Doskonałym przykładem jest seria Munchkin. Niezwykle rozbudowana gra, podczas której doświadczymy dużo zabawy i emocji, która występuje także w wersji o zombie. W tym przypadku wcielamy się w jednego z żywych trupów i próbujemy jako pierwsi zdobyć najwyższy poziom.
Bardzo, ale to bardzo wciągająca gra karciana z przeznaczeniem dla 3-6 graczy, dzięki której będzie towarzyszyć nam wiele śmiechu, ale także zawziętości w dobrnięciu do celu. Dopracowana, przemyślana i pochłaniająca na wiele godzin pozwoli na dobrą zabawę w gronie znajomych! Warto też zaopatrzyć się w dodatek do gry w postaci „Kosi Kosi Łapci”.

Recenzja dostępna tutaj

 

ZombicideMIEJSCE 1 – ZOMBICIDE

Na ziemi nie zostało wiele. Powłóczące swoimi martwymi odnóżami zombie stały się najliczniejszymi mieszkańcami planety a ci, którzy żyją i potrafią oddychać, walczą o swój byt, przemierzając ulice pełne żywych trupów. Czy długo uda im się utrzymać przy życiu? Na pewno nie poddadzą się bez walki!
Prawdziwa perełka wśród gier planszowych o zombie przeznaczona dla 1-6 graczy. Niezwykle rozbudowana, oferująca mnóstwo różnych scenariuszy gra to doskonały sposób na dobre spędzenie wolnego czasu nawet dla tych graczy, którzy nie są fanami tematyki zombie.

 

 

Tak prezentuje się moje zestawienie najfajniejszych gier planszowych o zombie. Jest jeszcze wiele tytułów, które nie zostały przeze mnie ograne, dlatego nie wykluczone, że zestawienie się zmieni. Mam nadzieje, że dzięki temu wpisowi odłożycie pady, myszki i piloty od telewizorów i spędzicie czas grając w gry planszowe ze znajomymi! Na prawdę warto i to nie tylko w te o zombie, choć te mocno polecam 😉

 

A Waszym zdaniem jakie są najlepsze gry planszowe o zombie?

 

 

 

4 thoughts on “#9 TOP5 Najlepszych Gier Planszowych o Zombie!

  1. Brak Martwej Zimy i Last night on earth w zestawieniu zrzucam na ich nieogranie. Innej opcji nie biorę pod uwagę 🙂

  2. haha tego to się nie spodziewałem, dwa dni temu wchodziłem tutaj na bloga z nadzieją, że znajdę coś na ten temat i niestety nie było. A dziś? No własnie .. jak znalazł, aż chce się przeczytać (artykuły na zawołanie). 🙂

    Od siebie mogę dodać ciekawą grę planszową Martwa Zima: Gra Rozdroży. Ciekawi mnie tylko czemu ona się własnie w tej 5 nie znalazła?

    1. Bardzo mnie to cieszy 🙂
      Martwą Zimę na pewno ogarnę, ponieważ chwilowo nie miałem okazji jej ograć, ale nadrobię!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark