#12 TOP5 Najfajniejszych Bohaterów z Filmów o Zombie!

Po obejrzeniu filmu o zombie w głowie pozostaje wiele rzeczy, które pozwolą zapamiętać produkcję w dobrym lub negatywnym świetle. W skład takich elementów zaliczyć można fabułę, scenerię, genezę powstania zombie czy chociażby postaci występujących w takim filmie. Dość często postacie są na tyle neutralne, że rzadko można je spamiętać, jednak jest kilka takich, które nie pozwalają o sobie zapomnieć. Poznajcie moje zestawienie TOP 5 NAJFAJNIEJSZYCH BOHATERÓW Z FILMÓW O ZOMBIE!

Ostatnio dzieliłem się z Wami moimi pięcioma najfajniejszymi bohaterami z seriali o zombie, a w poniższym wpisie znajdziecie moich filmowych faworytów! Każda z niżej wymienionych postaci mocno zapadła mi w pamięć i uważam, że produkcje zyskały wiele właśnie dzięki nim!

 

 

MIEJSCE 5 – CJ (ŚWIT ŻYWYCH TRUPÓW (2004)

Rzadko kiedy remaki filmów dobrze im robią, jednak śmiało można stwierdzić, że obraz Zacka Synthera to prawdziwa perełka! Fabuła, sceneria, charakteryzacja i gra aktorska były na niezwykle wysokim poziomie, jednak jedna postać wybiła się na tle innych, a był nią CJ! Zdecydowanie duże brawa należą się Michaelowi Kellemu, który tchnął w postać coś więcej, niż zwykłe odegranie roli!

recenzja filmu dostępna tutaj

 

MIEJSCE 4 – IAN (STRIPTIZERKI ZOMBIE)

Choć film budzi w wielu widzach niezbyt duże uznanie, to jednak trzeba przyznać, że ma on swoje mocne strony (i nie tylko chodzi tutaj o wdzięki aktorek). Dla mnie był to dobry film, a w wyrobieniu takiego zdania mocno przysłużył się Robert Englund, który wcielić się w postać Iana. Znany głównie z odgrywania roli Freddiego Kruggera, sprawdził się również jako łasy na pieniądze właściciel klubu ze striptizem pełnym tańczących zombie!

recenzja filmu dostępna tutaj

 

MIEJSCE 3 – TALLAHASSEE (ZOMBIELAND)

Komedie o zombie są niezwykle popularne. Wszystko to zasługa filmu Powrót Żywych Trupów, który w znakomity sposób pokazał, że z zombie można się także śmiać. Lawina kolejnych produkcji wysypała się dość szybko, jednak nie każda zyskała podobny rozgłos. Do tych bardziej lubianych i znanych zdecydowanie trzeba zaliczyć Zombieland, oraz znakomity występ Woodiego Harrelsona w roli Tallahasseego, który panującą zombie apokalipsą przejmował się najmniej. Bowiem co może być ważniejszego, niż odnalezienie swoich ulubionych słodyczy?

recenzja filmu dostępna tutaj

 

MIEJSCE 2 – EDDIE (WYSYP ŻYWYCH TRUPÓW)

Prawdopodobnie każdy z nas zna, lub znał taką osobę, która jest przysłowiową „kulą u nogi”. Rujnuje wszelkie ambicje, żeruje na nas, ale jednak coś cały czas nas przy niej trzyma. W filmie Wysyp Żywych Trupów znajdziemy dokładnie taki przykład. Chodzi tutaj o Eddiego, w którego wcielił się Nick Frost. Postać leniwego i otyłego współlokatora urzekła mnie całym sobą od pierwszej chwili. Chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego? 😉

recenzja filmu dostępna tutaj

 

MIEJSCE 1 – ALICE (RESIDENT EVIL)

Możliwe, że skrytykujecie umieszczenie Alice na pierwszym miejscu, jednak ja uważam, że w filmie zrobiła ona znakomitą robotę. Film można lubić lub nie, ale nikt mi nie powie, że Milla Javovich spisała się źle. Nadała ona zupełnie inny tor całej serii, dzięki któremu ekranizacja mocno wyróżnia się na tle gier i uzupełnia uniwersum RE o bardzo charakterystyczną postać. Dobrze przemyślana i jeszcze lepiej odegrana, na długo pozostaje w głowie widza (wyjątkiem może być „Ostatni Rozdział”, jednak tutaj sporo rzeczy poszło nie tak, o czym możecie przeczytać w recenzji filmu).

recenzja filmu Resident Evil, Resident Evil 2, Resident Evil 3, Resident Evil 4, Resident Evil 5, Resident Evil 6

 

 

No i tutaj kończymy moje zestawienie. Sądzę, że na pewno przeciętny fan filmów o zombie zna wszystkie wyżej wymienione postacie, a ich ustawienie zależne jest od własnego gustu. Jeżeli oczywiście macie inne typy, bądź umieścilibyście powyższych bohaterów w innej kolejność, śmiało, pozostawcie komentarz ze swoimi wyborami!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark