#25 TOP5 Najlepszych Produkcji o Zombie od Netflixa!

O platformie Netflix mówi się dużo, a to za sprawą ogromnego wpływu, jaki wywołuje na nas – widzach. Co miesiąc premierę ma nowy tytuł lub kontynuacja już trwającego, a wszechstronność oferowanych produkcji jest zadziwiająco szeroka. W powstałych tytułach nie zabrakło także tych, które poruszają tematykę żywych trupów. Czy znajdują się wśród nich zasługujące na Waszą szczególną uwagę? Tego dowiecie się z zestawienia TOP 5 NAJLEPSZYCH PRODUKCJI O ZOMBIE OD NETFLIXA!

Zombie to niesłabnąca w popularność tematyka, która poruszana jest przez twórców z całego świata. Choć nie każdy tytuł zasługuje na większe zainteresowanie, to rocznie wychodzi naprawdę sporo ciekawych produkcji. Platforma Netflix, która zdecydowanie zajmuje wysokie stanowisko w przemyśle rozrywkowym, postawiła też na kilka rozwiązań dotyczących zombie, a oto i najlepsze z nich!

MIEJSCE 5
#ALIVE (2020)

Podczas kiedy Oh Joon-woo dopiero budzi się, by rozpocząć nowy dzień, w Korei dochodzi do serii dziwnych przypadków. U wielu osób zaczyna narastać niekontrolowana agresja oraz skłonności kanibalistyczne. Nie wiedząc, co robić, Oh Joon-woo barykaduje się w mieszkaniu, izolując się tym samym od świata zewnętrznego. Jak długo można jednak egzystować w samotności z coraz bardziej topniejącymi zapasami żywności i wody? Odpowiedź nadejdzie szybciej, niż mogłoby się wydawać.

Dobrze zrealizowany, stworzony z niezwykle interesującym wątkiem osamotnienia głównego bohatera w sytuacji krytycznej. Sam fakt, że produkcja wyszła z rąk koreańskich twórców (którzy zdecydowanie wiedzą, jak stworzyć dobrą produkcję o zombie), mówi samo za siebie.

Recenzja [KLIK]

MIEJSCE 4
SANTA CLARITA DIET (2017-2019)

W niewielkim mieście dwójka agentów nieruchomości – Joel i Sheila Hammondowie, prowadzą normalne i spokojne życie wraz ze swoją córką Abby. Pewnego dnia ich życie się zmienia za sprawą dziwnej i niewytłumaczalnej choroby Sheili, której objawy porównywalne są z przemianą w żywego trupa. Od tej pory ich codzienność zamienia się w piekło za sprawą nowej diety kobiety, w której skład wchodzi ludzkie mięso.

Niekonwencjonalne podejście do tematyki zombie, które łączy w sobie wciągająca historię, doskonałą grę aktorską z masą komediowych elementów. Serial po 3 sezonach został anulowany, czego wciąż nie mogę zrozumieć…

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]
Sezon 3 [KLIK]

MIEJSCE 3
ŁADUNEK (2018)

Hordy wygłodniałych zombie przemierzają Ziemię w poszukiwaniu pokarmu, w którego skład wchodzi ludzkie mięso. Andy, wraz z żoną Kay i malutką córką Rosie, próbuje przetrwać w trudnych warunkach australijskiej pustyni. Pewnego razu mężczyzna traci niemal wszystko. Jedyne co mu pozostało, to nadzieja na lepsze życie swojej córeczki i za wszelką cenę chce zapewnić jej bezpieczeństwo.

Po olbrzymim sukcesie krótkometrażowej produkcji „Cargo” z roku 2013, twórcy postanowili rozwinąć tytuł do filmu pełnometrażowego. Skutek? Znakomity seans pełen emocji i doskonałego, niepowtarzalnego klimatu. Zdecydowanie film przypadnie do gustu nie tylko fanom tematyki żywych trupów!

Recenzja [KLIK]

MIEJSCE 2
OSTATNIE DZIECIAKI NA ZIEMI (2019-…)

Apokalipsa zombie oraz najróżniejszych potworów wybuchła nagle i bez pytania. 13-letni Jack mieszka zupełnie sam i w pojedynkę stara się sprostać realiom obecnej sytuacji. Zdany na siebie nastolatek musi wykazać się kreatywnością, by przetrwać, jednak samotność nie służy przyszłości. Teraz Jack musi odnaleźć ekipę przyjaciół, by wspólnie zwalczyć zło i ocalić życie.

Kto powiedział, że tematyka żywych trupów przeznaczona jest wyłącznie dla dorosłych? „Ostatnie Dzieciaki na Ziemi” to doskonała pozycja nie tylko dla widzów młodszych, ale także i starszaki znajdą coś dla siebie. Znakomita adaptacja książki o tym samym tytule pozostanie w sercach niejednego widza.

Recenzja:
Księga 1 [KLIK]
Księga 2 [KLIK]
Księga [KLIK]

MIEJSCE 1
KINGDOM (2019-…)

W średniowiecznej Korei dochodzi do tajemniczej choroby króla, która wyklucza go z życia swojego ludu. Nie wiedząc nic o swoim władcy, ludzie żyją dalej, jednak stan, w jakim się znajduje król coraz bardziej niepokoi jego syna – spadkobiercę korony. Uznany za zdrajcę pragnącego śmierci swojego ojca, książę zmuszony jest uciekać z dala od swojej rodziny. W tym samym czasie epidemia, która dotknęła króla, rozrasta się i w całym kraju dochodzi do prawdziwej apokalipsy żywych trupów.

Zdecydowanie najbardziej wyróżniający się ze wszystkich produkcji o zombie tytuł stworzony specjalnie dla Netflixa. Po pierwsze krajem produkcji jest Korea (także sami rozumiecie). Po drugie tak znakomitego klimatu mało gdzie uświadczycie. Reasumując – zdecydowanie bardzo, ale to bardzo polecam!

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]

Choć wybór produkcji stricte o żywych trupach od Netflixa nie jest może wielki, to na platformie możecie obejrzeć bardzo dużo tytułów, które są na licencji. Miłośnicy kina zombie zdecydowanie nie będę się nudzić, przeglądając ofertę platformy, nie zapominając o dziesiątkach innych tytułów, które również mogą ich zaciekawić.

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark