#27 TOP5 Najromantyczniejszych Filmów o Zombie!

Filmy o zombie często mają określoną formę – żywi walczą z martwymi o przetrwanie, przedostając się z punktu A do B. Wielu twórców wyróżnia w swoich produkcjach pewne innowacyjne pomysły, które bez wątpienia zaskakują. Bez dwóch zdań jednym z takich pomysłów jest miłość, która rodzi się pomiędzy bohaterami, ale niekiedy zdarza się także pomiędzy żywym a zombie. Poznajcie te produkcje, które najlepiej ukazały motyw miłości! Oto TOP 5 NAJBARDZIEJ ROMATYCZNYCH FILMÓW O ZOMBIE!

Mało który widz łączy ze sobą te dwa wątki: romantyzm i zombie. Oczywiście w wielu filmach czy serialach owy wątek się pojawia, ale nie jest on pierwszoplanowy. W poniższych produkcjach zobaczycie tytuły, które w najlepszy lub najciekawszy sposób ukazały romantyzm i miłość w świecie pogrążonym w apokalipsie zombie.

MIEJSCE 5
REANIMATOR 2. NARZECZONA REANIMATORA (1989)

Chociaż katastroficzny w skutkach eksperyment medyczny Herberta Westa oraz jego przyjaciela, Dana, z ożywianiem zwłok pozbawił wielu ludzi życia. Żaden z mężczyzn nie poddaje się i dalej oddaje się swojemu powołaniu. Chcąc zmienić dotychczasowe pojmowanie śmierci, doktor West kontynuuje swoje badania nad dziwną substancją, która według jego zapewnień zmieni świat na zawsze. Tym razem celem eksperymentu ma być stworzenie istoty złożonej z części różnych ciał i mającej serce zmarłej ukochanej Dana.
Produkcja ukazuje miłość w dość brutalny, lecz dosadny sposób. W końcu kto dla niej nie popełnił jakiś błędów w swoim życiu, niech pierwszy rzuci kamieniem!

Recenzja [KLIK]

MIEJSCE 4
POWRÓT ŻYWYCH TRUPÓW 3 (1993)

W wieku dojrzewania i nastoletniego buntu Curt, wraz ze swoją dziewczyną Julie, włamuje się do laboratorium, w którym pracuje ojciec chłopaka. Ich celem jest zobaczenie tego, co dokładnie się tam dzieje i nad czym pracuje pułkownik John Reynolds. Jak się okazuje, zajmuje się on eksperymentem polegającym na stworzeniu oddziału żołnierzy, wykorzystując do tego ciała zmarłych oraz gaz Trioxin, który powoduje ich ożywienie. W wyniku późniejszej kłótni z ojcem i działaniu pod wpływem emocji, Curtis i Julie ulegają wypadkowi na motorze, w którym dziewczyna umiera. Nie mogąc pogodzić się z takim obrotem sprawy, chłopak postanawia wskrzesić ją za pomocą gazu z laboratorium.
W przypływie emocji człowiek jest zdolny do rzeczy, których w normalnych warunkach by nie zrobił. Bohater filmu, Curtis, przekonuje się, że konsekwencje jego uczuć obiorą bardzo negatywny obrót wydarzeń dla wszystkich, także dla niego.

Recenzja [KLIK]

MIEJSCE 3
Z-O-M-B-I-E-S 2 (2020)

W mieście Seabrook społeczeństwo w końcu zaakceptowało zombie i wspólnie z nimi zaczęło żyć w zgodzie i harmonii. Chcąc zaprosić Addison na szkolny bal, Zed niechcący powoduje wypadek autobusu, w którym znajdowała się dziewczyna. Ten wjeżdżając do lasu, wtargnął na niedostępny do tej pory teren, w którym, jak się okazuje, żyją wilkołaki. Teraz nowa grupka dzieciaków dołącza do szkoły, a tam mają za cel odnalezienie wielkiego kamienia, który daje im moc. Pomóc ma im w tym Addison, która wedle ich legend jest Wielką Alfą – przywódczynią, która nimi pokieruje.
W tym przeznaczonym dla młodszego odbiorcy filmie, widz nie tylko odczuje prawdziwą młodzieńczą miłość, ale także zatraci się we wspaniałych piosenkach, których jest cała masa i na długo pozostają w głowie!

Recenzja [KLIK]

MIEJSCE 2
DUMA I UPRZEDZENIE I ZOMBIE (2016)

Siostry Bennet na pierwszy rzut oka mogłyby wydawać się uroczymi i niewinnymi istotami, jednak prawda jest zupełnie inna. Mieszkające w hrabstwie Hertfordshire, wyćwiczone przez chińskich mistrzów kobiety zostały przygotowane do walki z pandemią, która trapi Anglię od wielu lat – panoszącymi się wszędzie zombie. Każda z nich stroniła od kontaktu z mężczyznami do momentu, aż w ich pobliżu pojawił się Pan Bingley wraz ze swoim przyjacielem, Panem Darcym.
Znakomita adaptacja książki o tym samym tytule, w której pełno jest nie tylko miłości i romantyzmu, ale także akcji i starć z żywymi trupami w niepowtarzalnym klimacie XIX-wiecznej Anglii.

Recenzja [KLIK]

MIEJSCE 1
WIECZNIE ŻYWY (2013)

Świat pochłonęła inwazja zombie, w której żywi stali się jedynie pokarmem dla martwych. Mając na celu wyłącznie zaspokajanie swoich rządz, grupa trupów wybiera się na łowy, w której uczestniczy R – żywy trup z krwi i kości, który mimo przemiany zachował zdolność szczątkowego myślenia i mówienia. Napotykają oni na swojej drodze kilku ocalałych, w grupie której znajduje się także młoda i atrakcyjna Julia. Po zjedzeniu mózgu jej chłopaka, R zyskuje jego wspomnienia, a także uczucia, którymi ten darzył kobietę. W ten sposób rodzi się pokręcony romans pomiędzy zombie a żywym człowiekiem.
Bezkonkurencyjny w swoim innowacyjnym schemacie film, w którym to miłość jest bronią mogącą uratować ludzkość. Znakomity nie tylko pod względem wątku romantycznego!

Recenzja [KLIK]

Powyższe tytuły to nie wszystkie, jakie powstały, opierając swoją historię na miłości. Na pewno są to produkcje warte uwagi, nie tylko ze względu na swoje innowacyjne podejście, ale także za całokształt. Wzruszają i pokazują, że miłość nie ma nigdy żadnych granic – pamiętajcie o tym!

Sprawdź także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark