Co zombiastycznego nas czeka w 2020 roku?

Rok 2019 przyniósł wiele dobrego miłośnikom zombie. Duże i mniejsze produkcje doczekały się ciepłego przywitania, jednak nie obyło się też bez wielkich rozczarowań i zażenowań. Jak więc na ten moment przedstawia się nowy rok?

Już wiemy jak wyglądał rok 2019 pod względem tematyki zombie (podsumowanie roku 2019 tutaj), a co czeka nas w roku 2020? Wiele zapowiedzianych tytułów już ma swoją datę premiery, jednak sporo z nich zostały tylko wspomniane i wcale nie oznacza to, że ukażą się w bieżącym roku. Trzeba też pamiętać o tym, że nie w każdym z niżej wymienionych przeze mnie tytułów przewijać się będzie motyw zombie. Opisy wielu z nich mogą tylko sugerować tematykę żywych trupów, a ostatecznie okazać się czymś zupełnie innym.

Filmy:

Jak do tej pory nie mamy zbyt wiele potwierdzonych filmowych produkcji o zombie. Nie oznacza to, że na poniższej liście rok 2020 się zakończy. Zapewne wiele innych tytułów ukaże się w późniejszych zapowiedziach.

Train to Busan 2: Peninsula

Były żołnierz otrzymuje misję by udać się do Seoul w celu odnalezienia “czegoś”. Kidy trafia na miejsce okazuje się, że w mieście jest znacznie więcej niezainfekowanych, niż myślał.
Premiera filmu: 12.08.2020

Trailer:

Recenzja [KLIK]

Dead Earth

Historia dwóch młodych kobiet, które wspólnie próbują przetrwać w świecie, w którym martwi powrócili do życia i stali się śmiertelnie niebezpiecznym zagrożeniem.
Premiera filmu: 28.01.2020

Trailer:

Recenzja [KLIK]

Zombies 2

Romans, jaki zakwitł pomiędzy Addison i Zedem trwa w najlepsze, jednak w mieście pojawia się zupełnie nowe zagrożenie w postaci wilkołaków.
Premiera filmu: 14.02.2020

Trailer:

Recenzja [KLIK]

Corona Zombies

W sytuacji, w której świat pochłonęła pandemia koronawirusa, ludzie popadli w paranoje a głowy państwa nie radzą sobie z obecną sytuacją. Produktu takie jak papier toaletowy czy puszkowana żywność stały się towarem deficytowym. By sprostać zagrożeniu, do walki został powołany oddział Corona Squat.
Premiera filmu: 10.04.2020

Trailer:

Recenzja [KLIK]

Alone

Podczas wybuchu apokalipsy zombie, młody mężczyzna imieniem Aiden barykaduje się w swoim mieszkaniu. Mając dostęp do żywności i innych potrzebnych do przetrwania rzeczy, wciąż musi uważać na czyhające wokół zombie, ale także stawić czoła samotności, w której przyszło mu żyć.
Premiera filmu: bliżej nieokreślone

Trailer:

Seriale:

Są tytuły, których nawet nie trzeba zapowiadać, bo wiadomo, że będą kontynuowane. Inne wciąż nie są potwierdzone, choć krąży wokół nich wiele plotek. Na ten moment niezaprzeczalnym numerem jeden w oczekiwaniach jest nowy serial od AMC, już trzeci, którego akcja dziać się będzie w uniwersum „The Walking Dead”.

The Walking Dead World Beyond (1 sezon)

Podczas apokalipsy nie ma czasu na normalne życie, co dla młodszego pokolenia diametralnie może zmienić światopogląd podczas dorastania. Kiedy śmierć jest na porządku dziennym, nic już nigdy nie będzie takie samo. Grupa ocalałych nastolatków szybko się o tym przekona.
Premiera 1 sezonu: 12.04.2020

Trailer:

Recenzja [KLIK]

The Walking Dead (2 połowa 10 sezonu / 1 połowa 11 sezonu)

Walka z Szeptaczami i panującą nad nimi Alphą trwa. Grupa ocalałych z łączących siły osad stara się przetrwać, lecz niebezpieczeństwo nigdy nie śpi.
Premiera 9 odcinka 10 sezonu: 23.02.2020

Trailer:

Fear The Walking Dead (6 sezon)

Niesiona pomoc obcym przyniosła dobre i złe strony. Teraz bohaterowie muszą ponownie stanąć do walki o lepsze jutro, jednak przez podjęcie współpracy z Virginią, będą musieli to zrobić oddzieleni od siebie.
Premiera 6 sezonu: bliżej nieokreślone

Trailer: brak

Black Summer (2 sezon)

Po dotarciu na stadion Rose odnajduje swoją córkę, jednak przygody związane z apokalipsą zombie się nie kończą.
Premiera 2 sezonu: bliżej nieokreślone

Trailer: brak

Kingdom (2 sezon)

Po odkryciu tajemnicy związanej z atakami nieumarłych, królestwo ponownie staje do walki z wrogiem, który jest znacznie groźniejszy, niż wcześniej się to wydawało.
Premiera 2 sezonu: 13.03.2020

Trailer:

Recenzja [KLIK]

Ostatnie Dzieciaki na Ziemi (2 księga)

Przyjaciele Jack, June, Quint i Dirk ponownie stają do walki z zombie by odzyskać miasto i w końcu móc odetchnąć we własnym gronie bez zagrożenia czyhającego tuż za rogiem.
Premiera 2 księgi: 17.04.2020

Trailer:

Gry:

Chyba najbardziej oczekiwane tytuły o tematyce zombie znajdują się właśnie w tym dziale. Czemu się jednak dziwić? Kontynuacja świetnie przyjętego „Dying Light” czy „The Last of Us”, zremasterowana trzecia część „Resident Evil”, uznawana za najlepszą z całej serii, a także kilka mniejszych, acz również ciekawych, produkcji? Ten rok na pewno nie będzie zły!

Dying Light 2

15 lat po wydarzeniach z pierwszej części, w jednej z europejskich metropolii, horror związany z wirusem zamieniającym ludzi w zombie trwa. Ocalali próbują egzystować w tym nowym, zniszczonym świecie, jednak wraz z nadejściem zmroku znika bezpieczeństwo i nadzieja, a rodzi się strach i śmierć.
Premiera gry: pierwszy kwartał 2020
Platfromy: PC, PS4, XONE

Trailer:

Resident Evil 3 / Resident Evil Resistance

Mająca miejsce równocześnie z drugą częścią serii gra „Resident Evil 3” opowiada losy Jill Valentine – dawnej oficer elitarnego oddziału S.T.A.R.S, która będąc w Raccoon City, trafiła w sam środek piekła. Tu martwi chodzą po ulicach miasta. Poza zwykłymi zombie Jill oraz towarzyszący jej Carlos Oliveiry będą musieli zmierzyć się z mutantem zwanym Nemesis.
Dodatkowo wraz grą wychodzi zapowiadany nieco wcześniej dodatek Resistance, który główny nacisk stawia na rozgrywkę wielu graczy.
Premiera gry: 03.04.2020
Platfromy: PC, PS4, XONE

Trailer:

Recenzja Resident Evil 3 [KLIK]

The Last of Us 2

Pięć lat od rozpoczęcia wspólnej przygody Joela i Ellie ponownie zawitamy do świata zniszczonego przez pasożyta przemieniającego ludzi w prawdziwe bestie. Tym razem to nie Joel będzie pierwszoplanowym bohaterem, lecz 19-letnia Ellie.
Premiera gry: 29.05.2020
Platfromy: PS4

Trailer:

Zombie Army 4. Dead War

Wydawałoby się, że wraz z odesłaniem Hitlera do piekła, Plan Z już nigdy nie ujrzy światła dziennego. Stało się dokładnie odwrotnie. Po raz kolejny grupka ocalałych stawi czoła  zmartwychwstałym nazistowskim zombie.
Premiera gry: 04.02.2020
Platfromy: PC, PS4, XONE

Trailer:

Recenzja [KLIK]

Tom Clancy’s Rainbow Six: Quarantine

Kooperacyjna gra, w której jako jeden z trójki ocalałych zostajemy wysłani na misję. Jej celem będzie pozbycie się tajemniczego i zabójczego wirusa przemieniającego ludzi w potwory. Stanowiąca poboczną historię cyklu Rainbow Six tym razem główny nacisk postawi na survival horror.
Premiera gry: druga połowa 2020 roku
Platfromy: PC, PS4, XONE

Trailer:

GTFO

Za rozkazem tajemniczego Strażnika, jako jeden z czwórki odsiadujących wyrok więźniów musimy zmierzyć się z horrorem, który ma miejsce w więziennych podziemiach. Podobno grasują tam zabójcze i krwiożercze monstra.
Premiera gry: bliżej nieokreślona
Platfromy: PC

Trailer:

Back 4 Blood

Świat opanowały zombie, a nieliczni muszą stawić im czoła. Kooperacyjna strzelanka tworzona przez studio odpowiedzialne za „Left 4 Dead”, więc przypuszczam, że dostaniemy coś podobnego, tylko w nieco odświeżonej, nowszej wersji.
Premiera gry: bliżej nieokreślone
Platfromy: PC, PS4, XONE

Trailer: brak

Synced: Off-Planet

Technologia mająca pomóc i zapewnić człowiekowi dostatnie życie, obróciła się przeciwko niemu. Cała cywilizacja szybko zaczęła upadać, a ci, którzy przeżyli, muszą oczekiwać pomocy od regularnie lądujących na Ziemi promów kosmicznych.
Premiera gry: bliżej nieokreślone
Platformy: PC

Trailer:

BEYOND DEATH

Świat upadł, a na ulicach zaczęły pojawiać się hordy żywych trupów. Ratunek jest niemożliwy, więc trzeba polegać wyłącznie na sobie. Eksploruj otwarty świat w poszukiwaniu zapasów i schronienia. Pamiętaj jednak, że wróg może czaić się wszędzie.
Premiera gry: bliżej nieokreślone
Platformy: PC, PS4, XONE

Trailer:

Undying

Nie mając zbyt wiele czasu, Anling – pogryziona przez zombie kobieta, musi zrobić wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo swojemu synowi. Stworzona w dość specyficznym klimacie gra ukazuje losy matki i jej syna w czasie apokalipsy zombie.
Premiera gry: bliżej nieokreslone
Platformy: PC

Trailer:

The Black Masses

Osadzona w czasach średniowiecznych gra action-RPG, w której, jako ocalały na wyspie człowiek, musimy stawić czoła hordom żywych trupów, ale także dowiedzieć się, co spowodowało całą katastrofę.
Premiera gry: bliżej nieokreślone
Platformy: PC

Trailer:

Na ten moment ciężko wyszukać potwierdzonych informacji o tym, co ujrzymy w roku 2020. Nie traćcie jednak nadziei i zaglądajcie tutaj później, a wraz z kolejnymi zapowiedziami tekst będzie aktualizowany!

Sprawdź także:

Zombiastyczne podsumowanie roku 2018!

Remake Resident Evil 3 potwierdzony! Znamy datę oraz widzieliśmy trailer!

„Tak naprawdę to chciałem kryminał napisać”. Wywiad z Dariuszem Duszą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark