#7 TOP5 Najlepszych Seriali o Zombie!

Nie pomylę się pisząc o tym, że zombie-kino staje się coraz bardziej popularne, a kolejne produkcje są z coraz większą ilością efektów, większym budżetem i bardziej znanymi nazwiskami w obsadzie. Jak się okazuje swoją świetność przeżywają nie tylko filmy, ale także seriale, których od pewnego momentu powstaje coraz więcej. Wiadomo, że są takie, które wyróżniają się na tle innych, dlatego postanowiłem stworzyć zestawienie tych obrazów, które moim zdaniem zdecydowanie warto obejrzeć. Panie i panowie… Zapraszam do zapoznania się z TOP5 NAJLEPSZYCH SERIALI O ZOMBIE!

Nie da się ukryć, że seriale o zombie nie mają tak bujnej historii, co książki i filmy. Tak naprawdę seriale o żywych trupach zyskały sławę w roku 2010. W tym czasie świat ujrzała chyba najbardziej znana serialowa produkcja o zombie apokalipsie. Co ja uważam za najbardziej warte obejrzenia? Sprawdźcie sami w poniższym zestawieniu.

P.S. Przy ocenie nie brałem pod uwagę poszczególnych sezonów tylko całokształt serialu, miejcie więc to na uwadze podczas czytania 😉

 

 

MIEJSCE 5
IZOMBIE (2015-2019)

Olivia, młoda studentka trafia na imprezę na jachcie. Z nieznanych nikomu przyczyn, na imprezie wybucha chaos spowodowany przez napaść agresywnych ludzi, a Olivia zostaje podrapana przez jednego z nich. Ów incydent doprowadza do jej śmierci. Jak się potem okazuje, dziewczyna nie umarła naprawdę, ale przemieniła się w zombie. Nie stała się jednak bezmyślnym i tępym stworzeniem. Jedyną zmianą, która w niej następuje to fakt, że by przeżyć potrzebuje posilać się mózgami. Jedynym ratunkiem staje się praca w biurze koronera co zapewnia jej stały dostęp do pokarmu.

Wyobraźcie sobie wszelkie seriale kryminalne rodem z CSI tylko z zombie w roli głównej. To właśnie najlepszy skrót tego, czego możecie spodziewać się po „IZombie”.  Sam serial gwarantuje niemałą dawkę emocji i naprawdę fajną fabułę. Serial po pięciu sezonach został oficjalnie zakońćzony.

Trailer:

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]
Sezon 3 [KLIK]

 

MIEJSCE 4
DEAD SET (2008)

Po rozpoczęciu programu „Big Brother” grupka ludzi trafia do domu, w którym ma spędzić określoną ilość czasu, bez możliwości skontaktowania się ze światem. Pech chciał, że dokładnie w tym momencie okolica zostaje opanowana przez zombie. Uczestnicy nieświadomi tego co się dzieje zachowują się tak, jakby program trwał w najlepsze. Dopiero z czasem okazuje się, że jedynymi widzami i fanami, są zombie żądne ludzkiego mięsa.

„Dead set” to miniserial mający jedynie 5 odcinków. Jest on zdecydowanie obowiązkowym tytułem każdego fana zombie. Niesamowita historia, która zostaje opowiedziana w formie nieco dłuższego filmu i zakończona w dość spektakularny sposób. Zdecydowanie warto poświęcić na niego czas!

Trailer:

 

MIEJSCE 3
Z NATION (2014-2019)

Świat opanowała zagłada ze strony zombie, a jedynym ratunkiem dla ludzkości okazuje się być Murphy, który jako jedyny jest odporny na wirusa. To właśnie z jego krwi ma powstać antidotum, a droga do odpowiednich osób, które mogą je stworzyć usiana jest wieloma przeszkodami i to nie tylko ze strony żywych trupów.

„Z Nation” to odpowiedź studia The Asylum na wciąż rosnącą popularność serialu „The Walking Dead”, która miała być prześmiewcza i dość kiczowata. Założenie się udało i właśnie ta kiczowatość dała serialowi olbrzymi rozgłos. To z kolei przyczyniło się do wciąż rosnącego grona fanów. Serial po pięciu sezonach został oficjalnie zakończony.

Trailer:

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]
Sezon 3 [KLIK]
Sezon 4 [KLIK]
Sezon 5 [KLIK]

 

MIEJSCE 2
FREAKISH (2016-2017)

Niespodziewana eksplozja w fabryce „Keller Chemical” wstrząsa całym miasteczkiem, a stworzona w wyniku wybuchu fala toksycznych oparów zabija wszystkich, którzy byli w tym czasie na świeżym powietrzu. Grupka licealistów, znajdujących się w tym czasie w szkole, stara się przetrwać nie tylko atak zombie, ale także coraz większe problemy wynikające z braku wody, pożywienia itd.

Niezbyt rozdmuchana produkcja, która pomimo niewielkiego budżetu nadrabia świetną historią i bardzo dobrą grą aktorską. Pomysł choć prosty, został wykonany po mistrzowsku, a widz z każdym odcinkiem przeżywa niesamowitą dawkę emocji. Obowiązkowy tytuł dla każdego fana zombie. Serial doczekał się 2 sezonów po czym został anulowany.

Trailer:

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]

 

MIEJSCE 1
THE WALKING DEAD (2010-TERAZ)

Rick Grimes podczas policyjnej akcji zostaje postrzelony i trafia do szpitala. Po przebudzeniu okazuje się, że od postrzału minęło dużo czasu. Co więcej trafia w sam środek apokalipsy zombie. Niezdający sobie sprawy z tego, co się wydarzyło Rick stara się odnaleźć swoją rodzinę. Kiedy trafia na grupkę ocalałych, okazuje się, że wśród nich jest jego żona i syn. Od tej pory przygody Ricka i jego towarzyszy są jedną wielką walką o przetrwanie, a żywe trupy to nie jedyne czyhające na nich zagrożenie.

Choć o serialu można powiedzieć wiele, jedno trzeba mu przyznać – jest stworzony z prawdziwym rozmachem, nie tylko pod względem efektów, ale także fabuły. Niesamowici bohaterowie, często bardzo emocjonujące wydarzenia i bardzo ciekawie zarysowane tło żywych trupów. Po prostu istna perfekcja.

Trailer:

Recenzja:
Sezon 1 [KLIK]
Sezon 2 [KLIK]
Sezon 3 [KLIK]
Sezon 4 [KLIK]
Sezon 5 [KLIK]

 

No, tyle moi drodzy. Zdaje sobie sprawę, że nie każdy się zgodzi z powyższym zestawieniem, bo jest ono dosyć subiektywne. Mam nadzieję, że niektórzy z was zgodzą się z tym, że rozmieszczenie tytułów w ten sposób jest najbardziej trafne.

Macie swoje typy? Śmiało piszcie w komentarzach. Chętnie je poznam 😉

 

Sprawdź także:

Co o zombie obejrzymy na platformie Netflix?

#11 TOP5 Najfajniejszych Bohaterów z Seriali o Zombie!

#1 TOP10 Najlepszych Filmów o Zombie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thadstark